Bezpečne na ceste

Drive Assist

Naše inteligentné asistenčné systémy detekujú potenciálne kritické jazdné situácie a sú schopné automaticky brzdiť. Okrem zvýšenej bezpečnosti obsluhy a celého skladu poskytujú vďaka inteligentným jazdným programom aj špičkový výkon s najvyššou úrovňou energetickej úspornosti.


Asistenčné systémy a funkcie od spoločnosti STILL

 

 

Aktívna kompenzácia nerovnej podlahy (AFC)

Aby všetko prebehlo hladko - aj keď podlaha hladká nie je

Aktívna kompenzácia nerovnej podlahy (AFC) pre vozíky STILL MX-X l do úzkych uličiek - maximálny výkon aj na nerovnej podlahe. S asistenčným systémom pre vozíky MX-X do úzkych uličiek ponúkame skutočnú alternatívu k prácnym opravám podlahy skladu. Systém identifikuje akékoľvek nerovnosti, ktoré stoja v ceste kolesám vozíka a v reálnom čase ich vykompenzuje. Takto sa môžete spoľahnúť, že rám vozíka zostane vždy vo vodorovnej a stožiar naopak vo zvislej polohe. Systém AFC - jediný svojho druhu na trhu - má ultrarýchle procesory, ktoré mu umožňujú okamžite reagovať a to aj v prípade, že vozík sa pohybuje tou najvyššou rýchlosťou. Na rozdiel od pasívnych systémov, ktoré majú iba tlmiaci účinok, tento systém aktívne predchádza vibráciám ešte skôr, ako k nim príde.

Menej vibrácií, vyšší obrat tovaru vo vašom sklade: predchádzanie vibráciám stožiara chráni náklad, váš sklad aj samotného vodiča a v neposlednom rade umožňuje výrazné zvýšenie manipulačnej kapacity vďaka funkcii AFC.

Podlahy v skladoch s úzkymi uličkami musia byť vysoko kvalitné. Ak by boli nerovné alebo keby na nich boli stopy po opotrebovaní, tieto sa budú prenášať vo forme vibrácií priamo na vysokozdvižný vozík. Aby ste dosiahli maximálnu rýchlosť a účinnosť, musí byť podlaha absolútne vyrovnaná. Oprava podlahy je nielen nákladná, ale tiež znemožňuje plné využitie skladu počas vykonávania prác.

 

Curve Speed Control

Automatické nastavenie rýchlosti v zákrutách

Obmedzovač rýchlosti ovládaný v závislosti od natočenia riadenia znižuje pravdepodobnosť poškodenia tovaru vďaka primeranej rýchlosti v zákrutách. Táto asistenčná funkcia je k dispozícii pre rôzne vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky a automaticky reguluje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadenia. Inými slovami, vodič sa nemusí obávať rýchlosti v zákrutách. Vozík automaticky spomaľuje presne v takej potrebnej miere, ktorá umožní vodičovi jazdiť bezpečne, ale svižne.

 

Oje OptiSpeed

Funguje v akomkoľvek uhle

Bez ohľadu na uhol oja, riadenie s funkciou OptiSpeed automaticky zaisťuje, aby sa maximálna rýchlosť jazdy prispôsobila uhlu oja. Ak je uhol ostrejší, jednotka automaticky spomalí. Riadenie pomocou oja pomáha zaistiť bezpečný pohyb aj v stiesnených priestoroch. Obsluha tak môže ľahko riadiť a pracovať ergonomicky.

Kombinovaný ovládací oj OptiSpeed je k dispozícii ako voliteľná výbava pre všetky bežné paletové vozíky STILL.

 

Ochrana pred opotrebovaním vidlíc (Tichý stožiar)

Autostop pred kontaktom so zemou:

Keď vidlice narazia do zeme, nie je to príjemné pre uši, podlahu ani pre vysokozdvižný vozík. Na druhej strane, nebolo by veľmi príjemné, keby sa to vôbec nestalo? Práve preto sme pre vás vyvinuli elektrickú ochranu proti opotrebovaniu vidlíc. Keď sa aktivuje asistenčný systém, zabezpečí, že vidlice sa počas spúšťania nemôžu dotknúť zeme. Krátko predtým sa automaticky zastavia - presne tak, aby ste ich mohli dokonale navliecť do palety. Minulosťou je aj ťahanie vidlíc po zemi v dôsledku náhodného spustenia.

Ochrana pred opotrebovaním vidlíc (Tichý stožiar)

Ďalšie funkcie Drive Assist

Tu nájdete úplný prehľad všetkých doplnkových asistenčných systémov a funkcií, ktoré ponúka spoločnosť STILL v oblasti Drive Assist.

 
Nízka rýchlosť pre definovanú výšku zdvihu

Vysokozdvižný vozík sa pri stanovenej výške zdvihu pohybuje nízkou rýchlosťou (5 km/h) To významne znižuje riziko nehody, pretože vodič má dostatok času na rýchlu reakciu v prípade nebezpečnej situácie.

 
Zníženie rýchlosti pri zdvihnutej vidlici

Vidlice hore, rýchlosť dole:

Väčšia bezpečnosť, menej rozbitých výrobkov a zabezpečenie správneho používania vozíka - to sú výhody, ktoré ponúka asistenčný systém zníženia rýchlosti pri zdvihnutom vidlicovom vozíku. Hneď ako vidlice dosiahnu výšku 500 mm (alebo inú definovanú hranicu), rýchlosť vozíka sa automaticky zníži. Aj keď vodič zabudne, že by nemal jazdiť so zdvihnutým nákladom, asistenčný systém ho spomalí, čím zaručí bezpečnú manipuláciu s nákladom a vozíkom.

 
Pešia obsluha

Každý krok na vašej ceste: voliteľná funkcia pešej obsluhy umožňuje obsluhe pracovať vysoko efektívne, pretože už nemusí pri preprave tovaru na rôzne miesta neustále nastupovať a vystupovať. Maximálna rýchlosť vozíka počas pešej obsluhy je 4 km/h.

 
Jazdné programy

Ten správny jazdný program pre všetky požiadavky: operátor si môže zvoliť medzi tromi preddefinovanými a dvoma voľne konfigurovateľnými jazdnými programami v troch prevádzkových režimoch: Blue-Q, normálny a šprint. Jazdné programy je možné zvoliť podľa situácie, aby sa dosiahol maximálny výkon alebo energetická účinnosť.

Inteligentný autopilot: Blue-Q (modré tlačidlo) - úsporný režim vysokozdvižného vozíka sa aktivuje jedným stlačením tlačidla. Inteligentná optimalizačná charakteristika pohonu šetrí energiu presne tam, kde to nemá žiaden vplyv na pracovný proces.

Úspora energie až o 10% v závislosti od profilu použitia a typu vysokozdvižného vozíka.

 
Zníženie rýchlosti nezávislé od zdvihu

Na zvýšenie bezpečnosti pri skladovaní a vychystávaní sa rýchlosť jazdy automaticky zníži pri výške zdvihu 300 mm. Ak sa vidlice počas jazdy zdvihnú nad „požadovanú hodnotu až 500 mm“, automaticky sa zníži aj rýchlosť vysokozdvižného vozíka.

 
Kombinované oje

Prevádzka bez únavy vďaka elektrickej riadiacej jednotke: dĺžku oja môžete ľahko nastaviť na dostatočnú vzdialenosť medzi vodičom a jednotkou. Pre vodiča to znamená výrazné zvýšenie bezpečnosti, ako aj efektívnejšie pracovné postupy. Po vysunutí kombinovaného oja sa maximálna rýchlosť jazdy znižuje na 6 km/h.

 
Assistant Truck Control

Kompaktne dodávaný základný bezpečnostný balík: inteligentný asistenčný systém Assistant Truck Control obsahuje niekoľko funkcií, ktoré detekujú potenciálne kritické jazdné situácie a upozorňujú na ne operátora, alebo dokonca konajú nezávisle.

Tento asistenčný systém obsahuje nasledujúce funkcie:

  1. Bezpečné opustenie vozíka/parkovanie: ak je sedadlo uvoľnené, ale nie je zatiahnutá parkovacia brzda, zaznie výstražný tón. Takto sa predíde zaparkovaniu nezabezpečeného vozidla.
  2. Ovládače bezpečnostného pásu: ak nie je bezpečnostný pás zapnutý, rýchlosť jazdy sa automaticky zníži. U nákladných vozidiel s kabínou sa systém aktivuje iba pri otvorených dverách kabíny. Obsluha tiež dostane upozornenie na zapnutie bezpečnostného pásu.
  3. Obmedzovač rýchlosti ovládaný uhlom natočenia riadenia (Curve Speed Control): rýchlosť jazdy sa automaticky prispôsobuje pri jazde v zákrutách. Prostredníctvom obmedzovača rýchlosti ovládaného uhlom natočenia riadenia sa vďaka vhodne zvolenej rýchlosti v zákrutách znižuje možné poškodenie tovaru.
  4. Obmedzovač rýchlosti so zdvihnutými vidlicami: ak sa vidlice počas jazdy zdvihnú nad „požadovanú hodnotu 500 mm“, rýchlosť vysokozdvižného vozíka sa automaticky zníži. Výhodou je, že môžete bezpečne jazdiť, aj keď sú vidlice zdvihnuté.
 
Detekcia uličky

Inteligentná orientácia: vysokozdvižné vozíky, ktoré sa pohybujú pomocou indukčného núteného riadenia kolies alebo mechanickej nútenej prevádzky, sú vďaka bezkontaktnej detekcii uličky schopné zistiť, či sa nachádzajú v správnej uličke skladu.

 
OptiSpeed 3.0, 3.1, 3.3 pre vozík s výsuvným stožiarom

Maximálna manipulačná kapacita: STILL OptiSpeed

Tento balík obsahuje komplexné hardvérové a softvérové asistenčné systémy, ktoré optimalizujú pohyb vozíka bez ohľadu na náklad. To výrazne zvyšuje manipulačnú kapacitu.

OptiSpeed pomocou softvéru určuje optimálne pohyby vidlice a jazdy v závislosti od výšky zdvihu. Systém ponúka nepretržité upravovanie rýchlosti jazdy v uličke, nezávisle od výšky zdvihu. To zaisťuje zvýšenú objemovú kapacitu, pohodlie a bezpečnosť.

Variant OptiSpeed 3.3 kombinuje výhody predchádzajúcich variantov so snímačom hmotnosti: okrem vizuálnych a zvukových signálov pri dosiahnutí konkrétnych medzných hodnôt sa pri prekročení prípustnej hmotnosti bremena spustí funkcia zastavenia jazdy a zdvihu. Systém vypočítava ideálne prepravné pohyby a optimalizuje ich na základe výšky zdvihu a hmotnosti bremena. To umožňuje vyššiu rýchlosť pri prázdnych jazdách bez nákladu alebo pri nakladaní a vychystávaní.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás, ak máte záujem o podrobnejšie informácie.

+421 376 922 411

Záujem o: Drive Assist

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.