Hybridné technológie

Inteligentný pohonný systém STILL na báze hybridnej technológie

Hybridná technológia je naša odpoveď na otázku, ako môžu byť vozíky s dieselovým pohonom ekologickejšie. Inovatívny pohonný systém tvorí generátor poháňaný úsporným vznetovým motorom, riadiacou jednotkou a elektromotorom. Inteligentná riadiaca jednotka reguluje prívod prúdu k motoru.

  • Vyznačuje sa vysokým celkovým stupňom účinnosti a dlhou životnosťou
  • Aj z hľadiska ochrany životného prostredia a trvalej udržateľnosti dosahuje presvedčivo znížené hodnoty emisií
  • Elektrická brzda pracuje bez opotrebenia
  • Vysokozdvižné vozíky vybavené hybridnou technológiou sa pohybujú takmer nehlučne
Hybrid-Technology

Prehľad výhod diesel-elektrických pohonov STILL

  • Spaľovací motor riadený volt-ampérovou charakteristikou
  • Riadenie výkonu s optimalizovaným stupňom účinnosti
  • Minimálny hluk a vibrácie
  • Viditeľné zníženie spotreby
  • Ekologický vďaka minimalizácii emisií CO2

Diesel-elektrický pohon mechanizácie STILL sa vyznačuje najmä vysokým celkovým stupňom účinnosti a dlhou životnosťou. Výkonný pohonný systém tvorí generátor, inteligentná pohonná jednotka a elektromotor. Generátor poháňa úsporný vznetový motor, prípadne LPG motor. Riadiaca jednotka reguluje prúd, podľa potreby ho prevádza do elektrického motora.

Hybrid-Technology

Vďaka tejto inovatívnej pohonnej technológii naftové vysokozdvižné vozíky STILL dosahujú najnižšiu spotrebu paliva na celom svete a súčasne vykazujú najnižšie emisie CO2.* Šetria tak rozpočet aj naše životné prostredie.

Naše vysokozdvižné vozíky spájajú výhody silného spaľovacieho motora s citlivým ovládaním elektrického vozíka. Elektronicky regulovaný pohon zároveň umožní zastaviť vozík na komunikácii s ľubovoľným sklonom bez použitia brzdy.

Ďalšou výhodou elektrického brzdenia je, že systém pracuje bez akéhokoľvek opotrebenia. Všetky komponenty pohonu sú zapuzdrené, čo je veľmi dôležité pri použití vozíkov v exteriéri (napr. v odvetví so stavebnými materiálmi), pretože prach a vlhkosť sa nedostanú dnu. Prevodovky STILL prinášajú hneď viacero výhod.

Priaznivo ovplyvňujú aj chod vozíka, úplne jednoducho a bez komplikácií pomocou programovateľného riadenia. Sú preto dokonale vystrojené na akýkoľvek spôsob použitia. Vysoký krútiaci moment elektromotora sa od prvej otáčky postará o dostatočný výkon, napr. pri preprave voľne uloženého tovaru, manipulácii s prívesmi alebo pri bleskurýchlom zrýchlení pri jazde po rampe. Energeticky úsporná základná koncepcia s minimálnym opotrebením našim zákazníkom ušetrí náklady na pohonné hmoty, ale aj podstatnú časť nákladov na servis. Tieto dôvody Vás pri najbližšom rozhodovaní presvedčia obrátiť sa s dobrým svedomím na STILL.

*platí pre RX 70-25: 2,5 l nafty/hod. podľa VDI 2198. Vďaka tejto nízkej spotrebe sú emisie CO2 nižšie až o 60 % (porovnanie s podobnými modelmi)

STILL produkty s hybridnými technológiami

Máte otázky k tejto téme?

Poradenstvo v oblasti pohonných systémov od odborníkov na energiu zo spoločnosti STILL
Využite naše odborné znalosti v oblasti udržateľnej intralogistiky. Radi Vám pomôžeme pri rozhodovaní o energetickom systéme Vašej budúcnosti.

Kontakt

Ďalšie informácie Vám poskytnú naši konzultanti.

+421 37 6922 412

Záujem o: hybridnými technológiami

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.