Vysokozdvižné vozíky s výsuvnými vidlicami FM-X

Precíznosť na najvyššej úrovni

 • Výška zdvihu je 13 metrov vďaka vysokej zvyškovej nosnosti
 • Aktívna stabilizácia bremena (ALS)
 • Komplexná ergonómia
NOVÝ
Nezáväzná ponuka
NA PRENÁJOM
Nezáväzná ponuka na prenájom
JAZDENÝ
Naša ponuka použitých vozíkov

Žiadosť na: FM-X

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*

Vozík FM-X je vždy o krok napred. Aktívna stabilizácia bremena (ALS) Vám umožní prepraviť ďalšie bremeno, kým ostatné čakajú na stlmenie vibrácií zdvíhacieho stožiara. Automatická stabilizácia rýchlo a efektívne zastaví kývanie zdvíhacieho stožiara vo veľkých výškach a skráti dobu čakania pri policovom regáli až o 80 %. Výsledkom je výrazne rýchlejšia prekládka. Vozík FM-X navyše využije dostupné miesto v sklade efektívnejšie ako kedykoľvek predtým: Vysokozdvižný vozík s výsuvným zdvíhacím stožiarom zdvihne vďaka vysokej zvyškovej hmotnosti až 1000 kg do výšky až 13 m. Jednotné ergonomické riešenie zaručí kľudnú, pohodlnú a bezpečnú prácu celú pracovnú zmenu.

Podlahová doska, volant, sedadlo môžete rôzne prispôsobiť pracovným podmienkam, výške a preferenciám konkrétneho vodiča. Vozík FM-X prináša efektívne a kompaktné riešenie, ktoré si Vás získa maximálnou dostupnosťou s Li-Ion batériou. Vozík bez problémov hocikedy nabijete a za 30 minút dobijete Li-Ion batériu až o 50 percent. Vozík FM-X je ideálny pomocník v sklade vďaka mnohým ďalším plusom ako nastaviteľné vozík vodiča, výnimočné priečne vysúvanie stožiaru, tento vozík od STILL môže pracovať pri vysokých regáloch, prepravovať tovar na dlhé vzdialenosti a zásobovať výrobu.


FM-X detail

Sila

 • Optický LED snímač presne meria výšku zdvihu
 • Výkon prekládky stúpne vďaka voliteľnému predvoleniu výšky zdvihu Easy Target a Easy Target Plus
 • Funkcie zdvihu presne ovláda voliteľný Joystick 4Plus alebo dotykové ovládanie
 • K neúnavnej práci prispeje tlmenie vibrácií sedadla vodiča a voliteľný sklon sedadla
 • Vozíky iGo môžu kedykoľvek rozšíriť svoje prepravné kapacity po pridaní ďalších vozíkov
 • Vynikajúca viditeľnosť v sklade vďaka voliteľnej technológii STILL Safety Light
 • Bezpečná jazda v zákrutách vďaka regulácii rýchlosti podľa uhlu zatočenia kolies Curve Speed Control (voliteľná funkcia)
 • Bezpečnostná funkcia FM-X iGo systems zvyšuje kvalitu prepravy, vylúči riziko nehody a zranenia osôb, hmotné škody na vozíkoch, vybavení skladu a tovare

Ergonómia

 • Šikovné využitie priestoru s výsuvným stožiarom
 • Maximálne pohodlie vďaka rôznym návrhom a nastaveniam kabíny vodiča
 • Vozík má vďaka niekoľkým variantom podvozku rozsiahle využitie 

 • Vozíky iGo systems môžete viesť aj manuálne, čím zvýšite flexibilitu, zaistíte priebeh procesov a presun materiálu a bezproblémový prístup k tovaru 

Bezpečnosť

 • Správa obsluhy, rozpoznanie rizika nárazu, ochrana proti neoprávnenému prístupu vo voliteľnej aplikácii FleetManager 4.x

 • Rozhranie s inteligentnou architektúrou umožní komunikáciu všetkých automatizovaných prvkov s externými systémami
 • Možnosť zapojenia do riadiacich logistických systémov cez systém MMS
 • Vozíky iGo systems vie zákazník navzájom kombinovať v ručne ovládaných dopravných systémoch alebo stacionárnych automatizačných systémoch 

Presnosť

 • Vysoký výkon prekládky so zvyškovou nosnosťou 1 000 kg vo výške 13 m alebo 10 m v automatizovaných vozíkoch iGo systems
 • Rýchla manipulácia s tovarom vďaka rýchlosti jazdy až 14 km/h alebo 6 km/h v automatizovaných vozíkoch iGo systems
 • Skrátenie prestojov vďaka rýchlemu spusteniu a zdvihu
 • Vysoká dostupnosť vďaka batérii s kapacitou 930 Ah
 • FM-X iGo systems sú vybavené dopravným softvérom, ktorý zvyšuje bezpečnosť práce a optimálne vyťaží flotilu, riadi dopravu, zobrazí pohyb vozíka, skontroluje stav nabitia batérie a zníži chybovosť, spoľahlivo, dokonale transparentne a bez prestávky zobrazuje presun materiálu a prenos informácií

Kompaktnosť

 • Tlmené kývanie nosného stožiaru, menšie riziko poškodenia tovaru vďaka aktívnej stabilizácii bremena (ALS) a systému OptiSpeed (obe voliteľné)

 • Na žiadosť zákazníka aj strešné okienko z viacvrstvového tvrdeného skla pre neobmedzený výhľad hore 

Možnosti doplnkov

Zostrenie všetkých zmyslov: podporíme Vás vďaka širokej škále inteligentných asistenčných systémov a funkcií, ktoré Vám výrazne uľahčia každodennú prácu. Budete môcť jazdiť bezpečnejšie, pohodlnejšie, efektívnejšie a bez únavy - v každej jazdnej situácii.

Highlights

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

Zvukový signál pri cúvaní

Bezpečnosť v sklade sa zvýši vďaka zvukovému signálu pri cúvaní. Pracovníci si preto môžu vysokozdvižný vozík všimnúť, aj keď sú k nemu otočení chrbtom.

Ďalšie informácie

Operadlo nákladu

Udrží tovar na mieste: operadlo nákladu stabilizuje prepravovaný tovar na nosiči vidlice dozadu, aby ho bolo možné bezpečne prepravovať z bodu A do bodu B.

Ďalšie informácie

Výstražné svetlo

Výstražná maják zvyšuje bezpečnosť skladu a upozorňuje ostatných zamestnancov pracujúcich v sklade na vysokozdvižný vozík prostredníctvom blikajúceho žltého svetla.

Ďalšie informácie

Oprávnenie na prístup

V prípade potreby môžete pomocou oprávnenia na prístup obmedziť použitie vášho vysokozdvižného vozíka na konkrétne osoby alebo skupiny osôb. Môžete si zvoliť, či chcete poskytnúť prístup pomocou kľúčového spínača alebo prostredníctvom digitálneho kódovacieho systému s desiatimi konfigurovateľnými prístupovými kódmi.

Ďalšie informácie

Sklopné sedadlo

Pohodlne sa usaďte a relaxujte:

Voliteľné sklopné sedadlo pre modelový rad FM-X výrazne zvyšuje ergonómiu pracovného priestoru vodiča. Sklápanie sedadla sa ľahko ovláda a pri práci chráni chrbát a krk vodiča. Zlepšuje tiež viditeľnosť pri nastupovaní a vystupovaní.

Ďalšie informácie

Panoramatická sklenená strecha

Optimálna viditeľnosť: voliteľne je k dispozícii ochranná strecha s pancierovou sklenenou tabuľou na zlepšenie viditeľnosti počas skladovania a vyskladňovania.

Ďalšie informácie

Nastavenie sedadla a stupačky

Vždy v správnej výške:

Výšku sedadla a stupačku je možné proporcionálne nastaviť. Individuálne nastavenia pohodlia je preto možné nakonfigurovať pre rôznych operátorov, aby bola zaistená jazda bez únavy. Tlmenie nárazov v pracovnom priestore vodiča chráni chrbtové svaly na nerovných podlahách a na prahoch.

Ďalšie informácie
Highlights

Aktívna stabilizácia nákladu (ALS)

Tu sa nič nekýve

Vozík FM-X je vždy viac než len o vidlicu pred ostatnými. Vďaka funkcii Aktívna stabilizácia nákladu (ALS) sa už môžete venovať preprave ďalšieho tovaru, zatiaľ čo ostatní musia čakať, kým stožiar ich vozíka prestane vibrovať. Automatický vyrovnávací impulz poskytuje rýchly a efektívny spôsob, ako predchádzať vibráciám vo veľkých výškach a skrátiť čas čakania pri regáli až o 80%. Výsledkom je výrazné zvýšenie rýchlosti obratu tovaru vo vašom sklade.

Ďalšie informácie

Curve Speed Control

Automatické nastavenie rýchlosti v zákrutách

Obmedzovač rýchlosti ovládaný v závislosti od natočenia riadenia znižuje pravdepodobnosť poškodenia tovaru vďaka primeranej rýchlosti v zákrutách. Táto asistenčná funkcia je k dispozícii pre rôzne vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky a automaticky reguluje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadenia. Inými slovami, vodič sa nemusí obávať rýchlosti v zákrutách. Vozík automaticky spomaľuje presne v takej potrebnej miere, ktorá umožní vodičovi jazdiť bezpečne, ale svižne.

Ďalšie informácie

Easy Target Plus

Rana do čierneho na jedno stlačenie tlačidla

Vďaka funkcii Easy Target Plus je možné tovar rýchlo a presne umiestniť na úroveň požadovanej police - poľahky, jedným stlačením tlačidla bez manuálnych úprav výšky.

Výhody pre vás:

 • Vysoký stupeň bezpečnosti pre vodiča a tovar
 • Riadené ovládanie prostredníctvom asistenta na displeji - jednoduchá obsluha aj pre menej skúsených vodičov
 • Rýchly výber požadovanej úrovne police
 • Individuálne prispôsobenie všetkým podmienkam vo vašom sklade
Ďalšie informácie

Zobrazenie výšky zdvihu