Vysokozdvižné vozíky s výsuvnými vidlicami FM-X

Precíznosť na najvyššej úrovni

 • Výška zdvihu je 13 metrov vďaka vysokej zvyškovej nosnosti
 • Aktívna stabilizácia bremena (ALS)
 • Komplexná ergonómia
NOVÝ
Nezáväzná ponuka
NA PRENÁJOM
Nezáväzná ponuka na prenájom
JAZDENÝ
Naša ponuka použitých vozíkov

Záujem o: FM-X

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Vozík FM-X je vždy o krok napred. Aktívna stabilizácia bremena (ALS) Vám umožní prepraviť ďalšie bremeno, kým ostatné čakajú na stlmenie vibrácií zdvíhacieho stožiara. Automatická stabilizácia rýchlo a efektívne zastaví kývanie zdvíhacieho stožiara vo veľkých výškach a skráti dobu čakania pri policovom regáli až o 80 %. Výsledkom je výrazne rýchlejšia prekládka. Vozík FM-X navyše využije dostupné miesto v sklade efektívnejšie ako kedykoľvek predtým: Vysokozdvižný vozík s výsuvným zdvíhacím stožiarom zdvihne vďaka vysokej zvyškovej hmotnosti až 1000 kg do výšky až 13 m. Jednotné ergonomické riešenie zaručí kľudnú, pohodlnú a bezpečnú prácu celú pracovnú zmenu.

Podlahová doska, volant, sedadlo môžete rôzne prispôsobiť pracovným podmienkam, výške a preferenciám konkrétneho vodiča. Vozík FM-X prináša efektívne a kompaktné riešenie, ktoré si Vás získa maximálnou dostupnosťou s Li-Ion batériou. Vozík bez problémov hocikedy nabijete a za 30 minút dobijete Li-Ion batériu až o 50 percent. Vozík FM-X je ideálny pomocník v sklade vďaka mnohým ďalším plusom ako nastaviteľné vozík vodiča, výnimočné priečne vysúvanie stožiaru, tento vozík od STILL môže pracovať pri vysokých regáloch, prepravovať tovar na dlhé vzdialenosti a zásobovať výrobu.


FM-X detail

Sila

 • Optický LED snímač presne meria výšku zdvihu
 • Výkon prekládky stúpne vďaka voliteľnému predvoleniu výšky zdvihu Easy Target a Easy Target Plus
 • Funkcie zdvihu presne ovláda voliteľný Joystick 4Plus alebo dotykové ovládanie
 • K neúnavnej práci prispeje tlmenie vibrácií sedadla vodiča a voliteľný sklon sedadla
 • Vozíky iGo môžu kedykoľvek rozšíriť svoje prepravné kapacity po pridaní ďalších vozíkov
 • Vynikajúca viditeľnosť v sklade vďaka voliteľnej technológii STILL Safety Light
 • Bezpečná jazda v zákrutách vďaka regulácii rýchlosti podľa uhlu zatočenia kolies Curve Speed Control (voliteľná funkcia)
 • Bezpečnostná funkcia FM-X iGo systems zvyšuje kvalitu prepravy, vylúči riziko nehody a zranenia osôb, hmotné škody na vozíkoch, vybavení skladu a tovare

Ergonómia

 • Šikovné využitie priestoru s výsuvným stožiarom
 • Maximálne pohodlie vďaka rôznym návrhom a nastaveniam kabíny vodiča
 • Vozík má vďaka niekoľkým variantom podvozku rozsiahle využitie 

 • Vozíky iGo systems môžete viesť aj manuálne, čím zvýšite flexibilitu, zaistíte priebeh procesov a presun materiálu a bezproblémový prístup k tovaru 

Bezpečnosť

 • Správa obsluhy, rozpoznanie rizika nárazu, ochrana proti neoprávnenému prístupu vo voliteľnej aplikácii FleetManager 4.x

 • Rozhranie s inteligentnou architektúrou umožní komunikáciu všetkých automatizovaných prvkov s externými systémami
 • Možnosť zapojenia do riadiacich logistických systémov cez systém MMS
 • Vozíky iGo systems vie zákazník navzájom kombinovať v ručne ovládaných dopravných systémoch alebo stacionárnych automatizačných systémoch 

Presnosť

 • Vysoký výkon prekládky so zvyškovou nosnosťou 1 000 kg vo výške 13 m alebo 10 m v automatizovaných vozíkoch iGo systems
 • Rýchla manipulácia s tovarom vďaka rýchlosti jazdy až 14 km/h alebo 6 km/h v automatizovaných vozíkoch iGo systems
 • Skrátenie prestojov vďaka rýchlemu spusteniu a zdvihu
 • Vysoká dostupnosť vďaka batérii s kapacitou 930 Ah
 • FM-X iGo systems sú vybavené dopravným softvérom, ktorý zvyšuje bezpečnosť práce a optimálne vyťaží flotilu, riadi dopravu, zobrazí pohyb vozíka, skontroluje stav nabitia batérie a zníži chybovosť, spoľahlivo, dokonale transparentne a bez prestávky zobrazuje presun materiálu a prenos informácií

Kompaktnosť

 • Tlmené kývanie nosného stožiaru, menšie riziko poškodenia tovaru vďaka aktívnej stabilizácii bremena (ALS) a systému OptiSpeed (obe voliteľné)

 • Na žiadosť zákazníka aj strešné okienko z viacvrstvového tvrdeného skla pre neobmedzený výhľad hore 

Možnosti doplnkov

Zostrenie všetkých zmyslov: podporíme Vás vďaka širokej škále inteligentných asistenčných systémov a funkcií, ktoré Vám výrazne uľahčia každodennú prácu. Budete môcť jazdiť bezpečnejšie, pohodlnejšie, efektívnejšie a bez únavy - v každej jazdnej situácii.

Highlights

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

Zvukový signál pri cúvaní

Bezpečnosť v sklade sa zvýši vďaka zvukovému signálu pri cúvaní. Pracovníci si preto môžu vysokozdvižný vozík všimnúť, aj keď sú k nemu otočení chrbtom.

Ďalšie informácie

Operadlo nákladu

Udrží tovar na mieste: operadlo nákladu stabilizuje prepravovaný tovar na nosiči vidlice dozadu, aby ho bolo možné bezpečne prepravovať z bodu A do bodu B.

Ďalšie informácie

Výstražné svetlo

Výstražná maják zvyšuje bezpečnosť skladu a upozorňuje ostatných zamestnancov pracujúcich v sklade na vysokozdvižný vozík prostredníctvom blikajúceho žltého svetla.

Ďalšie informácie

Oprávnenie na prístup

V prípade potreby môžete pomocou oprávnenia na prístup obmedziť použitie vášho vysokozdvižného vozíka na konkrétne osoby alebo skupiny osôb. Môžete si zvoliť, či chcete poskytnúť prístup pomocou kľúčového spínača alebo prostredníctvom digitálneho kódovacieho systému s desiatimi konfigurovateľnými prístupovými kódmi.

Ďalšie informácie

Sklopné sedadlo

Pohodlne sa usaďte a relaxujte:

Voliteľné sklopné sedadlo pre modelový rad FM-X výrazne zvyšuje ergonómiu pracovného priestoru vodiča. Sklápanie sedadla sa ľahko ovláda a pri práci chráni chrbát a krk vodiča. Zlepšuje tiež viditeľnosť pri nastupovaní a vystupovaní.

Ďalšie informácie

Panoramatická sklenená strecha

Optimálna viditeľnosť: voliteľne je k dispozícii ochranná strecha s pancierovou sklenenou tabuľou na zlepšenie viditeľnosti počas skladovania a vyskladňovania.

Ďalšie informácie

Nastavenie sedadla a stupačky

Vždy v správnej výške:

Výšku sedadla a stupačku je možné proporcionálne nastaviť. Individuálne nastavenia pohodlia je preto možné nakonfigurovať pre rôznych operátorov, aby bola zaistená jazda bez únavy. Tlmenie nárazov v pracovnom priestore vodiča chráni chrbtové svaly na nerovných podlahách a na prahoch.

Ďalšie informácie
Highlights

Aktívna stabilizácia nákladu (ALS)

Tu sa nič nekýve

Vozík FM-X je vždy viac než len o vidlicu pred ostatnými. Vďaka funkcii Aktívna stabilizácia nákladu (ALS) sa už môžete venovať preprave ďalšieho tovaru, zatiaľ čo ostatní musia čakať, kým stožiar ich vozíka prestane vibrovať. Automatický vyrovnávací impulz poskytuje rýchly a efektívny spôsob, ako predchádzať vibráciám vo veľkých výškach a skrátiť čas čakania pri regáli až o 80%. Výsledkom je výrazné zvýšenie rýchlosti obratu tovaru vo vašom sklade.

Ďalšie informácie

Curve Speed Control

Automatické nastavenie rýchlosti v zákrutách

Obmedzovač rýchlosti ovládaný v závislosti od natočenia riadenia znižuje pravdepodobnosť poškodenia tovaru vďaka primeranej rýchlosti v zákrutách. Táto asistenčná funkcia je k dispozícii pre rôzne vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky a automaticky reguluje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadenia. Inými slovami, vodič sa nemusí obávať rýchlosti v zákrutách. Vozík automaticky spomaľuje presne v takej potrebnej miere, ktorá umožní vodičovi jazdiť bezpečne, ale svižne.

Ďalšie informácie

Easy Target Plus

Rana do čierneho na jedno stlačenie tlačidla

Vďaka funkcii Easy Target Plus je možné tovar rýchlo a presne umiestniť na úroveň požadovanej police - poľahky, jedným stlačením tlačidla bez manuálnych úprav výšky.

Výhody pre vás:

 • Vysoký stupeň bezpečnosti pre vodiča a tovar
 • Riadené ovládanie prostredníctvom asistenta na displeji - jednoduchá obsluha aj pre menej skúsených vodičov
 • Rýchly výber požadovanej úrovne police
 • Individuálne prispôsobenie všetkým podmienkam vo vašom sklade
Ďalšie informácie

Zobrazenie výšky zdvihu

Videnie namiesto odhadovania

Zobrazenie výšky zdvihu pomocou štandardne inštalovaného LED snímača výšky zdvihu zabezpečuje maximálnu presnosť od prvého milimetra. Vodiči vždy poznajú výšku hrotov vidlíc a môžu sa presne orientovať, aby sa pri naberaní palety nedotkli regálu. Systém pracuje s opakovateľnosťou menšou ako +/- 5 mm a výška zdvihu sa vodičom trvalo zobrazuje na displeji.

Ďalšie informácie

FleetManager

Kto môže použiť ktorý vysokozdvižný vozík a na aký účel? A čo kapacita vozíka? Kedy došlo k prípadnému nárazu? Veci, ktoré sa dajú relatívne ľahko zvládať, ak máte len zopár vysokozdvižných vozíkov. S pribúdajúcimi prírastkami vo Vašej flotile je to výrazne zložitejšie a náročné na riadenie. Náš inteligentný FleetManager poskytuje riešenie. Vďaka tomuto inovatívnemu softvéru môžete riadiť a ovládať svoju flotilu vozíkov efektívnejšie a úspornejšie ako kedykoľvek predtým.

FleetManager sa skladá z niekoľkých modulov:

 • Oprávnenie na prístup
 • Zostavenie prevádzkových údajov prepojených na ovládanie vozíka
 • Detekcia nehody s reakciou vozidla (napr. funkcia nízkej rýchlosti)
 • Detekcia zaťaženia pomocou snímača tlaku v zdvíhacej hydraulike bez indikácie hmotnosti na displeji a dve dátové karty
 • Detekcia nárazov v spojení s nástrojom FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje možnú kolíziu a prepne sa do režimu nízkej rýchlosti, vydá zvukový signál alebo sa úplne vypne
 • Funkciu môžeme nakonfigurovať podľa želania zákazníka

Čítačka prístupovej karty FleetManager je ľahko prístupná vľavo vedľa stĺpika riadenia. Prístup k nástroju FleetManager vyžaduje špeciálne oprávnenie.

Ďalšie informácie

Jazdné programy

Ten správny jazdný program pre všetky požiadavky: operátor si môže zvoliť medzi tromi preddefinovanými a dvoma voľne konfigurovateľnými jazdnými programami v troch prevádzkových režimoch: Blue-Q, normálny a šprint. Jazdné programy je možné zvoliť podľa situácie, aby sa dosiahol maximálny výkon alebo energetická účinnosť.

Inteligentný autopilot: Blue-Q (modré tlačidlo) - úsporný režim vysokozdvižného vozíka sa aktivuje jedným stlačením tlačidla. Inteligentná optimalizačná charakteristika pohonu šetrí energiu presne tam, kde to nemá žiaden vplyv na pracovný proces.

Úspora energie až o 10% v závislosti od profilu použitia a typu vysokozdvižného vozíka.

Ďalšie informácie

Predvoľba výšky zdvihu

Či už skladujete a vykladáte tovar alebo zdvíhate a spúšťate stožiar: požadovanú výšku zdvihu je možné ľahko vopred nakonfigurovať pomocou výberového tlačidla integrovaného v multifunkčnom ovládacom paneli. Je možné naprogramovať až 20 úrovní políc. Po dosiahnutí správnej výšky sa zdvíhací proces automaticky ukončí. Indikátor výšky zdvihu na LCD displeji navyše informuje vodiča o dosiahnutí požadovanej výšky zdvihu.

Výhody: práca sa stáva bezpečnejšou a efektívnejšou, opatrná manipulácia s nákladom a zvyšuje sa komfort obsluhy.

Ďalšie informácie

Vycentrovanie naklonenia vidlice a stožiara

Nenechajte nič skĺznuť nabok a to ani vo veľkých výškach: paleta sa presunie do polohy 90 ° stlačením jediného tlačidla. Vďaka tomu je vysunutie a zasunutie vidlíc z palety hračkou aj na najvyšších úrovniach políc.

Ďalšie informácie

OptiSpeed 3.0, 3.1, 3.3 pre vozíky do úzkych uličiek (VNA)

Maximálna manipulačná kapacita: STILL OptiSpeed

Tento balík obsahuje komplexné hardvérové a softvérové asistenčné systémy, ktoré optimalizujú pohyb vozíka bez ohľadu na náklad. To výrazne zvyšuje manipulačnú kapacitu.

OptiSpeed pomocou softvéru určuje optimálne pohyby vidlice a jazdy v závislosti od výšky zdvihu. Systém ponúka nepretržité upravovanie rýchlosti jazdy v uličke, nezávisle od výšky zdvihu. To zaisťuje zvýšenú objemovú kapacitu, pohodlie a bezpečnosť.

Variant OptiSpeed 3.3 kombinuje výhody predchádzajúcich variantov so snímačom hmotnosti: okrem vizuálnych a zvukových signálov pri dosiahnutí konkrétnych medzných hodnôt sa pri prekročení prípustnej hmotnosti bremena spustí funkcia zastavenia jazdy a zdvihu. Systém vypočítava ideálne prepravné pohyby a optimalizuje ich na základe výšky zdvihu a hmotnosti bremena. To umožňuje vyššiu rýchlosť pri prázdnych jazdách bez nákladu alebo pri nakladaní a vychystávaní.

Ďalšie informácie

OptiSpeed pre vozík s výsuvným stožiarom

Bezpečnosť procesu v každej výške zdvihu

Asistenčný systém OptiSpeed znižuje vibrácie stožiara na minimum pre stredné výšky zdvihu a umožňuje rýchlu manipuláciu s tovarom. OptiSpeed nie je možné kombinovať s asistenčným systémom "Aktívna stabilizácia nákladu" (ALS).

Ďalšie informácie

Nízka rýchlosť pre definovanú výšku zdvihu

Vysokozdvižný vozík sa pri stanovenej výške zdvihu pohybuje nízkou rýchlosťou (5 km/h) To významne znižuje riziko nehody, pretože vodič má dostatok času na rýchlu reakciu v prípade nebezpečnej situácie.

Ďalšie informácie

Zámok posúvania a spúšťania

Nenechajte nič visieť vo vzduchu: systém integrovaný vo vozíku s výsuvným stožiarom FM-X prakticky eliminuje riziko poškodenia tovaru pri zdvíhaní paliet. Výhodou zámku posúvania a spúšťania je, že palety, ktoré boli zdvihnuté nakrivo alebo šikmo, ležia pri spustení na ramenách s kolesami a preto sa pri zatiahnutí vidlice naklopia alebo posunú. Operátor to musí z bezpečnostných dôvodov vždy potvrdiť a odporúča sa skontrolovať, či bol tovar správne vyzdvihnutý.

Ďalšie informácie
Highlights

Ochrana pred opotrebovaním vidlíc (Tichý stožiar)

Autostop pred kontaktom so zemou:

Keď vidlice narazia do zeme, nie je to príjemné pre uši, podlahu ani pre vysokozdvižný vozík. Na druhej strane, nebolo by veľmi príjemné, keby sa to vôbec nestalo? Práve preto sme pre vás vyvinuli elektrickú ochranu proti opotrebovaniu vidlíc. Keď sa aktivuje asistenčný systém, zabezpečí, že vidlice sa počas spúšťania nemôžu dotknúť zeme. Krátko predtým sa automaticky zastavia - presne tak, aby ste ich mohli dokonale navliecť do palety. Minulosťou je aj ťahanie vidlíc po zemi v dôsledku náhodného spustenia.

Ďalšie informácie

Znížená rýchlosť jazdy so zdvihnutými vidlicami

Vidlice hore, rýchlosť dole:

Väčšia bezpečnosť, menej rozbitých výrobkov a zabezpečenie správneho používania vozíka - to sú výhody, ktoré ponúka asistenčný systém zníženia rýchlosti pri zdvihnutom vidlicovom vozíku. Hneď ako vidlice dosiahnu výšku 500 mm (alebo inú definovanú hranicu), rýchlosť vozíka sa automaticky zníži. Aj keď vodič zabudne, že by nemal jazdiť so zdvihnutým nákladom, asistenčný systém ho spomalí, čím zaručí bezpečnú manipuláciu s nákladom a vozíkom.

Ďalšie informácie

Tlmenie prechodu stožiara

Zdvíhanie ťažkých predmetov? Kĺzajte jemne!

Jemné zdvíhanie a spúšťanie bez trhania sa stáva realitou vďaka tlmeniu prechodu stožiara a koncového dorazu. Asistenčný systém automaticky upravuje rýchlosť zdvíhania a spúšťania pred prechodom stožiara. Výsledkom je, že vnútorné stožiare hladko kĺžu z vonkajšieho stožiara a späť, čo chráni náklad pred trhnutím. Takisto pred dosiahnutím dorazov zdvíhania systém automaticky upraví rýchlosť tak, aby sa aj koncová poloha dosiahla plynulo a bez trhnutia.

Ďalšie informácie

Kamerové systémy

Všetko pod dohľadom po celý čas: vozík FM-X môže byť voliteľne vybavený kamerovým systémom, ktorý výrazne uľahčuje obsluhu a zlepšuje viditeľnosť.

Ďalšie informácie

Denné svetlá vozíka

Bezpečná prevádzka za každých okolností: LED denné svietenie zaručuje, že je ťahač vždy dobre viditeľný aj na tmavších miestach.

Ďalšie informácie

Médiá

{{ filteredVideos.length }} Videí

Aktuálna ponuka

iGo systems

Čiastočne alebo plne automatizované vozíky


Informácie na stiahnutie

Dokumenty na stiahnutie predstavujú aktuálnu verziu prevádzkových pokynov pre štandardný vozík. Nevymenúva všetky zákaznícke možnosti. Požiadajte o užívateľskú príručku ku konkrétnemu vozíku zo STILL servisného centra náhradných dielov podľa sériového čísla a roku výroby vozíka.


Prehľad modelov

Model
Maximálna nosnosť (kg)
Maximálna výška zdvihu (mm)
Celková šírka (mm)
Pojazdná rýchlosť (km/h)
Napätie batérie (V)
FM-X 10 / Li-Ion 1.000 7.000 1.270 14.0 48
FM-X 10N / Li-Ion 1.000 7.000 1.140 14.0 48
FM-X 10 iGo 1.000 7.000 1.440 6.0 48
FM-X 12 / Li-Ion 1.200 7.000 1.270 14.0 48
FM-X 12N / Li-Ion 1.200 7.000 1.140 14.0 48
FM-X 12 iGo 1.200 7.000 1.440 6.0 48
FM-X 14 / Li-Ion 1.400 9.800 1.270 14.0 48
FM-X 14N / Li-Ion 1.400 9.800 1.140 14.0 48
FM-X 14W / Li-Ion 1.400 9.800 1.470 14.0 48
FM-X 14EW / Li-Ion 1.400 9.800 1.670 14.0 48
FM-X 14 iGo 1.400 9.800 1.440 6.0 48
FM-X 17 / Li-Ion 1.700 11.800 1.270 14.0 48
FM-X 17N / Li-Ion 1.700 9.800 1.140 14.0 48
FM-X 17W / Li-Ion 1.700 11.800 1.470 14.0 48
FM-X 17EW / Li-Ion 1.700 11.800 1.670 14.0 48
FM-X 17 iGo 1.700 10.000 1.440 6.0 48
FM-X 20 / Li-Ion 2.000 13.000 1.270 14.0 48
FM-X 20N / Li-Ion 2.000 9.800 1.140 14.0 48
FM-X 20W / Li-Ion 2.000 13.000 1.470 14.0 48
FM-X 20EW / Li-Ion 2.000 13.000 1.670 14.0 48
FM-X 20 HD / Li-Ion 2.200 13.000 1.270 14.0 48
FM-X 20 iGo 2.200 10.000 1.440 6.0 48
FM-X 25 / Li-Ion 2.500 12.050 1.270 14.0 48
FM-X 25W / Li-Ion 2.500 12.050 1.470 14.0 48
FM-X 25EW / Li-Ion 2.500 12.050 1.670 14.0 48
FM-X 25 iGo 2.500 10.000 1.440 6.0 48