Regálové systémy Paletový regál

Prispôsobiteľný na Vaše požiadavky

 • Pohodlný prístup ku všetkým položkám
 • Jednoduché sledovanie stavu zásob
 • Optimálne sa prispôsobia skladovým priestorom, hmotnosti a rozmerom tovaru
 • Flexibilné a úsporné uloženie paliet a prepravných obalov v jednom type regálu
 • Možnosť priamo vychystávať

 

Želáte si vo Vašom sklade skladovať rôzny tovar na paletách? V tom prípade sú tu pre Vás paletové regály od STILL. Paletové regály STILL s priamym prístupom k paletám a vysokými bezpečnostnými štandardmi ideálne riešia rôznorodé skladové požiadavky. Tento typ regálov je prispôsobivý, nastavíte si ich podľa potrieb.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás, ak máte záujem o podrobnejšie informácie.

+421 37 6922 412

Záujem o: Paletový regál

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by Friendly Captcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

Štandardné použitie paletových regálov

Paletové regály STILL spĺňajú širokú škálu požiadaviek v sklade, napríklad v úzkych uličkách, širokých uličkách, vo výškových skladoch.

Sklady so širokými uličkami

Štandardné riešenie skladovania paliet v sklade so širokými uličkami. Vysokozdvižné vozíky s protizávažím, vysokozdvižné vozíky s výsuvnými vidlicami alebo vychystávacie vozíky obsluhujú regály. Nižšie regály tak jednoducho riešia ručne vedené paletové vozíky alebo elektrické vysokozdvižné vozíky.

 • Finančne efektívne skladovanie
 • Jednoduchá obsluha regálov so štandardnými priemyselnými vozíkmi
 • Ručné vychystávanie vo výške podlahy

Sklad s úzkymi uličkami/výškový sklad

Regály v úzkych uličkách umožnia využiť skladové priestory. Tovar je do regálov vkladaný alebo vychystaný ručne vedenými vozíkmi, ktoré sú určené do veľmi úzkych uličiek, vychystávacími vozíkmi, ktoré vychystávajú objednávky, uložia alebo vyberú kompletné dopravné prostriedky. Vo výškových skladoch sa používajú priemyselné vozíky s vysokým zdvihom.

 • Dobré využitie dostupnej podlahovej plochy a skladovej výšky
 • Ideálne riešenie pri veľkom množstve tovaru, strednom až vysokom obrate
 • Bez presunu tovaru na vychystávanie

Konštrukcia paletových regálov

Paletový regál pozostáva z rámu a priečnych políc. Rám je pevne ukotvený do podlahy. Priečne police sú zavesené na regálovom ráme. Používajú sa rôzne profily a hrúbka materiálu podľa hmotnosti nákladu. Konštrukcia paletového regálu od STILL samozrejme spĺňa lokálne platné normy a bezpečnostné predpisy. Voliteľné príslušenstvo zabezpečí bezpečnosť osôb a optimálne prispôsobenie. Nárazníky a ochrana proti preliačeniu zaručí vysokú úroveň bezpečnosti pri každodennom použití. Rôzne varianty regálov umožnia prispôsobivejšie použitie paletového regálu od STILL.


Súčiastky paletových regálov

Nosný rám

Nosný rám tvoria dve vzpery spojené vodorovnými a priečnymi trámami. Rámy sú zošróbované. A montované na mieste kvôli znižovaniu nákladov.

Oddeľovače

Oddeľovače spájajú dva regálové rámy v stanovenej vzdialenosti. Ak sú na regáloch rozprašovače s privedeným potrubím, použijú sa oddeľovače. Regály sú od seba vzdialené podľa lokálne platných noriem a predpisov, napríklad podľa predpisov nemeckého úradu pre ochranu a bezpečnosť zdravia v Nemecku. Štandardná vzdialenosť pre europalety, z ktorých neprečnieva náklad, je 200 mm. Vzdialenosť môžeme upraviť, ak k rozprašovačom na regáloch vedie vodovodné potrubie alebo náklad prečnieva z paliet.

Priečne nosníky

Priečne nosníky zvyčajne končia v profiloch, ktoré majú na každom konci privarený háčik. Háčik drží nosník a rám pohromade. Dva priečne nosníky spájajú dva rámy a tvoria základnú úroveň regálu. Na priečne nosníky sa ukladajú palety. Priečne nosníky môžu byť na háčikoch zavesené na ráme v ľubovoľnej výške.


Hlavné príslušenstvo k paletovým regálom

Police v regáloch

Ponúkame rôzne police do regálov, aby boli flexibilnejšie. Všetky typy sú dostupné na montáž alebo vloženie do regálu. Police z drevotriesky môžu byť až 38 mm hrubé. Podľa zaťaženia si zákazník môže vybrať medzi sieťovými alebo mrežovanými policami. Radi Vám pomôžeme vybrať ideálne riešenie pre Vás.

Ochrana regálov

Existujú rôzne spôsoby, ako zabrániť poškodeniu regálov. V uličkách sa používa ochrana pätky (stojiny) alebo ochrana čelnej steny regálu.

Ochrana pätiek na čelnej stene regálu

Rohové kryty zabezpečuje minimálnu potrebnú ochranu pätiek. Podľa nemeckého predpisu BGR 234 musí byť rohový kryt minimálne 300 mm vysoký a pripevnený k podlahe nezávisle od regálu. Rohový kryt zabraňuje nárazom a chráni celý regálový rám a výplet. Namontuje sa pozdĺž čelnej steny regálu. Existujú rôzne rohové kryty, stred môže byť vyrobený z dreva alebo ocele. STILL štandardne používa oceľ, ktorá je odolnejšia. Výhodou dreva je jednoduchá výmena po poškodení.