Bezpečne na ceste

Drive Assist

Naše inteligentné asistenčné systémy detekujú potenciálne kritické jazdné situácie a sú schopné automaticky brzdiť. Okrem zvýšenej bezpečnosti obsluhy a celého skladu poskytujú vďaka inteligentným jazdným programom aj špičkový výkon s najvyššou úrovňou energetickej úspornosti.


Asistenčné systémy a funkcie od spoločnosti STILL

 

 

Aktívna kompenzácia nerovnej podlahy (AFC)

Aby všetko prebehlo hladko - aj keď podlaha hladká nie je

Aktívna kompenzácia nerovnej podlahy (AFC) pre vozíky STILL MX-X l do úzkych uličiek - maximálny výkon aj na nerovnej podlahe. S asistenčným systémom pre vozíky MX-X do úzkych uličiek ponúkame skutočnú alternatívu k prácnym opravám podlahy skladu. Systém identifikuje akékoľvek nerovnosti, ktoré stoja v ceste kolesám vozíka a v reálnom čase ich vykompenzuje. Takto sa môžete spoľahnúť, že rám vozíka zostane vždy vo vodorovnej a stožiar naopak vo zvislej polohe. Systém AFC - jediný svojho druhu na trhu - má ultrarýchle procesory, ktoré mu umožňujú okamžite reagovať a to aj v prípade, že vozík sa pohybuje tou najvyššou rýchlosťou. Na rozdiel od pasívnych systémov, ktoré majú iba tlmiaci účinok, tento systém aktívne predchádza vibráciám ešte skôr, ako k nim príde.

Menej vibrácií, vyšší obrat tovaru vo vašom sklade: predchádzanie vibráciám stožiara chráni náklad, váš sklad aj samotného vodiča a v neposlednom rade umožňuje výrazné zvýšenie manipulačnej kapacity vďaka funkcii AFC.

Podlahy v skladoch s úzkymi uličkami musia byť vysoko kvalitné. Ak by boli nerovné alebo keby na nich boli stopy po opotrebovaní, tieto sa budú prenášať vo forme vibrácií priamo na vysokozdvižný vozík. Aby ste dosiahli maximálnu rýchlosť a účinnosť, musí byť podlaha absolútne vyrovnaná. Oprava podlahy je nielen nákladná, ale tiež znemožňuje plné využitie skladu počas vykonávania prác.

 

Curve Speed Control

Automatické nastavenie rýchlosti v zákrutách

Obmedzovač rýchlosti ovládaný v závislosti od natočenia riadenia znižuje pravdepodobnosť poškodenia tovaru vďaka primeranej rýchlosti v zákrutách. Táto asistenčná funkcia je k dispozícii pre rôzne vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky a automaticky reguluje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadenia. Inými slovami, vodič sa nemusí obávať rýchlosti v zákrutách. Vozík automaticky spomaľuje presne v takej potrebnej miere, ktorá umožní vodičovi jazdiť bezpečne, ale svižne.

 

Oje OptiSpeed

Funguje v akomkoľvek uhle

Bez ohľadu na uhol oja, riadenie s funkciou OptiSpeed automaticky zaisťuje, aby sa maximálna rýchlosť jazdy prispôsobila uhlu oja. Ak je uhol ostrejší, jednotka automaticky spomalí. Riadenie pomocou oja pomáha zaistiť bezpečný pohyb aj v stiesnených priestoroch. Obsluha tak môže ľahko riadiť a pracovať ergonomicky.

Kombinovaný ovládací oj OptiSpeed je k dispozícii ako voliteľná výbava pre všetky bežné paletové vozíky STILL.