Elektrický vidlicový vozík RXE 10 – 16C

Kompaktná verzia

  • Nosnosť 1600 kg
  • Menovitý zdvih 6810 mm
  • Rýchlosť 12 km/h

Skvelý v najmenších priestoroch

Otočte ho ľubovoľným smerom, RXE 10–16C sa prispôsobí. Vždy. Najmladší a najmenší člen rady elektrických vysokozdvižných vozíkov STILL je jedným z najväčších z hľadiska výkonu: je kompaktný, vyniká skvelou rovnováhou medzi komfortom jazdy, manévrovateľnosťou a bezpečnosťou, a to aj vo veľmi vypätých situáciách. Či už ide o nákladné vozidlá, kontajnery alebo úzke uličky, RXE 10–16C je vďaka svojim kompaktným rozmerom a citlivému riadeniu neporovnateľne výkonný a obratný aj v najmenších priestoroch. A práve preto je taký všestranný.

Či už v potravinárskom priemysle, u poskytovateľov logistických služieb, pri zásobovaní výroby alebo v spoločných skladoch veľkých maloobchodných predajcov, kompaktný trojkolesový čelný vysokozdvižný vozík nadchne ako efektívny pomocník pri nakladaní a vykladaní nákladných vozidiel alebo kontajnerov, ako aj pri preprave paliet v sklade. S maximálnou rýchlosťou 12,5 km/h zvládne v krátkom čase veľa práce. A aby sa z bezpečnostných dôvodov nestratil ani okamih z jeho elektrizujúcej dynamiky, je štandardne vybavený osvedčeným systémom Curve Speed Control. Vďaka tomu budete vždy bezpečne na trati - aj v tých najtesnejších zákrutách. Keď teda ide o presúvanie 1,0 až 1,6 tony priestorovo úsporným spôsobom, RXE 10–16C je ideálnou voľbou! Vďaka širokej škále možností výbavy a asistenčných systémov je tiež atraktívnym vylepšením vysokozdvižných zakladačov s vyšším komfortom a vyššou bezpečnosťou. To všetko z neho robí dokonalého nástupcu legendárneho modelu STILL RX 50, jedného z najpredávanejších elektrických vysokozdvižných vozíkov vo svojej triede vôbec. Dôkaz, že model RXE 10–16C vyhovuje. Vždy.

NOVÝ
Nezáväzná ponuka
NA PRENÁJOM
Nezáväzná ponuka na prenájom
JAZDENÝ
Naša ponuka použitých vozíkov

Záujem o: RXE 10 – 16C

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Nesedí – nemožné.

To, čo robí naša malá kompaktná verzia vozíka skvelým pre Vás, sú jej senzačne úzke rozmery. S výškou necelé 2 metre a šírkou 1 meter sa možno nezmestí do každého vrecka, ale určite sa zmestí do každých dverí. Vďaka tomu je mimoriadne cenná všade tam, kde je obmedzený priestor. Či už v nákladných autách, kontajneroch alebo úzkych pracovných uličkách, vďaka mimoriadne citlivému ovládaniu možno s RXE 10-16C manévrovať presne a bezpečne kdekoľvek - aj keď naplno využijete jeho maximálnu výšku zdvihu takmer 7 metrov. RXE 10-16C je ideálny. Vždy.

Dokonalosť v stiesnených priestoroch: →

Dokonalosť v stiesnených priestoroch:

Kompaktné rozmery a extrémne vysoká manévrovateľnosť umožňujú prácu v úzkych uličkách.

Bezpečne na vrchol. Bez mihnutia vidlíc.

RXE 10-16C zdvihne pol tony do výšky takmer 7 metrov. To je na menší vysokozdvižný vozík tejto veľkosti celkom slušný výkon. Je to možné vďaka mimoriadne nízkemu ťažisku vozíka a silnej konštrukcii stožiara. Tie zabezpečujú, že vozík je stabilný a bezpečný v každej situácii. Samozrejme, to isté by malo platiť aj pre Vašu obsluhu: Aby sa pri práci vždy cítila dobre a bezpečne, môžete si pre svoj RXE vybrať zo širokej ponuky inteligentných asistenčných systémov a funkcií pre vodiča. Pri práci Vás môže podporiť napríklad dobre viditeľný systém výstražných svetiel, časovo úsporná predvoľba výšky zdvihu alebo spoľahlivé meranie preťaženia. Keď raz vyskúšate, aké elektrizujúco jednoduché je jeho ovládanie, už nikdy ho nebudete chcieť vymeniť. RXE 10-16C sa Vám bude hodiť. Určite.

Dynamika na trati. Bezpečný v zákrute. →
Rodina. Je pekné, že sa navzájom poznáme. →

Dynamika na trati. Bezpečný v zákrute.

Aj keď je cesta trochu dlhšia, s RXE 10-16C dorazíte do cieľa včas. Či už vo výrobe, alebo na ceste do kamiónu: S maximálnou rýchlosťou 12,5 km/h toho stihnete veľa za krátky čas. Vychutnajte si elektrizujúcu dynamiku vášho RXE 10-16C naplno, pretože naša kompaktná verzia je štandardne vybavená osvedčeným systémom Curve Speed Control. Vďaka tomu budete vždy bezpečne na ceste - aj v ostrejších zákrutách.RXE 10-16C sa hodí. Dokonca aj vtedy, keď sa veci dynamicky menia.

Rodina. Je pekné, že sa navzájom poznáme.

Ak už používate iné vozidlá z našej rodiny RX, s našimi najmenšími si budete rozumieť hneď. To vám sľubujeme! V osvedčenej rodinnej tradícii zdedil od svojich úspešných starších bratov ergonomicky pohodlné pracovisko vodiča, inovatívny koncept ovládania a inteligentný palubný počítač STILL Easy Control.Výhoda, ktorá je pre vás ako vodiča obzvlášť citeľná: Môžete jednoducho prepínať medzi rôznymi nosnosťami. Jednoducho nasadnete do iného nákladného vozidla. To je všetko. Okamžite sa oboznámite s vozidlom a môžete sa plne sústrediť na svoju prácu. Oboznámenie, ktoré existuje len v rodine - a ktoré výrazne prispieva k bezpečnosti v sklade. RXE 10-16C sa hodí. Do rodiny.


RXE 10 – 16C detail

Faktor „Simply Efficient“: výkonnostné parametre ako merítko vysokej efektivity

Simply easy

Známe, intuitívne ovládanie
vďaka jednotnej koncepcii ovládania v celej rade elektrických vysokozdvižných vozíkov

Dôležité informácie a výkonnostné funkcie sú prehľadne
dostupné v palubnom počítači STILL Easy Control

Dokonalosť v stiesnených priestoroch:
kompaktné rozmery vozíka a extrémne vysoká manévrovateľnosť umožňujú prácu v úzkych uličkách

Vždy k dispozícii
vďaka bočnému prístupu k rýchlemu nabíjaniu voliteľných lítiovo-iónových batérií

Simply powerful

Výkonný a spoľahlivý
vďaka bezúdržbovému rotačnému prúdovému pohonu v 24 V technológii

Pôsobivá produktivita
vďaka nosnosti do 1,6 tony s ťažiskom 500 mm

Efektívna manipulácia s tovarom
vďaka maximálnej jazdnej rýchlosti 12 km/h pri zaťažení

Podporuje vodiča
so smart asistenčnými funkciami

Vždy pripravený
vďaka voliteľnej lítiovo-iónovej technológii

Simply safe

Bezpečná a presná manipulácia:
vysoko presná hydraulika a agilná jazdná dynamika

Optimálna viditeľnosť do všetkých strán
vďaka štíhlemu stožiaru a ochranným strešným tyčiam s optimalizovanou viditeľnosťou

Systematická ochrana
vďaka (voliteľnej) funkcii pre-shift check na displeji

Maximálna bezpečnosť v práci
vďaka individuálne konfigurovateľným možnostiam vybavenia - od indikátorov bezpečnostného osvetlenia Safety Light 4Plus a Curve Speed Control

Bezpečná manipulácia s tovarom
vďaka početným asistenčným funkciám, ako sú zobrazenie výšky zdvihu a detekcia preťaženia

Simply flexible

Individuálne možnosti kontroly pre optimálny komfort vodiča:
viacpákové ovládanie, mini páka, Fingertip alebo Joystick 4PLus

Perfektný pre akékoľvek použitie
vďaka flexibilnému portfóliu so širokou škálou voliteľného príslušenstva

Flexibilné použitie vo vozových parkoch vďaka jednotnej koncepcii ovládania v celej rade RX:
vodiči môžu jednoducho a bez školenia striedať RXE 10–16C, RX 20 a RX 60

Simply connected

Môže byť optimálne pripojený do siete prostredníctvom voliteľného rozhrania,
ktoré umožňuje nekomplikovanú integráciu do systémov správy vozového parku, ako je napríklad STILL neXXt fleet

Kontrola používania a ochrana pred nesprávnou prevádzkou
vďaka voliteľnej kontrole prístupu

Zabudovaná Li-Ion technológia spoločnosti STILL

Dokonale zladený energetický systém znižuje prevádzkové náklady a zvyšuje dostupnosť vozíkov.

Viac o technológi STILL Li-Ion

Aplikácie

Vždy sa hodí!

Zmestí sa do každej uličky – a pravdepodobne aj do všetkých dverí. Vďaka senzačne kompaktným rozmerom len dva krát jeden meter je RXE mimoriadne mobilný a flexibilný pri používaní – okrem skladov ho možno použiť napríklad aj v nákladných vozidlách alebo kontajneroch.

Kompaktné rozmery

Bez ohľadu na to, ako obmedzený je jeho pracovný rozsah - RXE sa dá ovládať mimoriadne presne a citlivo. Dopredu, dozadu a s krásnymi zákrutami na mieste. 

Najlepší výhľad pre vodiča

... vo všetkých smeroch. Naozaj do všetkých smerov. Vďaka štíhlemu stožiaru a ochranným strešným nosníkom optimalizovaným pre výhľad má obsluha aj vo výške siedmich metrov dobrý výhľad nahor až po hroty vidlíc. 

Pozor – toto je môj tanečný priestor!

Svetlo výstražnej zóny STILL premieta pútavé svetelné pásy na zem vedľa vozidla - vo verzii Plus aj za ním. Najšarmantnejší spôsob, ako udržať ostatné vozidlá a okoloidúcich v dostatočnej vzdialenosti a účinne minimalizovať riziko nehody.

Záujem o: RXE 10 – 16C

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Možnosti doplnkov

Zostrenie všetkých zmyslov: podporíme Vás vďaka širokej škále inteligentných asistenčných systémov a funkcií, ktoré Vám výrazne uľahčia každodennú prácu. Budete môcť jazdiť bezpečnejšie, pohodlnejšie, efektívnejšie a bez únavy - v každej jazdnej situácii.

Highlights

STILL Kontrola pred zmenou

Bezpečnosť na prvom mieste: digitálne vedená kontrola pred zmenou

Prostredníctvom funkcie Pre-Shift Check v palubnom počítači STILL Easy Control STILL dosahuje novú úroveň bezpečnosti pre vodiča a vysokozdvižný vozík: pred začiatkom každej zmeny alebo v užívateľom stanovených intervaloch musí vodič potvrdiť funkčnosť pomocou palubného počítača pred uvedením vozíka do prevádzky so všetkými jeho funkciami.

Zákazník si môže zvoliť kritériá bezpečnostnej kontroly. Okrem štandardného dotazu je možné na displej palubného počítača uložiť niekoľko jednotlivých dotazov. A ak je odpoveď negatívna? Zákazník má všetky možnosti.

Napríklad môže v systéme definovať, že výkon vozíka je automaticky obmedzený, ak dotaz ukáže negatívnu hodnotu.

Ďalšie informácie

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

STILL osvetlená výstražná zóna

Ideálny doplnok k funkcii STILL SafetyLight

Osvetlenie výstražnej zóny je funkcia STILL, ktorá premieta dva svetelné pásy naľavo a napravo od vysokozdvižného vozíka. Doplnkové svetlené zariadenie slúži ako vizuálna výstraha pre chodcov a ostatných vodičov v okolí tým, že premieta svetelné pásy na podlahu haly po stranách vysokozdvižného vozíka. STILL osvetlenie výstražnej zóny teda dokonale dopĺňa funkciu STILL SafetyLight, ktorá v smere jazdy premieta pred vozidlo viditeľný modrý kužeľ svetla.

Ďalšie informácie

Operadlo nákladu

Udrží tovar na mieste: operadlo nákladu stabilizuje prepravovaný tovar na nosiči vidlice dozadu, aby ho bolo možné bezpečne prepravovať z bodu A do bodu B.

Ďalšie informácie

Kontrola bezpečnostného pásu

Ste pripútaní? Ak nie, kontrola bezpečnostného pásu zaistí automatické zníženie rýchlosti jazdy. Pri vozíkoch s kabínou sa systém aktivuje iba v prípade otvorených dverí kabíny.

Ďalšie informácie
Highlights

Curve Speed Control

Automatické nastavenie rýchlosti v zákrutách

Obmedzovač rýchlosti ovládaný v závislosti od natočenia riadenia znižuje pravdepodobnosť poškodenia tovaru vďaka primeranej rýchlosti v zákrutách. Táto asistenčná funkcia je k dispozícii pre rôzne vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky a automaticky reguluje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadenia. Inými slovami, vodič sa nemusí obávať rýchlosti v zákrutách. Vozík automaticky spomaľuje presne v takej potrebnej miere, ktorá umožní vodičovi jazdiť bezpečne, ale svižne.

Ďalšie informácie

Dynamické riadenie zaťaženia (DLC 1&2)

Zdvíhacie pohyby, ktoré sa prispôsobujú zaťaženiu? Stabilná myšlienka!

Či už ide o neskúsenú obsluhu, neopatrné pohyby alebo obzvlášť ťažký náklad - existujú rôzne príčiny prudkých pohybov zdvíhacej hydrauliky, ktoré môžu rýchlo viesť k rozbitiu tovaru alebo dokonca k poškodeniu osôb či vozíka. Dynamické riadenie zaťaženia prináša stožiaru pokoj. Pocíťte, ako asistenčný systém zlepšuje manipuláciu s bremenom a robí ju plynulejšou. Zisťuje aktuálne zaťaženie, ako aj aktuálnu výšku zdvihu, a automaticky upravuje rýchlosť zdvíhacej hydrauliky skôr, ako čokoľvek zaváha. V druhom z dvoch stupňov rozšírenia berie Dynamic Load Control do úvahy aj ťažisko nákladu. Týmto spôsobom zvyšuje stabilitu a zabraňuje prevráteniu vozíka dopredu - aj pri malých hmotnostiach a veľkých ťažiskách bremien. Grafický index stability vám tiež na prvý pohľad ukáže, aká je stabilita vozíka na zemi pri aktuálnom zaťažení a výške zdvihu.

Ďalšie informácie

Obmedzenie zdvihu (medzizdvih / konečný zdvih)

Splní požiadavky na výšku zdvíhania stlačením tlačidla:

Či už sa regály majú plniť, alebo vyprázdňovať - hru poznáte: pozorne sa pozrite, vysúvajte stožiar, udržujte sústredený očný kontakt, zastavte stožiar, v prípade potreby ho prestavte. Niekoľkokrát. Počas každej zmeny. Každý deň. A teraz si predstavte, že by ste svoj zmysel pre proporcie mohli nechať za sebou. Predstavte si, že by ste mohli len stlačiť tlačidlo a čakať, kým sa vidlice zdvihnú presne do správnej výšky a automaticky sa tam zastavia. Predstavte si, že môžete. S obmedzovačom zdvihu STILL sa vidlice automaticky zastavia až v troch programovateľných medzizdvihových výškach. A aby ste sa uistili, že vaša ziskovosť, ale nie vaše vozíky, stúpne nahor, maximálna výška zdvihu sa dá naprogramovať aj natrvalo.

Ďalšie informácie

Zobrazenie výšky zdvihu

Videnie namiesto odhadovania

Zobrazenie výšky zdvihu pomocou štandardne inštalovaného LED snímača výšky zdvihu zabezpečuje maximálnu presnosť od prvého milimetra. Vodiči vždy poznajú výšku hrotov vidlíc a môžu sa presne orientovať, aby sa pri naberaní palety nedotkli regálu. Systém pracuje s opakovateľnosťou menšou ako +/- 5 mm a výška zdvihu sa vodičom trvalo zobrazuje na displeji.

Ďalšie informácie

Highlights

Ochrana pred opotrebovaním vidlíc (Tichý stožiar)

Autostop pred kontaktom so zemou:

Keď vidlice narazia do zeme, nie je to príjemné pre uši, podlahu ani pre vysokozdvižný vozík. Na druhej strane, nebolo by veľmi príjemné, keby sa to vôbec nestalo? Práve preto sme pre vás vyvinuli elektrickú ochranu proti opotrebovaniu vidlíc. Keď sa aktivuje asistenčný systém, zabezpečí, že vidlice sa počas spúšťania nemôžu dotknúť zeme. Krátko predtým sa automaticky zastavia - presne tak, aby ste ich mohli dokonale navliecť do palety. Minulosťou je aj ťahanie vidlíc po zemi v dôsledku náhodného spustenia.

Ďalšie informácie

Tichý zdvih

Tiché zdvíhanie!

Sila spočíva v pokoji - to teraz platí aj pre vaše vysokozdvižné vozíky. Pretože asistenčný systém Silent Lift urobí koniec hluku počas zdvíhania a spúšťania. Plynulé prechody zdvíhania, bezproblémové ukladanie a vyberanie na úrovni hornej police a automatické zastavenie vidlíc pred ich dopadom na podlahu - to všetko vám sľubuje nebeský pokoj a ticho aj pri zdvíhaní a spúšťaní najťažších nákladov.

Ďalšie informácie

Znížená rýchlosť jazdy so zdvihnutými vidlicami

Vidlice hore, rýchlosť dole:

Väčšia bezpečnosť, menej rozbitých výrobkov a zabezpečenie správneho používania vozíka - to sú výhody, ktoré ponúka asistenčný systém zníženia rýchlosti pri zdvihnutom vidlicovom vozíku. Hneď ako vidlice dosiahnu výšku 500 mm (alebo inú definovanú hranicu), rýchlosť vozíka sa automaticky zníži. Aj keď vodič zabudne, že by nemal jazdiť so zdvihnutým nákladom, asistenčný systém ho spomalí, čím zaručí bezpečnú manipuláciu s nákladom a vozíkom.

Ďalšie informácie

Médiá

{{ filteredVideos.length }} Videí

Prehľad modelov

Model
Maximálna nosnosť (kg)
Maximálna výška zdvihu (mm)
Pojazdná rýchlosť (km/h)
Napätie batérie (V)
RXE 10 1.000 5.610 12 24
RXE 13 1.300 6.060 12 24
RXE 15 1.500 6.810 12 24
RXE 16C 1.600 6.810 12 24

Informácie na stiahnutie

  • Návod na použitie RXE 10–16C PDF, 56 MB Stiahnuť

Dokumenty na stiahnutie predstavujú aktuálnu verziu prevádzkových pokynov pre štandardný vozík. Nevymenúva všetky zákaznícke možnosti. Požiadajte o užívateľskú príručku ku konkrétnemu vozíku zo STILL servisného centra náhradných dielov podľa sériového čísla a roku výroby vozíka.


Kontakt

Vyplňte kontaktný formulár

Čo najskôr Vás budeme kontaktovať vo veci Vašej žiadosti.

Zavolajte odbornému poradcovi

Kontakt na našich špecialistov.

Záujem o: RXE 10 – 16C

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Podrobnejšie informácie