Vychystávací vozík OPX-L 20

Mimoriadne dynamický

 • Trasa k vychystávanej palete je kratšia, špeciálna konštrukcia vozíka dosiahne až k palete a zvýši výkon vychystávania, ktoré nezaťaží chrbát
 • Vysoká jazdná dynamika v zákrutách s optimalizovaným ťažiskom
 • Na želanie dodávané sedadlo vodiča s nastaviteľnou výškou na vychystávanie v prvej úrovni

NOVÝ

Nezáväzná ponuka

NA PRENÁJOM

Nezáväzná ponuka na prenájom

JAZDENÝ

Naša ponuka použitých vozíkov

Žiadosť na: OPX-L 20

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*

Čo ak je prvá paleta plne naložená? S vozíkom OPX-L 20 sklopíte druhú pripravenú paletu a vychystávate ďalej, vždy s najkratšou možnou cestou k palete. Ako na to? Na vychystávací vozík naložíte dve prázdne palety. Jednu paletu umiestnite zvisle smerom k zadnej časti vidlíc, druhú paletu prisuňte vodorovne k prvej. Môžete pomaly naložiť vodorovne umiestnenú paletu. Po naložení spustíte plnú paletu na podlahu, s vozíkom pohnete k palete, aby sa priblížila k hrotom vidlíc. Kolmo uložená paleta v zadnej časti vidlíc sa sklopí na voľné vidlice a môžete pokračovať v práci. Variabilná pracovná výška až 891 mm zabezpečí pohodlné a ergonomické vychystávanie tovarov s hmotnosťou až 2000 kg. Nízke ťažisko vozíka zaistí vysoko stabilnú jazdu, aby ste tovar rýchlo a bezpečne prepravili do cieľa aj na trasách s mnohými zákrutami.


OPX-L 20 detail

Výkon

 • Vysoké pohodlie počas jazdy vďaka elektrickému volantu, ktorý si nastavíte podľa Vašej výšky a vďaka automatickému nastaveniu nulovej polohy
 • Zníži výdavky na školenia s intuitívnou signalizáciou a ovládaním
 • Voľný pohyb na širokej plošine pre vodiča s operadlom, ktoré si vodič môže zúžiť
 • Maximálna úspora energie s programom ECO
 • Vozíky iGo neo samostatne jazdia, riadia, zrýchľujú, brzdia a držia sa za operátorom na každom kroku

Ergonómia

 • Pohodlný nástup a vystupovanie vďaka nízkemu nástupu
 • Vynikajúca viditeľnosť s LED svetlami (denné svetlá), systémom Safety Light a Safety Light 4Plus
 • Vyššia bezpečnosť v zákrutách vďaka systému Curve Speed Control a Dynamic Drive Control
 • Menšie opotrebenie vidlíc v dôsledku obmedzenia rýchlosti, ak sú vidlice spustené
 • iGo neo s jedinečným a niekoľkostupňovým bezpečnostným riešením ponúka najvyššiu osobnú ochranu v skladoch

Bezpečnosť

 • Spravovanie riadenia, prevencia nárazov, ochrana proti neoprávnenému prístupu v aplikácii FleetManager 4.x
 • Včasné upozornenie na vybitú batériu vďaka denným LED svetlám Plus
 • Zapojenie do procesov u zákazníka v automatizovanom rozhraní a príprave na systém MM
 • Rýchla servisná analýza a nastavenie parametrov v rozhraní so zbernicou CAN
 • iGo neo: bezpečné a spoľahlivé rozpoznanie operátora cez hybridný systém sledovania aj pri obojstrannom vychystávaní

Presnosť

 • Vysoký výkon počas prekladania s nosnosťou až 2500 kg
 • Výkonný, spoľahlivý a na údržbu nenáročný 3kW trojfázový pojazdný motor
 • Rýchla manipulácia s tovarom s dostatočným zrýchlením a rýchlosťou až 14 km/h
 • Stabilita v zákrutách a optimálny ťah motora s podvozkom, ktorý má na želanie zákazníka 5 kolies
 • iGo neo: až o 75 % menej nastupovaní a vystupovaní uľahčuje prácu, v porovnaní s bežným vychystávaním sa výrazne zvyšuje vychystávací výkon

Kompaktné rozmery

 • Vysoký vychystávací výkon bez nastupovania a vystupovania s režimom chôdze popri vozíku
 • Rýchle vychystávanie v prvej úrovni vďaka sklopnému schodíku a zdvíhacej plošine pre vodiča
 • Voliteľná pneumatická plošina so sklopným sedadlom pre vodiča šetrí Váš chrbát
 • Flexibilné použitie vlastných batérií v puzdre pre batérie iných výrobcov
 • OPX a OPX iGo neo sú základné vozíky v rôznych variantoch podľa požiadaviek na vychystávanie

Asistenčné systémy a funkcie

Comfort Assist

Plošina na státie so vzduchovým pružením

Plavba namiesto jazdy:

Bez ohľadu na to, ako nerovná je cesta: vďaka dokonale pneumaticky odpruženej plošine na státie sú vibrácie, ktorým je pracovník vystavený znížené až o 28%. Obsluha tak môže s vozíkom plynule kĺzať uličkami - bez ohľadu na stav podlahy.

Ďalšie informácie

Vynikajúci komfort sedenia

Šetrí miesto a rýchlo poskytne väčšie pohodlie: vďaka ergonomickému, výškovo nastaviteľnému, pneumaticky odpruženému sklopnému sedadlu môže operátor pohodlne sedieť aj na dlhých trasách.

Ďalšie informácie

Výklopný schodík

Pre príležitostný prístup: voliteľný výklopný schodík je ideálny na vychystávanie na prvej úrovni s výškou dosahu až 2183 mm.

Ďalšie informácie

Výškovo nastaviteľné operadlo

Vždy v správnej polohe: vďaka výškovo nastaviteľnému operadlu je možné polohu sedenia nastaviť podľa individuálnych potrieb obsluhy. To poskytuje úľavu aj pri dlhších trasách. Na želanie je k dispozícii aj možnosť spojiť sedadlo s pneumatickým odpružením kabíny vodiča.

Ďalšie informácie

Safety Assist

Oprávnenie na prístup

V prípade potreby môžete pomocou oprávnenia na prístup obmedziť použitie vášho vysokozdvižného vozíka na konkrétne osoby alebo skupiny osôb. Môžete si zvoliť, či chcete poskytnúť prístup pomocou kľúčového spínača alebo prostredníctvom digitálneho kódovacieho systému s desiatimi konfigurovateľnými prístupovými kódmi.

Ďalšie informácie

Operadlo nákladu

Udrží tovar na mieste: operadlo nákladu stabilizuje prepravovaný tovar na nosiči vidlice dozadu, aby ho bolo možné bezpečne prepravovať z bodu A do bodu B.

Ďalšie informácie

Denné svetlá vozíka

Bezpečná prevádzka za každých okolností: LED denné svietenie zaručuje, že je ťahač vždy dobre viditeľný aj na tmavších miestach.

Ďalšie informácie

Výstražný tón pri cúvaní

Bezpečnosť v každom smere: akustický signál počas cúvania varuje kolegov, že sa blíži vozík. Sú preto schopní pohotovo zareagovať, aj keď sú napríklad otočení chrbtom k vozíku.

Ďalšie informácie

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

FleetManager

Kto môže použiť ktorý vysokozdvižný vozík a na aký účel? A čo kapacita vozíka? Kedy došlo k prípadnému nárazu? Veci, ktoré sa dajú relatívne ľahko zvládať, ak máte len zopár vysokozdvižných vozíkov. S pribúdajúcimi prírastkami vo Vašej flotile je to výrazne zložitejšie a náročné na riadenie. Náš inteligentný FleetManager poskytuje riešenie. Vďaka tomuto inovatívnemu softvéru môžete riadiť a ovládať svoju flotilu vozíkov efektívnejšie a úspornejšie ako kedykoľvek predtým.

FleetManager sa skladá z niekoľkých modulov:

 • Oprávnenie na prístup
 • Zostavenie prevádzkových údajov prepojených na ovládanie vozíka
 • Detekcia nehody s reakciou vozidla (napr. funkcia nízkej rýchlosti)
 • Detekcia zaťaženia pomocou snímača tlaku v zdvíhacej hydraulike bez indikácie hmotnosti na displeji a dve dátové karty
 • Detekcia nárazov v spojení s nástrojom FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje možnú kolíziu a prepne sa do režimu nízkej rýchlosti, vydá zvukový signál alebo sa úplne vypne
 • Funkciu môžeme nakonfigurovať podľa želania zákazníka

Čítačka prístupovej karty FleetManager je ľahko prístupná vľavo vedľa stĺpika riadenia. Prístup k nástroju FleetManager vyžaduje špeciálne oprávnenie.

Ďalšie informácie

Drive Assist

Jazdné programy

Ten správny jazdný program pre všetky požiadavky: operátor si môže zvoliť medzi tromi preddefinovanými a dvoma voľne konfigurovateľnými jazdnými programami v troch prevádzkových režimoch: Blue-Q, normálny a šprint. Jazdné programy je možné zvoliť podľa situácie, aby sa dosiahol maximálny výkon alebo energetická účinnosť.

Inteligentný autopilot: Blue-Q (modré tlačidlo) - úsporný režim vysokozdvižného vozíka sa aktivuje jedným stlačením tlačidla. Inteligentná optimalizačná charakteristika pohonu šetrí energiu presne tam, kde to nemá žiaden vplyv na pracovný proces.

Úspora energie až o 10% v závislosti od profilu použitia a typu vysokozdvižného vozíka.

Ďalšie informácie

Pešia obsluha

Každý krok na vašej ceste: voliteľná funkcia pešej obsluhy umožňuje obsluhe pracovať vysoko efektívne, pretože už nemusí pri preprave tovaru na rôzne miesta neustále nastupovať a vystupovať. Maximálna rýchlosť vozíka počas pešej obsluhy je 4 km/h.

Ďalšie informácie

Zníženie rýchlosti pri zdvihnutej vidlici

Pre bezpečnú prepravu tovaru: pri jazde so zdvihnutými vidlicami hrozí nebezpečenstvo prevrátenia naložených paliet a poškodenia tovaru. Aby sa tomu zabránilo, rýchlosť jazdy sa automaticky zníži v závislosti od výšky zdvihu.

Ďalšie informácie

Curve Speed Control

Automatické nastavenie rýchlosti v zákrutách

Obmedzovač rýchlosti ovládaný v závislosti od natočenia riadenia znižuje pravdepodobnosť poškodenia tovaru vďaka primeranej rýchlosti v zákrutách. Táto asistenčná funkcia je k dispozícii pre rôzne vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky a automaticky reguluje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadenia. Inými slovami, vodič sa nemusí obávať rýchlosti v zákrutách. Vozík automaticky spomaľuje presne v takej potrebnej miere, ktorá umožní vodičovi jazdiť bezpečne, ale svižne.

Ďalšie informácie

Load Assist

Funkcia Trolley stop

Táto funkcia zahŕňa mierne nadvihnutie konca vidlice, aby sa vozík a tým aj prepravovaný tovar čo najlepšie zaistili počas jazdy.

Ďalšie informácie

Zámok spúšťania

Táto funkcia zabraňuje spusteniu palety počas jazdy. Počas jazdy sa tak zabráni prípadnej chybe v prevádzke a tovar je chránený.

Ďalšie informácie

Zdvíhateľná plošina vodiča

Dokonale uspôsobená na vertikálne vychystávanie do výšky až 2,80 m. Plošinu je možné zdvihnúť až do 1 200 mm, pričom úložný priestor je možné zdvojnásobiť pomocou druhej úrovne police. Vedenie vozidla a riadenie je tiež možné pomocou zdvihnutej plošiny s funkciou STILL Easy Drive a STILL Easy Move pre vysoký výkon pri prekládke.

Ďalšie informácie

Médiá

{{ filteredVideos.length }} Videí

Informácie na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie predstavujú aktuálnu verziu prevádzkových pokynov pre štandardný vozík. Nevymenúva všetky zákaznícke možnosti. Požiadajte o užívateľskú príručku ku konkrétnemu vozíku zo STILL servisného centra náhradných dielov podľa sériového čísla a roku výroby vozíka.


Prehľad modelov

Model
Maximálna nosnosť (kg)
Maximálna výška zdvíhu (mm)
Pojazdná rýchlosť (km/h)
Napätie batérie (V)
OPX-L 20 / Li-Ion 2.000 800 12 24