Vysokozdvižný paletový vozík EXV-SF 14-20

Sila spojená s inováciou

 • Optimálne využitie skladovacieho miesta: veľké skompaktnenie skladovacej plochy prostredníctvom najvyššej zvyškovej nosnosti
 • Ochrana chrbta: vzduchovo odpružená plošina na státie sa dá prispôsobiť individuálnej hmotnosti vodiča
 • Vždy všetko pod dohľadom: farebný displej s mnohými jazykovo nezávislými symbolmi názorne zobrazuje všetky dôležité funkcie
 • Vysoký výkon pri prekládke vďaka veľmi vysokej rýchlosti jazdy až do 10 km/h
NOVÝ
Nezáväzná ponuka
NA PRENÁJOM
Nezáväzná ponuka na prenájom
JAZDENÝ
Naša ponuka použitých vozíkov

Záujem o: EXV-SF 14-20

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Vysokozdvižný vozík EXV‑SF je neuveriteľne rýchly, naozaj silný a výslovne inteligentný. S vyklopenou plošinou na státie a bočnými ochrannými ramenami dokáže zrýchliť na maximálnu rýchlosť 10 km/h a v absolútne najlepšom čase preniesť palety s hmotnosťou až 2000 kg. Vďaka enormnej zvyškovej nosnosti okrem toho uskladní mimoriadne veľké množstvo mimoriadne vysoko – v závislosti od použitého stožiara je možné bez problémov dosiahnuť skladovacie výšky aj nad päť metrov. Tento inteligentný skladový organizátor je v súčasnosti navyše jediným vysokozdvižným vozíkom s informačným farebným displejom. Okrem zobrazenia základných informácií, ako napríklad stavu nabitia akumulátora, optimálnu obsluhu tohto silného vysokozdvižného vozíka uľahčujú aj početné jazykovo nezávislé symboly.

Spolu s výkonným a na údržbu nenáročným motorom, ako aj citlivými ovládacími prvkami vhodnými pre pravákov i ľavákov, dosiahnete prekládku paliet, ktorá nenájde konkurenciu. O maximálnu bezpečnosť operátora sa okrem iného starajú: indikátor nosnosti, štandardné zníženie rýchlosti v zákrutách, ako aj voliteľné kombinované oje, pomocou ktorého sa dá EXV‑SF celkom jednoducho otáčať a ovládať aj v najužšom priestore. So silným a šikovným vysokozdvižným vozíkom EXV‑SF máte vo svojich rukách celý priebeh prepravy tovaru od oblasti pred skladom až po obsluhu regálov – vďaka plošine na státie aj na dlhých trasách.


EXV-SF 14-20 detail

Simply easy

 • Práca bez únavy vďaka presnému a intuitívnemu elektrickému riadeniu
 • Presný aj v najtesnejších priestoroch vďaka citlivému riadeniu proporčného ventilu
 • Vysoká dostupnosť vďaka rýchlej výmene batérie, voliteľne aj na boku vozíka
 • Prehľad všetkých informácií prostredníctvom moderného a zrozumiteľného farebného displeja v hlavici oja 

Simply safe

 • Pohodlná a bezpečná práca: vďaka individuálnemu nastaveniu podľa hmotnosti vodiča chráni plošina so vzduchovým pružením chrbát a kĺby vodiča
 • Všetko na jeden pohľad: voliteľný displej s údajmi o nosnosti zobrazuje aktuálnu výšku stožiara a zodpovedajúcu zvyškovú nosnosť
 • Curve Speed Control umožňuje rýchlu, ale bezpečnú jazdu v zákrutách prispôsobením rýchlosti riadiacemu uhlu, čím sa zaistí optimálna bezpečná vzdialenosť medzi vozíkom a obsluhou prostredníctvom voliteľného kombinovaného ovládacieho oja

Simply connected

 • Jednoduchá a transparentná online správa vozíkov pomocou systému FleetManager 4.x
 • Rôzne profily vodičov je možné uložiť, čo umožní rýchle používanie vozíka viacerými vodičmi
 • Maximálna transparentnosť a analýza flotily na základe potrieb vďaka prenosu komplexných údajov o používaní

Simply powerful

 • Maximálna skladovacia hustota vďaka veľmi vysokej zvyškovej nosnosti a výške zdvihu
 • Výkon za dvoch: aj použitie vo viacerých zmenách je možné zvládnuť bez problémov vďaka vysokej kapacite batérie
 • Vysoká dostupnosť vďaka výkonnej lítiovo-iónovej batérii s možnosťou priebežného nabíjania

Simply flexible

 • Správny jazdný program v každej situácii: ECO, BOOST alebo Blue-Q – maximálna rýchlosť pri manipulácii aj maximálna účinnosť
 • Úsporný režim Blue-Q po jedinom stlačení tlačidla ušetrí až sedem percent energie bez poklesu výkonu
 • Dobre ovládateľný v tesných priestoroch a úzkych uličkách vďaka kompaktným rozmerom a skladacej plošine

Možnosti doplnkov

Zostrenie všetkých zmyslov: podporíme Vás vďaka širokej škále inteligentných asistenčných systémov a funkcií, ktoré Vám výrazne uľahčia každodennú prácu. Budete môcť jazdiť bezpečnejšie, pohodlnejšie, efektívnejšie a bez únavy - v každej jazdnej situácii.

Highlights

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

Operadlo nákladu

Udrží tovar na mieste: operadlo nákladu stabilizuje prepravovaný tovar na nosiči vidlice dozadu, aby ho bolo možné bezpečne prepravovať z bodu A do bodu B.

Ďalšie informácie

Oje OptiSpeed

Funguje v akomkoľvek uhle

Bez ohľadu na uhol oja, riadenie s funkciou OptiSpeed automaticky zaisťuje, aby sa maximálna rýchlosť jazdy prispôsobila uhlu oja. Ak je uhol ostrejší, jednotka automaticky spomalí. Riadenie pomocou oja pomáha zaistiť bezpečný pohyb aj v stiesnených priestoroch. Obsluha tak môže ľahko riadiť a pracovať ergonomicky.

Ďalšie informácie

Plošina na státie so vzduchovým pružením

Plavba namiesto jazdy:

Bez ohľadu na to, ako nerovná je cesta: vďaka dokonale pneumaticky odpruženej plošine na státie sú vibrácie, ktorým je pracovník vystavený znížené až o 28%. Obsluha tak môže s vozíkom plynule kĺzať uličkami - bez ohľadu na stav podlahy.

Ďalšie informácie
Highlights

Curve Speed Control

Automatické nastavenie rýchlosti v zákrutách

Obmedzovač rýchlosti ovládaný v závislosti od natočenia riadenia znižuje pravdepodobnosť poškodenia tovaru vďaka primeranej rýchlosti v zákrutách. Táto asistenčná funkcia je k dispozícii pre rôzne vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky a automaticky reguluje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadenia. Inými slovami, vodič sa nemusí obávať rýchlosti v zákrutách. Vozík automaticky spomaľuje presne v takej potrebnej miere, ktorá umožní vodičovi jazdiť bezpečne, ale svižne.

Ďalšie informácie

Dynamická kontrola zaťaženia (DLC 3)

Bezpochyby oceníte optimálny výkon

Bezpečné a presné zaobchádzanie s bremenom podľa výšky zdvihu bremena

Systém Dynamic Load Control bol vyvinutý s cieľom uľahčiť prácu obsluhe vysokozdvižných paletových vozíkov STILL EXV a FXV. Inteligentný asistenčný systém dokáže s vysokou presnosťou odhadnúť nosnosť a hmotnosť nákladu. Je k dispozícii v rôznych úrovniach rozšírenia. Maximálna úroveň vysunutia DLC 3 zobrazuje na displeji ovládacej jednotky obsluhe aktuálnu hmotnosť nákladu, maximálnu možnú výšku zdvihu s touto hmotnosťou a aktuálnu výšku zdvihu. Posledná menovaná hodnota sa meria pomocou ultrazvukového snímača. Hneď ako sa užívateľ priblíži k maximálnej výške zdvihu, systém vydá varovný signál. Proces zdvíhania sa automaticky vypne pred prekročením maximálnej výšky zdvihu.

Ďalšie informácie

FleetManager

Kto môže použiť ktorý vysokozdvižný vozík a na aký účel? A čo kapacita vozíka? Kedy došlo k prípadnému nárazu? Veci, ktoré sa dajú relatívne ľahko zvládať, ak máte len zopár vysokozdvižných vozíkov. S pribúdajúcimi prírastkami vo Vašej flotile je to výrazne zložitejšie a náročné na riadenie. Náš inteligentný FleetManager poskytuje riešenie. Vďaka tomuto inovatívnemu softvéru môžete riadiť a ovládať svoju flotilu vozíkov efektívnejšie a úspornejšie ako kedykoľvek predtým.

FleetManager sa skladá z niekoľkých modulov:

 • Oprávnenie na prístup
 • Zostavenie prevádzkových údajov prepojených na ovládanie vozíka
 • Detekcia nehody s reakciou vozidla (napr. funkcia nízkej rýchlosti)
 • Detekcia zaťaženia pomocou snímača tlaku v zdvíhacej hydraulike bez indikácie hmotnosti na displeji a dve dátové karty
 • Detekcia nárazov v spojení s nástrojom FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje možnú kolíziu a prepne sa do režimu nízkej rýchlosti, vydá zvukový signál alebo sa úplne vypne
 • Funkciu môžeme nakonfigurovať podľa želania zákazníka

Čítačka prístupovej karty FleetManager je ľahko prístupná vľavo vedľa stĺpika riadenia. Prístup k nástroju FleetManager vyžaduje špeciálne oprávnenie.

Ďalšie informácie

Jazdné programy

Ten správny jazdný program pre všetky požiadavky: operátor si môže zvoliť medzi tromi preddefinovanými a dvoma voľne konfigurovateľnými jazdnými programami v troch prevádzkových režimoch: Blue-Q, normálny a šprint. Jazdné programy je možné zvoliť podľa situácie, aby sa dosiahol maximálny výkon alebo energetická účinnosť.

Inteligentný autopilot: Blue-Q (modré tlačidlo) - úsporný režim vysokozdvižného vozíka sa aktivuje jedným stlačením tlačidla. Inteligentná optimalizačná charakteristika pohonu šetrí energiu presne tam, kde to nemá žiaden vplyv na pracovný proces.

Úspora energie až o 10% v závislosti od profilu použitia a typu vysokozdvižného vozíka.

Ďalšie informácie

Displej so zobrazením nosnosti

Stabilita po celý čas: voliteľný displej nosnosti zobrazuje užívateľovi vždy aktuálnu výšku zdvihu a súvisiacu zvyškovú nosnosť.

Nosnosti a výšky zdvihu sú zobrazené na farebných značkách pripevnených priamo na stožiari.

Ďalšie informácie

Médiá

{{ filteredVideos.length }} Videí

Informácie na stiahnutie

 • Návod na použitie EXV-SF 14–20 PDF, 20 MB Stiahnuť

Dokumenty na stiahnutie predstavujú aktuálnu verziu prevádzkových pokynov pre štandardný vozík. Nevymenúva všetky zákaznícke možnosti. Požiadajte o užívateľskú príručku ku konkrétnemu vozíku zo STILL servisného centra náhradných dielov podľa sériového čísla a roku výroby vozíka.


Prehľad modelov

Model
Maximálna nosnosť (kg)
Maximálna výška zdvihu (mm)
Pojazdná rýchlosť (km/h)
Napätie batérie (V)
EXV-SF 14 / Li-Ion 1.400 6.066 10.0 24
EXV-SF 14i / Li-Ion 1.400 6.066 10.0 24
EXV-SF 14 D / Li-Ion 1.400 6.066 10.0 24
EXV-SF 16 / Li-Ion 1.600 6.066 10.0 24
EXV-SF 16i / Li-Ion 1.600 6.066 10.0 24
EXV-SF 16 D / Li-Ion 1.600 6.066 10.0 24
EXV-SF 20 / Li-Ion 2.000 4.026 10.0 24
EXV-SF 20i / Li-Ion 2.000 4.026 10.0 24
EXV-SF 20 D / Li-Ion 2.000 4.026 10.0 24

Podrobnejšie informácie