Regálové systémy Pojazdné regále

Systém maximálne využije priestor

 • Maximálne využité dostupné skladovacie priestory, až 80 % úspora miesta v porovnaní s bežnými regálmi.
 • Pracovné uličky sa prispôsobia konkrétnemu vozíku a procesu, v prípade potreby sa počet uličiek zvýši, alebo si zákazník otvorí niekoľko úzkych uličiek na vychystávanie objednávok
 • Systém sa inštaluje v niekoľkých fázach, čím postupne zvyšuje skladovacie kapacity
 • Otvorená ulička sprístupní všetky skladovacie priestory
 • Krátke vzdialenosti

Chcete skladovať tovar tak, že ušetríte čo najviac priestoru? Predstavujeme Vám pojazdné regály od STILL. Tento regálový systém pri ukladaní a odbere iba priestor zodpovedajúci jednej pracovnej uličke, zvyšok skladu môžete využiť výhradne na skladovanie.

Výhody pojazdných regálov: uličky v tomto systéme sú na podvozku s elektromotormi. Pojazdný regál STILL pri skladovaní ušetrí miesto, pričom na každé skladovacie miesto je po presunutí regálu priamy prístup.

Keďže existuje iba jedna pracovná ulička, zákazník optimálne využije dostupné skladovacie priestory.Toto riešenie je napríklad výhodné pre chladiarne a mraziarne. V porovnaní s ostatnými regálovými systémami na podlahe uložíte oveľa viac tovaru. Šírku pracovnej uličky s pojazdným regálom od STILL prispôsobíte priemyselným vozíkom.

Vozíky sa pohybujú podľa ovládačov na konštrukcii regálu, na diaľkové ovládanie alebo automaticky cez rozhranie, ktoré je pripojené priamo k hlavnému systému správy skladu. Svetelné závory chránia operátorov.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás, ak máte záujem o podrobnejšie informácie.

+421 37 6922 412

Záujem o: Pojazdné regály

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Konštrukcia pojazdných regálov

Súčasťou pojazdného regálu je regál, podvozok, vodiace a dopravné koľajnice, ovládače a bezpečnostný mechanizmus. Svetelné závory chránia operátorov. Regály bývajú paletové alebo konzolové. Preto na regáli uložíte aj dlhé materiály alebo rôzny tovar na paletách. Dĺžku pojazdných regálov, počet a výšku regálových poschodí prispôsobíme požiadavkám zákazníka. Potom vyberieme vhodný podvozok, ktorý vyhovuje požadovanému zaťaženiu. Podvozky sa presúvajú po koľajniciach.


Súčiastky pojazdných regálov

Koľajnice

Pojazdné regály potrebujú koľajnice v podlahe, po ktorých sa presunú. Konkrétne drážkované vodiace koľajnice a ploché dopravné koľajnice. Horná hrana dopravných aj vodiacich koľajníc je na úrovni podlahy. Keďže podlaha v budovách vo výstavbe ešte nie je, sú často prípustné aj vyššia žeriavové koľajnice. Vyššie žeriavové koľajnice môže zákazník založiť do hornej vrstvy podlahy. Vďaka tomu budú pevne kotvené v podlahe. V existujúcich skladoch môžu byť do vyrezanej drážky v podlahe alebo priamo na existujúcu podlahu vsadené ploché koľajnice. Priama inštalácia na existujúcu podlahu však vyžaduje novú (vrchnú) vrstvu podlahy.

Podvozky

Podvozok je hlavná súčasť pojazdných regálov. Na podvozok sú pripravené regály. Podvozok má motory. Motory vedú podvozok po koľajniciach na podlahe. K dispozícii sú dvoj alebo štvorkolesové podvozky, buď s plochými alebo vodiacimi koľajnicami. Konštrukcia podvozku závisí od odhadovaného zaťaženia.

Ochrana čelnej steny regálu

Na čelnej stene regálu sú svetelné závory. Svetelné závery snímajú vstup/prístup počas prevádzky. Ak svetelnú závoru na čelnej stene regálu preruší chodec alebo vozík, kým sa pojazdný regál posúva, regál sa automaticky zastaví. Celý systém je tiež vybavený tlačidlami núdzového zastavenia.


Pojazdné regály - parametre dôležité v plánovaní

Na výkrese je usporiadanie regálových poschodí a ich výšky, požadované vozíky a pracovná šírka uličiek vrátane ich porovnania. Vozíky a pojazdné regály sú synchronizované a navrhnuté podľa Vašich požiadaviek.


Príslušenstvo pojazdných regálov

 • Osvetlenie: ovládače pojazdných regálov môžu regulovať aj zapnutie svetla v otvorenej uličke.
 • Cirkulácia vzduchu v noci: pracovné uličky sú medzi podvozkami regálov rozmiestnené rovnomerne. Keďže vzduch tak cirkuluje lepšie, pojazdné regály často nájdete v mraziarňach, kde optimálne chladia tovar.
 • Poloha na vychystávanie objednávok: pracovní ulička je medzi niekoľkými podvozkami. Vtedy je nutné určiť, či majú byť uličky pre všetky vozíky rovnako široké alebo šírka závisí od vozíkov. Systém vytvorí úzke uličky, v ktorých budú pracovníci vychystávať objednávky z nižších regálových poschodí. So systémom takže pracuje aj niekoľko zamestnancov zároveň.
 • Riadenie: ovládače otvoria pracovnú uličku podľa pohybu podvozkov.
 • Diaľkové ovládanie: voliteľná možnosť, ktorá skracuje vzdialenosti a čas, keď uličku otvorí priamo zo skladového vozíka.
 • Hlavný rozvádzač: hlavný rozvádzač sa zvyčajne nachádza blízko regálového systému. Hlavné ovládače k systému sú v termináli so spínačmi. Rôzne kontrolky uvádzajú informácie o stave regálu, signalizujú možné chyby.
 • Doplnkový ovládací panel: skráti vzdialenosti v sklade, dodatočný ovládací panel sa montuje na regál. Ako doplnkový ovládač ponúka všetky funkcie, ktoré inak poskytuje hlavný terminál. Používa sa aj v chladiarni alebo mraziarňach, kde je hlavný terminál oddelene mimo chladených priestorov. Doplnkový ovládací panel reguluje všetky funkcie z chladiacich priestorov.
 • Rozpoznanie vozíkov: s voliteľnou funkciou „rozpoznanie vozíkov“ systém rozozná, či vozík do pracovnej uličky vchádza alebo ju opúšťa, a to vďaka doplnkovým svetelným závorám vo výške nosníka na vozíku. Ak vozík vyjde z pracovného priestoru, systém sa automaticky prepne na „voľný“, nemusíte stlačiť žiadne tlačidlo. Systém sa hneď pohne.
 • Kryty podvozkov: na podvozkoch sú kryty (doska z drevotriesky/rošty), ktoré blokujú prístupné nebezpečné miesta a zabránia nehodám. Okrem dosiek z drevotriesky je možné použiť zásuvné rámy, ktoré zvýšia nosnosť dosiek z drevotriesky na najnižšej úrovni podvozku.
 • Ochranné siete po okrajoch/bezpečnostné zábrany: operátorov chránia ochranné siete  na zadnej stene regálu. Tieto diely sú pripevnené k zadnej strane regálu alebo k podlahe. Ochranné siete zabránia, aby palety, ktoré padajú z regálu, nezranili operátorov. Bezpečnostné zábrany zabezpečia, aby bol do systému prístup iba zo strany so svetelnými závorami.


Nákup pojazdných regálov

Plánovaný efektívny sklad zaručí vysoký ekonomický výkon. Využívajte odborné konzultácie s našimi kvalifikovanými odborníkmi zo STILL od začiatku plánovania skladu. Pred rozhodnutím o nákupe Vám pomôžeme skontrolovať návrh skladu až po naplánovanie pracovných postupov. Existuje veľa dôvodov, prečo by ste sa pri nákupe pojazdného regálu mali rozhodnúť pre STILL:

 • veľa rokov skúseností: zákazníkom už 100 rokov stojíme po boku.
 • Spoľahlivé partnerstvo.
 • Špičkové a kompletné riešenie od poradenstva po servis.
 • Vždy sme Vám nablízku: iba v Nemecku má STILL 14 pobočiek, 37 požičovní a 800 servisných technikov.
 • Vyškolený montážny tím zaručí správnu montáž Vašich kyvadlových regálov.