Regálové systémy Kyvadlový („shuttle“) paletový regál od STILL

Jednoduché automatické ukladanie

 • Maximálne využitie kapacity skladu
 • Úspora času s kyvadlovými regálmi, ktoré sa používajú zároveň s priemyselnými vozíkmi, poloautomatické ukladanie a odber
 • Oveľa prispôsobivejšie v porovnaní so štandardnými kompaktnými skladovacími systémami ako vjazdové regály: tovar uložíte do viacposchodového regálu.
 • Vysoký výkon: poloautomatické ukladanie a odber: LiFo (posledný dnu, prvý von) a FiFo (prvý dnu, prvý von)
 • Opatrná preprava tovaru

Očakávate od Vášho skladu maximálne využitie, maximálny priestor a vysokú rýchlosť pri manipulácii s tovarom? Predstavujeme Vám kyvadlový paletový regál od STILL. Tento skladovací systém zhustí skladované palety, umožní automaticky uložiť a vybrať prepravné obaly. Kyvadlový paletový systém presúva bremeno medzi regálmi a paletu uloží do jedného z nich. Umožní naložiť viacero distribučných kanálov naraz.

Pripomíname, že čas a úložné priestory sú veľmi drahé. Optimalizujte využitie existujúcich priestorov pomocou kyvadlového skladovacieho systému, hoci potrebujete skladovať rôzne typy tovaru. Skladové vozíky a kyvadlový systém shuttle vzájomne spolupracujú. Ich fungovanie je jednoduché a efektívne zároveň. Vozík vyloží náklad na vjazde do distribučného kanála. Náklad vyzdvihne kyvadlový systém, automaticky ho presunie na koniec distribučného kanála alebo na iné voľné skladové miesto. Palety opatrne zloží na nosné lišty, kyvadlový mechanizmus sa vráti k vjazdu medzi regály a vyzdvihne ďalšiu paletu. Výhodou je, že kyvadlový skladovací systém automaticky rozpozná koniec distribučného kanálu. Kyvadlový paletový systém šetrí Váš čas a zvyšuje bezpečnosť skladu, vozík nemusí vojsť do regálu, manipulácia s tovarom je v porovnaní s blokovým skladovaním opatrná. Kyvadlový paletový systém od STILL je štandardne vybavený mobilným systémom ochrany osôb, ktorý je podmienkou bezpečnej prevádzky.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás, ak máte záujem o podrobnejšie informácie.

+421 376 922 411

Záujem o: Kyvadlový paletový regál typu shuttle od STILL

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Konštrukcia paletového regálu typu shuttle od STILL

Kyvadlový („shuttle“) paletový regál od STILL je prakticky totožný s vjazdovým regálom. Rozdiel je, že vozíky do regálu nevojdú a do každého poschodia je samostatný prístup. Palety sú ukladané priamo na čelnej stene regálu, v rámci regálu ich premiestni kyvadlový paletový systém.


Súčiastky kyvadlových paletových regálov od STILL

Regálové pätky

Regálové pätky sú základné súčiastky regálu, vyrábame ich z oceľových profilov s rôznou šírkou podľa odhadovanej hmotnosti tovaru v distribučnom kanáli. Dve pätky sú priskrutkované k profilom, spolu tvoria jeden celok. Regálové pätky sú pevne priskrutkované k podlahe.

Pozdĺžny nosník

Stĺpiky regálov sú po dĺžke spojené pozdĺžnymi nosníkmi, ktoré zvyšujú stabilitu regálu. Pozdĺžne nosníky nie sú na strane, kde sa ukladá a odoberá tovar, kvôli ľahšej doprave palety v distribučnom kanáli.

Nosná lišta

Nosné lišty v kyvadlovom paletovom regáli sú uložené na pätkách, majú dve funkcie: nesú palety a po lištách prechádza kyvadlový regál pod paletami. Výšku základnej úrovne vie zákazník nastaviť podľa svojho želania. Nosné lišty sú v každom distribučnom kanáli podopreté na pätkách, čo uľahčuje úpravy systému podľa potreby.

Zarážka kolesa

Vďaka zarážke kolesa sa vozík, z ktorého sa vykladá tovar, zastaví v preddefinovanej vzdialenosti pred regálom. Zarážka zabráni poškodeniu regálov.

Kyvadlový paletový systém shuttle

Kyvadlový systém shuttle poloautomaticky uloží a odoberie palety do/z regálu. Rozmery kyvadlového systému musia zodpovedať rozmerom bremena. Ponúkame kyvadlový systém na europalety, priemyselné palety a druhy paliet na chemické produkty. Prepravná rýchlosť kyvadlových regálov je 0,9 až 1,1 m/s. Kyvadlový systém je rýchly aj extrémne výkonný. Jeho maximálna nosnosť je 1500 kg a umožňuje rýchle a bezpečné uloženie ťažkých paliet alebo obalov. Aby boli palety bezpečne prepravené, v strede sa nesmie prehnúť o viac ako 10 cm. K vysokej úrovni bezpečnosti prispieva aj snímač v každej jednotke kyvadlových regálov.

Vycentrovanie paliet

Zariadenie na vycentrovanie paliet presne umiestnia palety do regálu. Zariadenie na vycentrovanie paliet paletu jednoducho umiestni presne medzi lišty.

Odberná plošina

Odberná plošina bezpečne vyberá kyvadlovo prenášané jednotky alebo bremená z regálu. Odbernú plošinu ovládate ručne. Operátori, ktorí odoberajú tovar, tak môžu prejsť v distribučnom kanáli až k poškodenej kyvadlovej jednotke. Poškodenú kyvadlovú jednotku môžu z distribučného kanála vytiahnuť hákom.

Ochranné bočnice

Ochranné bočnice sú inštalované na bočnej strane regálu, aby počas prepravy tovaru zabránili vstupu zboku. Tak zabránia nehode.


Nákup kyvadlového paletového systému

Plánovaný efektívny sklad zaručí vysoký ekonomický výkon. Využívajte odborné konzultácie s našimi kvalifikovanými odborníkmi zo STILL od začiatku plánovania skladu. Pred rozhodnutím o nákupe Vám pomôžeme skontrolovať návrh skladu až po naplánovanie pracovných postupov. Existuje veľa dôvodov, prečo by ste sa pri nákupe kyvadlového paletového regálu mali rozhodnúť pre STILL:

 • veľa rokov skúseností: zákazníkom už 100 rokov stojíme po boku.
 • Spoľahlivé partnerstvo.
 • Špičkové a kompletné riešenie od poradenstva po servis.
 • V STILL SR sme vždy pripravení pomôcť. K dispozícií máme 5 servisov a showroomov (v Prahe, Olomouci, Otrokoviciach, Mladej Boleslavy, Kvasinách), 5 odborníkov na intralogistiku a viac ako 100 školených servisných technikov v teréne.
 • Vyškolený tím montérov zaručí správnu montáž kyvadlových regálov u zákazníka
 • Dátový list Kyvadlový paletový regál (anglicky) PDF, 1 MB Stiahnuť