Regálové systémy Plošina

Optimálne skladovanie na všetkých regálových poschodiach

  • Cenovo výhodné rozširovanie úložných priestorov a podlahovej plochy
  • Nosnosť 250 kg/m2 až 2 000 kg/m²
  • Prispôsobiteľné rozmery a výška
  • Varianty s niekoľkými poschodiami
  • Prispôsobí sa podmienkam

Chcete efektívnejšie využiť výšku skladu? Potom sú plošiny STILL práve pre Vás. Sú univerzálne, poslúžia Vám v dodatočných skladovacích alebo pracovných priestoroch či vo výrobe. Plošiny sú samonosné, pojazdné a čiastočne pojazdné oceľové konštrukcie. Ponúkajú inteligentné riešenie, ako znásobiť dostupné skladovacie priestory. Počet možných alternatív ich usporiadanie je prakticky neusporiadaný. Ponúkame rôzne nosnosti a povrchy podľa požiadaviek zákazníka.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás, ak máte záujem o podrobnejšie informácie.

+421 376 922 411

Záujem o: Plošina

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Konštrukcia plošín

Plošiny sú samostatne stojace oceľové konštrukcie. Konštrukciu podľa požiadavky prispôsobíte rôznym výškam a nosnostiam. Konštrukcie viete rozmontovať a znovu zložiť bez špecifických požiadaviek.


Diely a súčiastky plošín

Podpery

Podpery sú vlastne stĺpiky, ktoré nesú celú konštrukciu. Typ a konštrukcia stĺpikov závisí od výšky, požadovaného zaťaženia a vzdialenosti medzi jednotlivými stĺpikmi. Najúspornejším riešením je umiestniť ich 4 až 8 metrov od seba.

Hlavné nosníky

Hlavné nosníky na regálových stĺpikoch tvoria rám plošiny. Typ a konštrukcia stĺpikov závisí od požadovaného zaťaženia a vzdialenosti medzi jednotlivými stĺpikmi (stĺpikový raster).

Strešné väzníky

Väzníky podopierajú povrch plošiny. Väzníky sú osadené na nosnú konštrukciu bez výškových obmedzení. Podopreté väzníky môžu z konštrukcie prečnievať, ak tak splnia špecifické stavebné požiadavky.

Zvislé a vodorovné priečne nosníky

Priečne nosníky plošinu stabilizujú. K dispozícii je aj špeciálna konštrukcia bez priečnych nosníkov, aby pod plošinou prešli aj vyššie vozíky.

Plošiny a typ podlahy

Ponúkame rôzne podlahy podľa zaťaženia a požadovaných protišmykových vlastností. V praxi je častým štandardom drevotrieska. Možné sú aj iné povrchy, napríklad protišmykové plechy, povrchovo ošetrené dosky alebo rošty.

Zábradlie

Zábradlie je celé vyrobené z ocele, aby zaistilo požadovanú bezpečnosť v sklade.

Schody

Robustné schodisko má po oboch stranách zábradlie. Jednotlivé stupne schodiska majú podlahy z protišmykového plechu alebo drevených dosiek s mrežovanými bočnicami. Medzi schodiskami môžeme na žiadosť klienta umiestniť aj podesty. Schodisko umiestnime podľa potreby. Sklon schodiska je tiež nastaviteľný. Môžeme ho umiestniť nad alebo pod plošinou.

Preberacie miesto bude zabezpečené reťazou

Preberacie miesto slúži na uloženie a vykladanie paliet. Osoby sú na preberacom mieste chránené pred pádom z okraja plošiny podľa platných miestnych požiadaviek pomocou odnímateľnej reťaze (minimálna vzdialenosť od okraja plošiny je v súlade s požiadavkami podľa nemeckého predpisu BGR 234 a ČSN 800 mm).


Hlavné príslušenstvo k plošinám

Bezpečnostná brána

Bezpečnostná bránka môže namiesto odnímateľnej reťaze zabezpečiť preberacie miesto, otvára a zatvára sa ručne. Bez ohľadu na umiestnenie bezpečnostnej bránky obsluha nebude môcť prekročiť hranu plošiny. Bezpečnostnú bránku odporúčame najmä pri náročných požiadavkách na bezpečnosť.


Nákup pracovných plošín

Plánovaný efektívny sklad zaručí vysoký ekonomický výkon. Využívajte odborné konzultácie s našimi kvalifikovanými odborníkmi zo STILL od začiatku plánovania skladu. Pred rozhodnutím o nákupe Vám pomôžeme skontrolovať návrh skladu až po naplánovanie pracovných postupov. Existuje veľa dôvodov, prečo by ste sa pri nákupe plošín mali rozhodnúť pre STILL:

  • veľa rokov skúseností: zákazníkom už 95 rokov stojíme po boku.
  • Spoľahlivé partnerstvo.
  • Špičkové a všestranné riešenie od poradenstva po servis.
  • Vždy sme Vám nablízku: iba v Nemecku má STILL 14 pobočiek, 37 požičovní a 800 servisných technikov.
  • Vyškolený montážny tím zaručí správnu montáž plošiny.