Vysokozdvižný paletový vozík EXV-SF 14-20

Výkon a inovácie

 • Optimálne využitie skladových priestorov: vysoká skladovacia hustota vďaka veľmi vysokej zvyškovej nosnosti
 • Šetrí chrbát: pneumaticky odpružená plošina pre operátora, ktorú môžete nastaviť podľa individuálnej hmotnosti vodiča
 • Všetko a vždy pod kontrolou: séria zrozumiteľných symbolov na farebnom displeji vždy zobrazuje všetky dôležité funkcie
 • Vozík je vždy dostupný vďaka akumulátoru s kapacitou až 10 Ah a výslednej dlhej prevádzkovej dobe

NOVÝ

Nezáväzná ponuka

NA PRENÁJOM

Nezáväzná ponuka na prenájom

JAZDENÝ

Naša ponuka použitých vozíkov

Žiadosť na: EXV-SF 14-20

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*

Vysokozdvižný vozík EXV-SF je neuveriteľne rýchly, mimoriadne silný a skutočne inteligentný. Rýchlosť vozíka s vysunutou plošinou pre vodiča a ochrannými bočnicami je až 10 km/h, v rekordnom čase prepraví palety až do hmotnosti 2000 kg. Vysoká zvyšková nosnosť tovar uloží do veľmi vysokej výšky. Výška uloženia môže podľa typu zdvíhacieho rámu presiahnuť päť metrov. Tento inteligentný pomocník v sklade je zatiaľ jediný dostupný vysokozdvižný vozík s farebným informačným displejom. Na displeji sa zobrazia základné údaje ako miera nabitia batérie, čo optimalizuje obsluhu výkonného vysokozdvižného paletového vozíka vďaka zrozumiteľným symbolom.

Silný a na údržby nenáročný motor s presnými ovládacími funkciami pre pravákov a ľavákov prináša nadpriemerný výkon pri prekládke paliet. Operátori pracujú maximálne bezpečne vďaka displeju s údajmi o nosnosti (dodávaný na objednávku), štandardne dodávaného systému regulácie rýchlosti v zákrutách a kombinovanej riadiacom oji (dodávanej na objednávku), ktorá uľahčí otáčanie a pohyb vozíka EXV-SF aj v najtesnejších priestoroch. Silný a kompaktný vysokozdvižný vozík EXV-SF má vždy pevne a bezpečne pod kontrolou materiálový tok od prepravy do zásobovacieho skladu po obsluhu regálov aj na dlhé vzdialenosti vďaka plošine pre obsluhu.


EXV-SF 14-20 detail

Výkon

 • Optimálne využívané skladové priestory s vysokou skladovacou hustotou vďaka veľmi vysokej zvyškovej nosnosti
 • Výkonný a rýchly: nosnosť až 2000 kg a maximálna rýchlosť 10 km/h
 • Vysoký výkon prekládky: výkonný, spoľahlivý a nenáročný elektrický pohon a riadiaci motor
 • Správny jazdný program v každej situácii: ECO, BOOST alebo Blue-Q - maximálna rýchlosť pri manipulácii aj maximálna účinnosť
 • Dostatočná zásoba energie na niekoľko pracovných zmien: vysoká kapacita batérie, ktorý sa vymieňa zboku
 • Maximálny výkon: lítium-ionový batéria uchováva veľa energie, urýchľuje a zjednodušuje nabíjanie
 • Vysoký výkon pri preprave v dvoch úrovniach s nosnosťou až 2000 kg

Ergonómia

 • Šetrí chrbát: nastavenia závisia od hmotnosti vodiča a pneumaticky odpruženej plošiny pre vodiča
 • Ergonomické a intuitívne ovládanie: posun, zdvíhanie, riadenie zvládnu jednou rukou praváci aj ľaváci
 • Jednoduchá výmena batérie: voliteľná výmena batérie zboku ešte zvyšuje dostupnosť

Bezpečnosť

 • Bezpečnosť nadovšetko: voliteľný displej ukazuje údaje o nosnosti a aktuálnej výške vidlíc  a zvyškovú nosnosť
 • Údaje o hmotnosti: dynamická kompenzácia zaťaženia informuje o hmotnosti nákladu a príslušnej výške zdvihu
 • Bezpečnosť pri rohoch: Regulácia rýchlosti v zákrutách automaticky prispôsobí rýchlosť uhlu, v ktorom je riadiace oje v zákrute
 • Maximálne bezpečná vzdialenosť: voliteľná riadiace oje combi-tiller nastaví vzdialenosť medzi vozíkom a operátorom, aby rýchlosť jazdy v manuálnom režime stúpla na 6 km/h

Presnosť

 • Jednoduchá a neúnavná obsluha: presné a intuitívne elektrické riadenie
 • Presná prevádzka aj vo veľmi stiesnených priestoroch: citlivé riadenie vďaka proporčnému ventilu
 • Maximálny výhľad umožní presnú obsluhu: špeciálne navrhnutý nosník a stredová riadiace oje zaistí dobrý výhľad na hroty vidlíc
 • Spoľahlivý aj v úzkych priestoroch s kompaktnými rozmermi, veľmi dobrou ovládateľnosťou a skladacou plošinou pre stojaceho operátora

Kompaktné rozmery

 • Veľmi rýchle preloženie paliet: kompaktné rozmery umožnia rýchlu a bezpečnú prevádzku
 • Optimálne využitie priestoru: vhodný aj do úzkych uličiek vďaka kompaktným rozmerom a vysokej ovládateľnosti

Asistenčné systémy a funkcie

Comfort Assist

Plošina na státie so vzduchovým pružením

Plavba namiesto jazdy:

Bez ohľadu na to, ako nerovná je cesta: vďaka dokonale pneumaticky odpruženej plošine na státie sú vibrácie, ktorým je pracovník vystavený znížené až o 28%. Obsluha tak môže s vozíkom plynule kĺzať uličkami - bez ohľadu na stav podlahy.

Ďalšie informácie

Safety Assist

Operadlo nákladu

Udrží tovar na mieste: operadlo nákladu stabilizuje prepravovaný tovar na nosiči vidlice dozadu, aby ho bolo možné bezpečne prepravovať z bodu A do bodu B.

Ďalšie informácie

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

FleetManager

Kto môže použiť ktorý vysokozdvižný vozík a na aký účel? A čo kapacita vozíka? Kedy došlo k prípadnému nárazu? Veci, ktoré sa dajú relatívne ľahko zvládať, ak máte len zopár vysokozdvižných vozíkov. S pribúdajúcimi prírastkami vo Vašej flotile je to výrazne zložitejšie a náročné na riadenie. Náš inteligentný FleetManager poskytuje riešenie. Vďaka tomuto inovatívnemu softvéru môžete riadiť a ovládať svoju flotilu vozíkov efektívnejšie a úspornejšie ako kedykoľvek predtým.

FleetManager sa skladá z niekoľkých modulov:

 • Oprávnenie na prístup
 • Zostavenie prevádzkových údajov prepojených na ovládanie vozíka
 • Detekcia nehody s reakciou vozidla (napr. funkcia nízkej rýchlosti)
 • Detekcia zaťaženia pomocou snímača tlaku v zdvíhacej hydraulike bez indikácie hmotnosti na displeji a dve dátové karty
 • Detekcia nárazov v spojení s nástrojom FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje možnú kolíziu a prepne sa do režimu nízkej rýchlosti, vydá zvukový signál alebo sa úplne vypne
 • Funkciu môžeme nakonfigurovať podľa želania zákazníka

Čítačka prístupovej karty FleetManager je ľahko prístupná vľavo vedľa stĺpika riadenia. Prístup k nástroju FleetManager vyžaduje špeciálne oprávnenie.

Ďalšie informácie

Drive Assist

Oje OptiSpeed

Funguje v akomkoľvek uhle

Bez ohľadu na uhol oja, riadenie s funkciou OptiSpeed automaticky zaisťuje, aby sa maximálna rýchlosť jazdy prispôsobila uhlu oja. Ak je uhol ostrejší, jednotka automaticky spomalí. Riadenie pomocou oja pomáha zaistiť bezpečný pohyb aj v stiesnených priestoroch. Obsluha tak môže ľahko riadiť a pracovať ergonomicky.

Ďalšie informácie

Kombinované oje

Prevádzka bez únavy vďaka elektrickej riadiacej jednotke: dĺžku oja môžete ľahko nastaviť na dostatočnú vzdialenosť medzi vodičom a jednotkou. Pre vodiča to znamená výrazné zvýšenie bezpečnosti, ako aj efektívnejšie pracovné postupy. Po vysunutí kombinovaného oja sa maximálna rýchlosť jazdy znižuje na 6 km/h.

Ďalšie informácie

Jazdné programy

Ten správny jazdný program pre všetky požiadavky: operátor si môže zvoliť medzi tromi preddefinovanými a dvoma voľne konfigurovateľnými jazdnými programami v troch prevádzkových režimoch: Blue-Q, normálny a šprint. Jazdné programy je možné zvoliť podľa situácie, aby sa dosiahol maximálny výkon alebo energetická účinnosť.

Inteligentný autopilot: Blue-Q (modré tlačidlo) - úsporný režim vysokozdvižného vozíka sa aktivuje jedným stlačením tlačidla. Inteligentná optimalizačná charakteristika pohonu šetrí energiu presne tam, kde to nemá žiaden vplyv na pracovný proces.

Úspora energie až o 10% v závislosti od profilu použitia a typu vysokozdvižného vozíka.

Ďalšie informácie

Curve Speed Control

Automatické nastavenie rýchlosti v zákrutách

Obmedzovač rýchlosti ovládaný v závislosti od natočenia riadenia znižuje pravdepodobnosť poškodenia tovaru vďaka primeranej rýchlosti v zákrutách. Táto asistenčná funkcia je k dispozícii pre rôzne vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky a automaticky reguluje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadenia. Inými slovami, vodič sa nemusí obávať rýchlosti v zákrutách. Vozík automaticky spomaľuje presne v takej potrebnej miere, ktorá umožní vodičovi jazdiť bezpečne, ale svižne.

Ďalšie informácie

Load Assist

Displej so zobrazením nosnosti

Stabilita po celý čas: voliteľný displej nosnosti zobrazuje užívateľovi vždy aktuálnu výšku zdvihu a súvisiacu zvyškovú nosnosť.

Nosnosti a výšky zdvihu sú zobrazené na farebných značkách pripevnených priamo na stožiari.

Ďalšie informácie

Dynamická kontrola zaťaženia (Dynamic Load Control)

Bezpochyby oceníte optimálny výkon

Bezpečné a presné zaobchádzanie s bremenom podľa výšky zdvihu bremena

Systém Dynamic Load Control bol vyvinutý s cieľom uľahčiť prácu obsluhe vysokozdvižných paletových vozíkov STILL EXV a FXV. Inteligentný asistenčný systém dokáže s vysokou presnosťou odhadnúť nosnosť a hmotnosť nákladu. Je k dispozícii v rôznych úrovniach rozšírenia. Maximálna úroveň vysunutia DLC 3 zobrazuje na displeji ovládacej jednotky obsluhe aktuálnu hmotnosť nákladu, maximálnu možnú výšku zdvihu s touto hmotnosťou a aktuálnu výšku zdvihu. Posledná menovaná hodnota sa meria pomocou ultrazvukového snímača. Hneď ako sa užívateľ priblíži k maximálnej výške zdvihu, systém vydá varovný signál. Proces zdvíhania sa automaticky vypne pred prekročením maximálnej výšky zdvihu.

Ďalšie informácie

Médiá

{{ filteredVideos.length }} Videí

Informácie na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie predstavujú aktuálnu verziu prevádzkových pokynov pre štandardný vozík. Nevymenúva všetky zákaznícke možnosti. Požiadajte o užívateľskú príručku ku konkrétnemu vozíku zo STILL servisného centra náhradných dielov podľa sériového čísla a roku výroby vozíka.


Prehľad modelov

Model
Maximálna nosnosť (kg)
Maximálna výška zdvíhu (mm)
Pojazdná rýchlosť (km/h)
Napätie batérie (V)
EXV-SF 14 / Li-Ion 1.400 6.066 10.0 24
EXV-SF 14i / Li-Ion 1.400 6.066 10.0 24
EXV-SF 14 D / Li-Ion 1.400 6.066 10.0 24
EXV-SF 16 / Li-Ion 1.600 6.066 10.0 24
EXV-SF 16i / Li-Ion 1.600 6.066 10.0 24
EXV-SF 16 D / Li-Ion 1.600 6.066 10.0 24
EXV-SF 20 / Li-Ion 2.000 4.026 10.0 24
EXV-SF 20i / Li-Ion 2.000 4.026 10.0 24
EXV-SF 20 D / Li-Ion 2.000 4.026 10.0 24