Regálové systémy Pojazdné regále

Systém maximálne využije priestor

  • Maximálne využité dostupné skladovacie priestory, až 80 % úspora miesta v porovnaní s bežnými regálmi.
  • Pracovné uličky sa prispôsobia konkrétnemu vozíku a procesu, v prípade potreby sa počet uličiek zvýši, alebo si zákazník otvorí niekoľko úzkych uličiek na vychystávanie objednávok
  • Systém sa inštaluje v niekoľkých fázach, čím postupne zvyšuje skladovacie kapacity
  • Otvorená ulička sprístupní všetky skladovacie priestory
  • Krátke vzdialenosti

Chcete skladovať tovar tak, že ušetríte čo najviac priestoru? Predstavujeme Vám pojazdné regály od STILL. Tento regálový systém pri ukladaní a odbere iba priestor zodpovedajúci jednej pracovnej uličke, zvyšok skladu môžete využiť výhradne na skladovanie.

Výhody pojazdných regálov: uličky v tomto systéme sú na podvozku s elektromotormi. Pojazdný regál STILL pri skladovaní ušetrí miesto, pričom na každé skladovacie miesto je po presunutí regálu priamy prístup.

Keďže existuje iba jedna pracovná ulička, zákazník optimálne využije dostupné skladovacie priestory.Toto riešenie je napríklad výhodné pre chladiarne a mraziarne. V porovnaní s ostatnými regálovými systémami na podlahe uložíte oveľa viac tovaru. Šírku pracovnej uličky s pojazdným regálom od STILL prispôsobíte priemyselným vozíkom.

Vozíky sa pohybujú podľa ovládačov na konštrukcii regálu, na diaľkové ovládanie alebo automaticky cez rozhranie, ktoré je pripojené priamo k hlavnému systému správy skladu. Svetelné závory chránia operátorov.

Chcete podrobnejšie informácie? Náš zákaznícky servis je Vám k dispozícii, aby odpovedal na Vaše otázky k pojazdným paletovým regálom od STILL.

Kontakt

Kontaktujte našich špecialistov so žiadosťou o podrobnejšie informácie.

+421 376 922 411

Žiadosť na: Pojazdné regály

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Konštrukcia pojazdných regálov

Súčasťou pojazdného regálu je regál, podvozok, vodiace a dopravné koľajnice, ovládače a bezpečnostný mechanizmus. Svetelné závory chránia operátorov. Regály bývajú paletové alebo konzolové. Preto na regáli uložíte aj dlhé materiály alebo rôzny tovar na paletách. Dĺžku pojazdných regálov, počet a výšku regálových poschodí prispôsobíme požiadavkám zákazníka. Potom vyberieme vhodný podvozok, ktorý vyhovuje požadovanému zaťaženiu. Podvozky sa presúvajú po koľajniciach.


Súčiastky pojazdných regálov

Koľajnice

Pojazdné regály potrebujú koľajnice v podlahe, po ktorých sa presunú. Konkrétne drážkované vodiace koľajnice a ploché dopravné koľajnice. Horná hrana dopravných aj vodiacich koľajníc je na úrovni podlahy. Keďže podlaha v budovách vo výstavbe ešte nie je, sú často prípustné aj vyššia žeriavové koľajnice. Vyššie žeriavové koľajnice môže zákazník založiť do hornej vrstvy podlahy. Vďaka tomu budú pevne kotvené v podlahe. V existujúcich skladoch môžu byť do vyrezanej drážky v podlahe alebo priamo na existujúcu podlahu vsadené ploché koľajnice. Priama inštalácia na existujúcu podlahu však vyžaduje novú (vrchnú) vrstvu podlahy.

Podvozky

Podvozok je hlavná súčasť pojazdných regálov. Na podvozok sú pripravené regály. Podvozok má motory. Motory vedú podvozok po koľajniciach na podlahe. K dispozícii sú dvoj alebo štvorkolesové podvozky, buď s plochými alebo vodiacimi koľajnicami. Konštrukcia podvozku závisí od odhadovaného zaťaženia.

Ochrana čelnej steny regálu

Na čelnej stene regálu sú svetelné závory. Svetelné závery snímajú vstup/prístup počas prevádzky. Ak svetelnú závoru na čelnej stene regálu preruší chodec alebo vozík, kým sa pojazdný regál posúva, regál sa automaticky zastaví. Celý systém je tiež vybavený tlačidlami núdzového zastavenia.


Pojazdné regály - parametre dôležité v plánovaní

Na výkrese je usporiadanie regálových poschodí a ich výšky, požadované vozíky a pracovná šírka uličiek vrátane ich porovnania. Vozíky a pojazdné regály sú synchronizované a navrhnuté podľa Vašich požiadaviek.


Príslušenstvo pojazdných regálov

  • Osvetlenie: ovládače pojazdných regálov môžu regulovať aj zapnutie svetla v otvorenej uličke.
  • Cirkulácia vzduchu v noci: pracovné uličky sú medzi podvozkami regálov rozmiestnené rovnomerne. Keďže vzduch tak cirkuluje lepšie, pojazdné regály často nájdete v mraziarňach, kde optimálne chladia tovar.
  • Poloha na vychystávanie objednávok: pracovní ulička je medzi niekoľkými podvozkami. Vtedy je nutné určiť, či majú byť uličky pre všetky vozíky rovnako široké alebo šírka závisí od vozíkov. Systém vytvorí úzke uličky, v ktorých budú pracovníci vychystávať objednávky z nižších regálových poschodí. So systémom takže pracuje aj niekoľko zamestnancov zároveň.
  • Riadenie:</