Blue-Q = IQ

Inteligentný autopilot pre úspornú a ekologickú prevádzku

Neprestajne sa snažíme realizovať inovatívne efektívne myšlienky. Medzi nimi nájdeme Blue-Q, inteligentného autopilota, s hospodárnou prevádzkou a zodpovedným vzťahom k životnému prostrediu. Jediným stlačením vo vozidle aktivuje efektívny režim. Vďaka inteligentnej optimalizácii jazdných vlastností šetrí energiu bez ovplyvnenia pracovného procesu.

  • Spotreba energie sa zníži až o 20 %
  • Pri elektrickom vysokozdvižnom vozíku s nosnosťou 1,6 t to po 5-ročnej prevádzke na tri zmeny znamená úsporu cca 2 500 EUR
  • Emisie CO2 sa rapídne znížia
  • Režim Blue-Q ovplyvňuje inteligentné vypínanie elektrospotrebičov

Ako funguje Blue-Q?

Režim Blue-Q vo vysokozdvižnom vozíku aktivujete jediným stlačením (modrého) tlačidla. Inteligentná optimalizácia jazdných charakteristík ušetrí energiu presne tam, kde nehrozí negatívne ovplyvnenie pracovného procesu.

Aký je prínos Blue-Q?

Podľa používania a vybavenia vozidla je možná až 10-20 % úspora spotreby energie.

Čo pri jednom vysokozdvižnom vozíku s nosnosťou 1,6 t pri prevádzke na tri zmeny znamená po 5 rokoch úsporu cca 2 500 EUR. Do úspor nie sú započítané ďalšie aspekty šetriace náklady, ktoré vychádzajú z menšieho opotrebenia, dlhšej životnosti batérie a dlhšieho užívania vozíka na jedno nabitie.

Znižujú sa aj emisie CO2, ktoré vznikajú pri výrobe elektrickej energie, pretože kde je menšia spotreba, môže klesnúť aj výroba.

Režim Blue-Q okrem jazdných vlastností ovplyvňuje aj inteligentné vypínanie elektrických spotrebičov. Práve tieto pomocné spotrebiče zodpovedajú podľa vybavenia a nasadenia celkom asi za 35 % spotrebovanej energie (elektrické vysokozdvižné vozíky).

Wie funktioniert Blue-Q
Was ist der Nutzen von Blue-Q?

STILL produkty s Blue-Q

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás, ak máte záujem o podrobnejšie informácie.

+421 376 922 411

Záujem o: Blue-Q

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.