Udržateľnosť

Tvorba budúcnosti, prevzatie zodpovednosti

Udržateľnosť sa týka nás všetkých

"First in intralogistics" - toto tvrdenie spoločnosti STILL predstavuje jasný záväzok voči zákazníkom: poskytovať im špičkové riešenia, ktoré sú vždy pripravené na použitie, spĺňajú všetky požiadavky a prekonávajú očakávania. Trvalo udržateľné opatrenia boli vždy neoddeliteľnou súčasťou nášho prísľubu výkonnosti. Ekologické, bezpečné a ergonomické výrobky, atraktívne pracovné prostredie a aktívna sociálna angažovanosť - to sú pre spoločnosť STILL rozhodujúce konkurenčné faktory, ktoré pomáhajú zabezpečiť jej budúcnosť.

Preberáme zodpovednosť

Pre naše životné prostredie. Pre našich zákazníkov. Pre budúce generácie.

Preto neustále pracujeme na inovatívnych technológiách, ktoré umožňujú vyrábať vysoko výkonné vozíky a zároveň chrániť životné prostredie. Sme presvedčení, že pokrok v oblasti nových technológií je nevyhnutný na dosiahnutie udržateľného pozitívneho vplyvu na životné prostredie a zároveň na uspokojenie potrieb našich zákazníkov. Zameriavame sa na riešenia, ktoré šetria náklady a energiu. Naše inteligentné technológie sú preto zamerané predovšetkým na výrazné zníženie emisií CO2 a inteligentné systémy na úsporu energie.

Správa o udržateľnosti spoločnosti STILL

Transparentnosť a jasné fakty

O udržateľnosti nielen hovoríme, ale ňou aj žijeme. A robíme to už viac ako 100 rokov. Čo to znamená a ako sa zameriavame na udržateľnosť v spoločnosti STILL? Pozývame vás, aby ste sa o tom presvedčili na vlastné oči. Interaktívna správa o udržateľnosti spoločnosti STILL prehľadne, zrozumiteľne a intuitívne sumarizuje všetky dôležité fakty, čísla a vývoj. A pretože udržateľnosť je viac než len fakty a čísla, obsahuje aj zaujímavé príbehy a praktické príklady zo sveta spoločnosti STILL, ktoré jasne a zrozumiteľne ukazujú, ako je udržateľnosť v spoločnosti STILL realizovaná - vtedy aj teraz, a to spôsobom orientovaným na riešenie, vhodným a šitým na mieru.

Kliknutím sem môžete prejsť priamo na správu o udržateľnosti spoločnosti STILL: https://sustainability.still.eu

Správa o udržateľnosti spoločnosti STILL

STILL Sustainability report

Novinky spoločnosti STILL


Referencie spoločnosti STILL

Bohužiaľ, pre toto odvetvie zatiaľ neexistujú žiadne vzorové aplikácie.

Tu nájdete prehľad všetkých našich referencií.

ISO Certifikáty

Tu nájdete všetky certifikáty na jeden pohľad.


Náš prínos

Unsere Philosophie

Chránime naše životné prostredie a konáme udržateľne.

Zachovanie zdravého životného prostredia udržiava základ našej existencie. Zodpovedne využívame prírodné zdroje. Pri vývoji nových produktov už od začiatku berieme do úvahy ich ekologickú stopu. Používame recyklovateľné materiály a ekologické výrobné procesy. Naše pracovné priestory navrhujeme ekologicky. Zaväzujeme našich dodávateľov a partnerov, aby pracovali ekologicky.

Systémová udržateľnosť

Spoločnosť STILL pracuje s integrovaným systémom riadenia bezpečnosti práce, ochrany zdravia a životného prostredia, ktorý sa neustále zlepšuje. Spoločnosť STILL je certifikovaná v oblastiach riadenia kvality, environmentálneho manažmentu, energetického manažmentu a bezpečnosti práce.

Zertifikate

Zamestnanci sú kľúčovým faktorom úspechu

Sme hrdí na to, že naše výrobky pravidelne získavajú ocenenia za kvalitu a inovácie - to všetko vďaka tímovému duchu našich oddaných zamestnancov, ktorí každý deň vydávajú zo seba to najlepšie. Podpora pozitívnej firemnej kultúry je už dlho neoddeliteľnou súčasťou etiky spoločnosti STILL a tiež kľúčovým faktorom jej úspechu.

Recyklácia lítium-iónových batérií

Efektívne, výkonné - a teraz dokonca kruhové: STILL robí lítium-iónovú technológiu ešte vhodnejšou pre budúcnosť

Spoločnosť STILL uzatvára recyklačný cyklus lítium-iónových batérií v intralogistike: priekopnícky špecialista na intralogistické riešenia recykluje lítium-iónové batérie svojich nákladných vozidiel po skončení ich životného cyklu v európskom závode svojho strategického partnera Li-Cycle. Vďaka inovatívnemu recyklačnému procesu spoločnosti Li-Cycle, ktorý umožňuje až 95-percentnú mieru zhodnotenia, sa môžu kritické materiály zachovať a použiť na výrobu nových batériových článkov. Týmto spoločnosť STILL vedie v hľadaní odpovede na otázku, ako sa v budúcnosti vysporiadať s lítium-iónovými batériami s ukončenou životnosťou.

Použité vysokozdvižné vozíky/repasovanie

Repasovanie použitých vozíkov šetrí zdroje a zabraňuje vzniku odpadu, a preto je dôležitým faktorom v úsilí spoločnosti STILL o udržateľnosť. V centrách STILL na repasovanie sa naše tímy odborníkov postarajú o dôkladné zhodnotenie a kontrolu celého vozíka.

Iniciatíva Blue Competence

Sme partnermi iniciatívy Blue Competence. Blue Competence (www.bluecompetence.net) je iniciatíva vedená asociáciou VDMA (www.vdma.org), ktorej cieľom je podporiť udržateľnosť v strojárskom priemysle a poukázať na udržateľné riešenia v tomto odvetví. Naším partnerstvom sa zaväzujeme dodržiavať dvanásť smerníc o udržateľnosti v strojárskom priemysle.

Blue Competence