Stohovací vychystávací vozík MX-X

Dokonalý výkon a pohodlie

 • Optimálne využitie skladovacích priestorov: výška zdvihu 18 metrov a najvyššia zostatková nosnosť
 • Rýchle ukladanie a vyberanie: aktívna stabilizácia bremena (ALS) znižuje oscilácie nosníka
 • Maximálny možný pracovný komfort: priestranná a flexibilne nastaviteľná kabína vodiča
 • Maximálna rýchlosť jazdy: funkcia Active Floor Compensation (AFC) zmierňuje nerovnosti povrchu

NOVÝ

Nezáväzná ponuka

NA PRENÁJOM

Nezáväzná ponuka na prenájom

JAZDENÝ

Naša ponuka použitých vozíkov

Žiadosť na: MX-X

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*

Inovatívna technológia a premyslený modulárny systém: regálový vozík STILL MX-X (man up) stanovil kritéria v oblasti výkonnosti a ľahkého ovládania. Bol vyvinutý tak, aby optimálne zvládol každú výzvu v sklade s úzkymi uličkami a bodoval požiadavkami na výkon pre všetky profily nasadenia. Získavate vozík, ktorý od rozmerov po technické riešenia presne zodpovedá Vašim individuálnym potrebám. Pozornosť sa sústreďuje na ovládanie: priestranná kabína vodiča s rôznymi konfiguráciami, intuitívnymi ovládacími prvkami, smart asistenčnými systémami prispieva počas celej zmeny k bezpečnej, príjemnej a efektívnej práci.

Rýchlosť jazdy vozíka až 14 km/h, výška zdvihu 18 metrov a najvyššia zostatková nosnosť na trhu premenili vozík MX-X na výkonnostného šampióna v prehustených skladoch. Na želanie dodaná aktívna stabilizácia bremena (ALS) viditeľne zrýchľuje proces ukladania a vyskladnenia až o 5 %, otočný mechanizmus výsuvnej vidlice skracuje vzdialenosti pri vychystávaní. Vozík MX-X boduje maximálnou možnou stabilitou v celom zdvihu vďaka priebežnému zvareniu prídavného zdvihu. Regálový vozík STILL MX-X konfigurovateľný podľa Vašich potrieb nadchne výnimočnou funkčnosťou.


MX-X detail

Výkon

 • Efektívna prekládka tovaru vďaka veľmi vysokej prevádzkovej rýchlosti a rýchlosti zdvihu až 14 km/h; 0,6 m/s
 • Vysoký výkon prekládky: ovládanie hlavného a prídavného zdvihu zároveň
 • Vynikajúca výkonnosť: individuálne výkonnostné požiadavky pre každý prevádzkový profil
 • Energia na prevádzku s viacerými zmenami: vysoká kapacita batérií a Li-Ion Ready (48 V)
 • Vysoké prevádzkové rýchlosti: Funkcia Active Floor Compensation (AFC) vyrovnáva nerovnosti podlahy

Ergonómia

 • Maximálny komfort pri práci: výškovo nastaviteľný ovládací displej s ergonomickým ovládaním riadenia, intuitívnymi ovládacími prvkami a farebným displejom
 • Bezpečná funkčnosť: na požiadanie dodáme vyklápacie bočné závory na zjednodušenie prístupu k tovaru
 • Kabíny vodiča prispôsobené pracovnému prostrediu: od ochrany pred prievanom po kabíny určené do mraziarní
 • Dostatok priestoru na nohy: rozmery kabíny vyhovujú akýmkoľvek nárokom
 • Pohodlná práca, ktorá neohrozuje zdravie: podlaha kabíny tlmí vibrácie, veľký priestor na nohy a optimálne umiestnenie ovládania riadenia

Bezpečnosť

 • Bezpečné fungovanie: asistenčný systém iGo pilot safety flexibilne upravuje rýchlosť a funkcie vo vymedzených zónach
 • Bezpečné uloženie a vyskladňovanie: sériovo dodávaný výsuvný ovládač v závislosti od výšky zdvihu a nosnosti
 • Akustické a vizuálne varovanie pri pohybe: Technológia Rescue Alert vysiela akustické a optické výstražné signály, ak sa vozík počas jazdy zachová neštandardne
 • Optimálny výhľad: veľké okno pre jednoduché nakladanie skladových jednotiek

Presnosť

 • Rýchle zaskladnenie a vyskladnenie: aktívna stabilizácia bremena (ALS) znižuje kývanie stožiaru a zvyšuje výkon prekládky až o 5 %
 • Maximálne zhustenie skladu: výška zdvihu až 18 metrov
 • Precíznosť po stlačení tlačidla: farebný displej STILL s nastaviteľnými tlačidlami a obľúbenými funkciami, na požiadanie dodáme predvolenú výšku a pokyny pre vodiča
 • Jednoduchá a bezpečná práca: poloautomatický nájazd k polici regálu s navigáciou iGo pilot

Kompaktné rozmery

 • Maximálne zvyšovanie hustoty skladu s rozmermi vozíka špecifickými pre zákazníka
 • Kompaktná otočná výsuvná vidlica blízko regálu pre jednoduché vychystávanie

Asistenčné systémy a funkcie

Comfort Assist

Podlaha kabíny chránená proti nárazom

Jazda ako v bavlnke: podlaha kabíny chránená proti nárazom zmierňuje tlak, ktorému je vystavený váš zamestnanec, kým veľký pedál umožňuje variabilnú a pohodlnú polohu v stoji.

Ďalšie informácie

Safety Assist

Záchranný alarm

Inteligentný záchranár v prípade núdze: ak operátor uskutoční nezvyčajný krok, ktorý naznačuje možnosť mimoriadnej či zdravie ohrozujúcej situácie, zaznie zvukový a optický núdzový signál, ktorý kolegov upozorní na situáciu.

Ďalšie informácie

Automatické brzdenie

Pohonná jednotka sa počas jazdy automaticky spomalí, ak sa blíži ku koncu uličky. Táto funkcia existuje v piatich rôznych alternatívach:

 • Pri znížení rýchlosti na oboch otvorených koncoch uličky je vždy je možné jazdiť smerom do stredu uličky maximálnou rýchlosťou. Od začiatku koncovej časti uličky je rýchlosť znížená na 2,5 km/h.
 • S úplným zastavením: Zníženie rýchlosti na otvorenom konci uličky, ako aj zníženie rýchlosti a úplné zastavenie na uzavretom konci uličky. Jazda smerom do stredu uličky je vždy možná maximálnou rýchlosťou. Od začiatku koncovej zóny uličky je rýchlosť znížená na 2,5 km/h. Na uzavretom konci uličky je jednotka spomalená až do úplného zastavenia. Polohovací pohyb smerom ku koncu uličky je umožnený pomocou potvrdzovacieho tlačidla.
 • So zastavením na oboch otvorených koncoch uličky Vždy je možné jazdiť smerom do stredu uličky maximálnou rýchlosťou. Pohonná jednotka je spomalená od začiatku koncových zón uličky až do zastavenia. Naši technici môžu nastaviť parametre bezpečnej vzdialenosti, aby mohol vozík pokračovať v jazde so zníženou rýchlosťou 2,5 km/h smerom ku koncu uličky.
 • So zastavením a úplným zastavením: Zastavenie na otvorenom konci uličky, ako aj zastavenie a úplné zastavenie na uzavretom konci uličky. Jazda smerom do stredu uličky je vždy možná maximálnou rýchlosťou. Pohonná jednotka je spomalená od začiatku koncových zón uličky až do zastavenia. Naši technici môžu nastaviť parametre bezpečnej vzdialenosti, aby mohla pokračovať v jazde so zníženou rýchlosťou 2,5 km/h ku koncu uličky. Jednotka sa na konci uzavretej uličky spomalí až do zastavenia a pomocou potvrdzovacieho tlačidla je potom možný polohovací pohyb ku koncu uličky.
 • S úplným zastavením na oboch zatvorených koncoch uličky a znížením rýchlosti na oboch otvorených koncoch uličky. Smerom do stredu uličky je vždy je možné jazdiť maximálnou rýchlosťou. Od začiatku zón na konci uličky je vozík spomalený na konci otvorenej uličky na 2,5 km/h a na konci uzavretej uličky je zastavený. Vozíku je umožnené pokračovať v jazde pomocou potvrdzovacieho tlačidla, aby opustil uličku maximálnou rýchlosťou 2,5 km/h.
Ďalšie informácie

Systém bezpečnosti osôb

Mobilný integrovaný systém bezpečnosti osôb spoľahlivo deteguje osoby v úzkych uličkách a vysokozdvižný vozík zastaví včas, aby zabránil nehode. Na konci uličky je tiež možná aktivácia automatickej brzdy v kombinácii so systémom bezpečnosti osôb.

Ďalšie informácie

STILL iGo pilot safety

Šesť zárezov na jeden pokus

Optimalizované brzdné dráhy: na konci uličky vysokozdvižný vozík mierne spomalí v pomere k rýchlosti a výške zdvihu, čo zvyšuje manipulačnú schopnosť.
Automatické nastavenie rýchlosti: v definovaných zónach je možné automaticky nastaviť rýchlosť podľa terénnych podmienok.
Obmedzenie výšky: Nastaviteľné obmedzenie výšky umožňuje optimálne využitie priestoru pod strechou pre rôzne výšky vašej skladovej haly.
Prevencia kolízie: umožňuje definovať známe prekážky. Vodič sa nemusí učiť naspamäť všetky osobitosti systému a môže sa sústrediť na svoju prácu.
Asistent odchodu z uličky: riadenie je možné zablokovať na určitý úsek, napr. pri odchode z uličky, aby sa zabránilo prípadnej kolízii.
Výber polohy: Výber umožňuje cielený pohyb do definovaných, často používaných pozícií, napríklad na miestach prekládky.

Ďalšie informácie

Oprávnenie na prístup

V prípade potreby môžete pomocou oprávnenia na prístup obmedziť použitie vášho vysokozdvižného vozíka na konkrétne osoby alebo skupiny osôb. Môžete si zvoliť, či chcete poskytnúť prístup pomocou kľúčového spínača alebo prostredníctvom digitálneho kódovacieho systému s desiatimi konfigurovateľnými prístupovými kódmi.

Ďalšie informácie

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

FleetManager

Kto môže použiť ktorý vysokozdvižný vozík a na aký účel? A čo kapacita vozíka? Kedy došlo k prípadnému nárazu? Veci, ktoré sa dajú relatívne ľahko zvládať, ak máte len zopár vysokozdvižných vozíkov. S pribúdajúcimi prírastkami vo Vašej flotile je to výrazne zložitejšie a náročné na riadenie. Náš inteligentný FleetManager poskytuje riešenie. Vďaka tomuto inovatívnemu softvéru môžete riadiť a ovládať svoju flotilu vozíkov efektívnejšie a úspornejšie ako kedykoľvek predtým.

FleetManager sa skladá z niekoľkých modulov:

 • Oprávnenie na prístup
 • Zostavenie prevádzkových údajov prepojených na ovládanie vozíka
 • Detekcia nehody s reakciou vozidla (napr. funkcia nízkej rýchlosti)
 • Detekcia zaťaženia pomocou snímača tlaku v zdvíhacej hydraulike bez indikácie hmotnosti na displeji a dve dátové karty
 • Detekcia nárazov v spojení s nástrojom FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje možnú kolíziu a prepne sa do režimu nízkej rýchlosti, vydá zvukový signál alebo sa úplne vypne
 • Funkciu môžeme nakonfigurovať podľa želania zákazníka

Čítačka prístupovej karty FleetManager je ľahko prístupná vľavo vedľa stĺpika riadenia. Prístup k nástroju FleetManager vyžaduje špeciálne oprávnenie.

Ďalšie informácie

Drive Assist

OptiSpeed 3.1

Maximálna manipulačná kapacita: STILL OptiSpeed

 

Komplexné hardvérové a softvérové asistenčné systémy, ktoré optimalizujú pohyb vozíka bez ohľadu na zaťaženie. To výrazne zvyšuje vašu manipulačnú kapacitu.

S detekciou zaťaženia a inteligentným diagramom nosnosti pre zvýšenie manipulačnej kapacity.

OptiSpeed 3.3

Maximálna manipulačná kapacita: STILL OptiSpeed

 

Komplexné hardvérové a softvérové asistenčné systémy, ktoré optimalizujú pohyb vozíka bez ohľadu na zaťaženie. To výrazne zvyšuje vašu manipulačnú kapacitu.

Systém kombinuje výhody funkcie OptiSpeed 3.1 so snímačom hmotnosti: okrem vizuálnych a zvukových signálov pri dosiahnutí konkrétnych medzných hodnôt sa pri prekročení prípustnej hmotnosti nákladu spustí aj funkcia zastavenia jazdy a zdvihu.

Okrem toho počíta ideálne prepravné pohyby a optimalizuje ich na základe výšky zdvihu a váhy nákladu.

To umožňuje vyššiu rýchlosť pri prázdnych jazdách bez nákladu alebo pri nakladaní a vychystávaní.

Detekcia uličky

Inteligentná orientácia: vysokozdvižné vozíky, ktoré sa pohybujú pomocou indukčného núteného riadenia kolies alebo mechanickej nútenej prevádzky, sú vďaka bezkontaktnej detekcii uličky schopné zistiť, či sa nachádzajú v správnej uličke skladu.

Ďalšie informácie

Aktívna kompenzácia nerovnej podlahy (AFC)

Aby všetko prebehlo hladko - aj keď podlaha hladká nie je

Aktívna kompenzácia nerovnej podlahy (AFC) pre vozíky STILL MX-X l do úzkych uličiek - maximálny výkon aj na nerovnej podlahe. S asistenčným systémom pre vozíky MX-X do úzkych uličiek ponúkame skutočnú alternatívu k prácnym opravám podlahy skladu. Systém identifikuje akékoľvek nerovnosti, ktoré stoja v ceste kolesám vozíka a v reálnom čase ich vykompenzuje. Takto sa môžete spoľahnúť, že rám vozíka zostane vždy vo vodorovnej a stožiar naopak vo zvislej polohe. Systém AFC - jediný svojho druhu na trhu - má ultrarýchle procesory, ktoré mu umožňujú okamžite reagovať a to aj v prípade, že vozík sa pohybuje tou najvyššou rýchlosťou. Na rozdiel od pasívnych systémov, ktoré majú iba tlmiaci účinok, tento systém aktívne predchádza vibráciám ešte skôr, ako k nim príde.

Ďalšie informácie

Zníženie rýchlosti pri zdvihnutej vidlici

Pre bezpečnú prepravu tovaru: pri jazde so zdvihnutými vidlicami hrozí nebezpečenstvo prevrátenia naložených paliet a poškodenia tovaru. Aby sa tomu zabránilo, rýchlosť jazdy sa automaticky zníži v závislosti od výšky zdvihu.

Ďalšie informácie

Load Assist

OptiSpeed 3.4 (ALS - aktívna stabilizácia nákladu pre vozíky do úzkych uličiek)

Jedinečné na celom svete: aktívna stabilizácia bremena pri prevádzke v úzkych uličkách

Ušetrite čas pri skladovaní a vykladaní: ťažké náklady môžu vo výškach zdvihu vozíkov z série MX-X spôsobiť kývanie. To núti obsluhu počkať, kým kývanie neprestane. Voliteľný systém ALS tomu čelí dodatočným zdvihom, čim skráti dobu kývania bremena a čakania. To podstatne zvyšuje komfort pri práci a navyšuje manipulačnú kapacitu až o 5%. Systém umožňuje rýchle a bezpečné prepravné pohyby, ktoré sú optimálne prispôsobené výške zdvihu a nákladu.

Ďalšie informácie

OptiSpeed 4.0

Navigačná podpora pre vodiča. Systém optimalizuje prístup k cieľu automatickým zastavením vidlíc v horizontálnej a vertikálnej cieľovej polohe. Poloha sa počíta pomocou merania vzdialenosti a porovnania s aktuálnou pozíciou (pomocou RFID transpondérov alebo čiarových kódov). OptiSpeed 4.0 rozlišuje medzi nakládkou, vykládkou a vychystávaním objednávok v cieľovej polohe a automaticky nastavuje výšku zdvihu vidlice.

Ľahko použiteľné: ručné zadanie konkrétneho miesta v sklade alebo načítanie zo systému riadenia skladu; obsluha spočíva iba v stlačení páky pohonu.

Vysoká produktivita: vozík ide optimálnou cestou do svojho cieľa - bez ohľadu na skúsenosti a znalosti obsluhy.

Vysoká presnosť: vozík sám manévruje do presnej polohy palety - pohyby vidlice mimo cieľ nie sú možné, čím sa zabráni nesprávnemu uskladňovaniu a vyskladňovaniu.

Ďalšie informácie

Meranie zaťaženia

Systém deteguje náklad od 5% užitočného zaťaženia vozíka a zobrazuje informáciu pracovníkovi obsluhy na displeji

Ďalšie informácie

Displej výšky zdvihu

Štandardne integrovaný LED senzor výšky zdvihu zaisťuje tú najvyššiu úroveň presnosti už od prvého milimetra. Systém opakovane pracuje s presnosťou pod +/- 5 mm. Vodič tak môže vždy vidieť na displeji výšku zdvihu. Obsluha si je preto vždy vedomá výšky hrotu vidlice a dokáže s istotou určiť, že sa pri zdvíhaní palety nedotkne police.

Ďalšie informácie

Médiá

{{ filteredVideos.length }} Videí

Informácie na stiahnutie

 • Návod na použitie MX-X (anglicky) PDF, 4 MB Stiahnuť

Dokumenty na stiahnutie predstavujú aktuálnu verziu prevádzkových pokynov pre štandardný vozík. Nevymenúva všetky zákaznícke možnosti. Požiadajte o užívateľskú príručku ku konkrétnemu vozíku zo STILL servisného centra náhradných dielov podľa sériového čísla a roku výroby vozíka.


Prehľad modelov

Model
Maximálna nosnosť (kg)
Maximálna výška zdvíhu (mm)
Pojazdná rýchlosť (km/h)
Napätie batérie (V)
MX-X / Li-Ion 1.500 18110 14 80