S nami jazdíte bezpečne

Safety Assist

Existuje mnoho príčin výskytu chybných procesov - nesústredenosť, nesprávne vyhodnotenie situácií, ako aj faktory z okolitého prostredia, na ktoré vodič nedokáže reagovať správne alebo dostatočne rýchlo. Naše inteligentné asistenčné systémy nielen nepretržite monitorujú okolie a tak navádzajú vodičov, ale môžu tiež aktívne intervenovať v špecifických situáciách. Rozoznávajú potenciálne kritické jazdné situácie a sú schopné samostatne zrýchľovať a spomaľovať. Okrem zvýšenej bezpečnosti obsluhy a celého skladu poskytujú vďaka inteligentným jazdným programom aj špičkový výkon s najvyššou úrovňou energetickej úspornosti.


Asistenčné systémy a funkcie od spoločnosti STILL

 

 

STILL osvetlená výstražná zóna

Ideálny doplnok k funkcii STILL SafetyLight

Osvetlenie výstražnej zóny je funkcia STILL, ktorá premieta dva svetelné pásy naľavo a napravo od vysokozdvižného vozíka. Doplnkové svetlené zariadenie slúži ako vizuálna výstraha pre chodcov a ostatných vodičov v okolí tým, že premieta svetelné pásy na podlahu haly po stranách vysokozdvižného vozíka. STILL osvetlenie výstražnej zóny teda dokonale dopĺňa funkciu STILL SafetyLight, ktorá v smere jazdy premieta pred vozidlo viditeľný modrý kužeľ svetla.

Vďaka bezpečnostnému osvetleniu, ktoré sa pohybuje spolu s vysokozdvižným vozíkom môžete predísť zraneniam osôb a kolíziám v rušných pracovných priestoroch.

 

STILL Kontrola pred zmenou

Bezpečnosť na prvom mieste: digitálne vedená kontrola pred zmenou

Prostredníctvom funkcie Pre-Shift Check v palubnom počítači STILL Easy Control STILL dosahuje novú úroveň bezpečnosti pre vodiča a vysokozdvižný vozík: pred začiatkom každej zmeny alebo v užívateľom stanovených intervaloch musí vodič potvrdiť funkčnosť pomocou palubného počítača pred uvedením vozíka do prevádzky so všetkými jeho funkciami.

Zákazník si môže zvoliť kritériá bezpečnostnej kontroly. Okrem štandardného dotazu je možné na displej palubného počítača uložiť niekoľko jednotlivých dotazov. A ak je odpoveď negatívna? Zákazník má všetky možnosti.

Napríklad môže v systéme definovať, že výkon vozíka je automaticky obmedzený, ak dotaz ukáže negatívnu hodnotu.

Pre väčšiu bezpečnosť

 

 • Kontrola pred zmenou
  so STILL Easy Control v palubnom počítači
 • Jednoduchá kontrola pred zmenou
  Potvrdenie vodičom, či je vozidlo pripravené na prevádzku
 • Pokročilá kontrola pred zmenou
  Špecifické otázky zákazníkov poskytujú ešte väčšiu bezpečnosť
 • Obmedzenia vozidla
  Obmedzený výkon nastaviteľný v prípade negatívnych výsledkov
 • Je vozidlo pripravené na prevádzku?
  Sú prevádzkové tekutiny (napr. olej, voda, palivo) viditeľne unikajúce?
  Sú zničené kolesá? Sú používané nad prípustné hranice?
  Je štítok s kapacitami na mieste, nepoškodený a čitateľný
  Funguje prevádzková brzda správne?
STILL Kontrola pred zmenou
 

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Výhody pre vás:

 • Zvýšenie bezpečnosti práce pre peších zamestnancov a ostatných účastníkov internej premávky
 • Zvýšená bezpečnosť pri práci s viacerými vysokozdvižnými vozíkmi v rámci siete vďaka rýchlej reakcii, najmä v neprehľadných priestoroch
 • Okoloidúci vidia vysokozdvižný vozík rýchlejšie a majú viac času na reakciu vďaka vodiacej funkcii svetiel na štyroch svetelných bodoch
 • Najmenší možný dopad na prevádzkovú dobu vozidla vďaka ekonomickej spotrebe energie LED žiarovky (5 W pri 12 V)
 • Bezúdržbová prevádzka a dlhá životnosť až 20 000 hodín
 • Minimálny rozptyl a tým dokonalá viditeľnosť aj na svetlo sfarbených podlahách
 

STILL iGo pilot safety

Šesť zárezov na jeden pokus

Optimalizované brzdné dráhy: na konci uličky vysokozdvižný vozík mierne spomalí v pomere k rýchlosti a výške zdvihu, čo zvyšuje manipulačnú schopnosť.
Automatické nastavenie rýchlosti: v definovaných zónach je možné automaticky nastaviť rýchlosť podľa terénnych podmienok.
Obmedzenie výšky: Nastaviteľné obmedzenie výšky umožňuje optimálne využitie priestoru pod strechou pre rôzne výšky vašej skladovej haly.
Prevencia kolízie: umožňuje definovať známe prekážky. Vodič sa nemusí učiť naspamäť všetky osobitosti systému a môže sa sústrediť na svoju prácu.
Asistent odchodu z uličky: riadenie je možné zablokovať na určitý úsek, napr. pri odchode z uličky, aby sa zabránilo prípadnej kolízii.
Výber polohy: Výber umožňuje cielený pohyb do definovaných, často používaných pozícií, napríklad na miestach prekládky.


Ďalšie funkcie Safety Assist

Tu nájdete úplný prehľad všetkých doplnkových asistenčných systémov a funkcií, ktoré ponúka spoločnosť STILL v oblasti Safety Assist.

 
Zvukový signál

Bezpečnosť v sklade sa zvýši vďaka zvukovému signálu pri cúvaní. Pracovníci si preto môžu vysokozdvižný vozík všimnúť, aj keď sú k nemu otočení chrbtom.

 
FleetManager

Kto môže použiť ktorý vysokozdvižný vozík a na aký účel? A čo kapacita vozíka? Kedy došlo k prípadnému nárazu? Veci, ktoré sa dajú relatívne ľahko zvládať, ak máte len zopár vysokozdvižných vozíkov. S pribúdajúcimi prírastkami vo Vašej flotile je to výrazne zložitejšie a náročné na riadenie. Náš inteligentný FleetManager poskytuje riešenie. Vďaka tomuto inovatívnemu softvéru môžete riadiť a ovládať svoju flotilu vozíkov efektívnejšie a úspornejšie ako kedykoľvek predtým.

FleetManager sa skladá z niekoľkých modulov:

 • Oprávnenie na prístup
 • Zostavenie prevádzkových údajov prepojených na ovládanie vozíka
 • Detekcia nehody s reakciou vozidla (napr. funkcia nízkej rýchlosti)
 • Detekcia zaťaženia pomocou snímača tlaku v zdvíhacej hydraulike bez indikácie hmotnosti na displeji a dve dátové karty
 • Detekcia nárazov v spojení s nástrojom FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje možnú kolíziu a prepne sa do režimu nízkej rýchlosti, vydá zvukový signál alebo sa úplne vypne
 • Funkciu môžeme nakonfigurovať podľa želania zákazníka

Čítačka prístupovej karty FleetManager je ľahko prístupná vľavo vedľa stĺpika riadenia. Prístup k nástroju FleetManager vyžaduje špeciálne oprávnenie.

 
Výstražné svetlo

Výstražná maják zvyšuje bezpečnosť skladu a upozorňuje ostatných zamestnancov pracujúcich v sklade na vysokozdvižný vozík prostredníctvom blikajúceho žltého svetla.

 
Chránič nôh

Aby sa predišlo situáciám, pri ktorých uviazne noha chodca pod pneumatikami, je možné na vozíkoch upevniť gumenú manžetu. Ako doplnková výbava je k dispozícii chránič nôh s kontaktnou lištou, ktorý zaručuje, že sa vozidlo pri kontakte zastaví.

 
Zvukový signál pri cúvaní

Bezpečnosť v každom smere: akustický signál počas cúvania varuje kolegov, že sa blíži vozík. Sú preto schopní pohotovo zareagovať, aj keď sú napríklad otočení chrbtom k vozíku.

 
Denné svetlá vozíka

Bezpečná prevádzka za každých okolností: LED denné svietenie zaručuje, že je ťahač vždy dobre viditeľný aj na tmavších miestach.

 
Operadlo nákladu

Udrží tovar na mieste: operadlo nákladu stabilizuje prepravovaný tovar na nosiči vidlice dozadu, aby ho bolo možné bezpečne prepravovať z bodu A do bodu B.

 
Kontrola bezpečnostného pásu

Ste pripútaní? Ak nie, kontrola bezpečnostného pásu zaistí automatické zníženie rýchlosti jazdy. Pri vozíkoch s kabínou sa systém aktivuje iba v prípade otvorených dverí kabíny.

 
Oprávnenie na prístup

V prípade potreby môžete pomocou oprávnenia na prístup obmedziť použitie vášho vysokozdvižného vozíka na konkrétne osoby alebo skupiny osôb. Môžete si zvoliť, či chcete poskytnúť prístup pomocou kľúčového spínača alebo prostredníctvom digitálneho kódovacieho systému s desiatimi konfigurovateľnými prístupovými kódmi.

 
Zámok posúvania a spúšťania

Nenechajte nič visieť vo vzduchu: systém integrovaný vo vozíku s výsuvným stožiarom FM-X prakticky eliminuje riziko poškodenia tovaru pri zdvíhaní paliet. Výhodou zámku posúvania a spúšťania je, že palety, ktoré boli zdvihnuté nakrivo alebo šikmo, ležia pri spustení na ramenách s kolesami a preto sa pri zatiahnutí vidlice naklopia alebo posunú. Operátor to musí z bezpečnostných dôvodov vždy potvrdiť a odporúča sa skontrolovať, či bol tovar správne vyzdvihnutý.

 
Zadržiavacie systémy

EasyBelt

Vďaka funkcii EasyBelt je bezpečnostný pás už dopredu diagonálne napnutý cez sedadlo vodiča. Pri nástupe do kabíny tak stačí vodičovi iba vkĺznuť do predpätého pásu. Vďaka rýchlej a pohodlnej manipulácii pomocou funkcie EasyBelt je zapnutie bezpečnostného pásu hračkou.

Výhody pre vás:

 • Nákladovo efektívne doplnenie bezpečnostného pásu, ktoré zabezpečí, že vodič môže bezpečne a bez námahy dôkladne zaistiť bezpečnostný pás
 • Umožňuje rýchle zapnutie a odopnutie bezpečnostného pásu, čo má pozitívny vplyv na produktivitu
 • Vysoká úroveň komfortu v pracovnom priestore vodiča vďaka rýchlej a ľahkej manipulácii s bezpečnostným pásom - to vedie k vysokej úrovni akceptácie pásov medzi vodičmi vysokozdvižných vozíkov
 • Ľahké doplnenie - funkcia EasyBelt sa dá ľahko doplniť do vysokozdvižných vozíkov s protizávažím vo vašom vozovom parku

Zadržiavací systém Sauermann

Tento systém je k dispozícii v rôznych variantoch - mechanickom alebo elektrickom. Na bočnej strane vysokozdvižného vozíka je nainštalovaný konzolový systém, ktorý je možné otvoriť manuálne alebo automaticky. Každá možnosť zaisťuje najvyššiu úroveň ochrany operátora a zároveň umožňuje vodičom rýchlo a ľahko nastupovať a vystupovať z vysokozdvižného vozíka.

 
Systém bezpečnosti osôb

Mobilný integrovaný systém bezpečnosti osôb spoľahlivo deteguje osoby v úzkych uličkách a vysokozdvižný vozík zastaví včas, aby zabránil nehode. Na konci uličky je tiež možná aktivácia automatickej brzdy v kombinácii so systémom bezpečnosti osôb.

 
Automatické brzdenie

Pohonná jednotka sa počas jazdy automaticky spomalí, ak sa blíži ku koncu uličky. Táto funkcia existuje v piatich rôznych alternatívach:

 • Pri znížení rýchlosti na oboch otvorených koncoch uličky je vždy je možné jazdiť smerom do stredu uličky maximálnou rýchlosťou. Od začiatku koncovej časti uličky je rýchlosť znížená na 2,5 km/h.
 • S úplným zastavením: Zníženie rýchlosti na otvorenom konci uličky, ako aj zníženie rýchlosti a úplné zastavenie na uzavretom konci uličky. Jazda smerom do stredu uličky je vždy možná maximálnou rýchlosťou. Od začiatku koncovej zóny uličky je rýchlosť znížená na 2,5 km/h. Na uzavretom konci uličky je jednotka spomalená až do úplného zastavenia. Polohovací pohyb smerom ku koncu uličky je umožnený pomocou potvrdzovacieho tlačidla.
 • So zastavením na oboch otvorených koncoch uličky Vždy je možné jazdiť smerom do stredu uličky maximálnou rýchlosťou. Pohonná jednotka je spomalená od začiatku koncových zón uličky až do zastavenia. Naši technici môžu nastaviť parametre bezpečnej vzdialenosti, aby mohol vozík pokračovať v jazde so zníženou rýchlosťou 2,5 km/h smerom ku koncu uličky.
 • So zastavením a úplným zastavením: Zastavenie na otvorenom konci uličky, ako aj zastavenie a úplné zastavenie na uzavretom konci uličky. Jazda smerom do stredu uličky je vždy možná maximálnou rýchlosťou. Pohonná jednotka je spomalená od začiatku koncových zón uličky až do zastavenia. Naši technici môžu nastaviť parametre bezpečnej vzdialenosti, aby mohla pokračovať v jazde so zníženou rýchlosťou 2,5 km/h ku koncu uličky. Jednotka sa na konci uzavretej uličky spomalí až do zastavenia a pomocou potvrdzovacieho tlačidla je potom možný polohovací pohyb ku koncu uličky.
 • S úplným zastavením na oboch zatvorených koncoch uličky a znížením rýchlosti na oboch otvorených koncoch uličky. Smerom do stredu uličky je vždy je možné jazdiť maximálnou rýchlosťou. Od začiatku zón na konci uličky je vozík spomalený na konci otvorenej uličky na 2,5 km/h a na konci uzavretej uličky je zastavený. Vozíku je umožnené pokračovať v jazde pomocou potvrdzovacieho tlačidla, aby opustil uličku maximálnou rýchlosťou 2,5 km/h.
 
Záchranný alarm

Inteligentný záchranár v prípade núdze: ak operátor uskutoční nezvyčajný krok, ktorý naznačuje možnosť mimoriadnej či zdravie ohrozujúcej situácie, zaznie zvukový a optický núdzový signál, ktorý kolegov upozorní na situáciu.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás, ak máte záujem o podrobnejšie informácie.

+421 376 922 411

Záujem o: Safety Assist

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.