Vysokozdvižný vychystávací vozík EK-X

Nový rozmer vychystávania

 • Optimálne využitie skladových priestorov s výškou vychystávania až 12 metrov
 • Veľká a priestranná kabína prináša maximálnu voľnosť pohybu
 • Optimálne nastavenie pre akýkoľvek sklad: modulárna konštrukcia sa prispôsobí požiadavkám

NOVÝ

Nezáväzná ponuka

NA PRENÁJOM

Nezáväzná ponuka na prenájom

JAZDENÝ

Naša ponuka použitých vozíkov

Žiadosť na: EK-X

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Vertikálny vychystávací vozík EK-X je kráľom vychystávacích vozíkov v každom sklade s úzkymi uličkami, kde zadefinoval nový štandard výkonu, výšky vychystávania, zostatkovej hmotnosti, funkčnosti a ergonómie. EK-X vstupuje do novej dimenzie efektívnej manipulácie s tovarom s jazdnou rýchlosťou až 13 km/h a rýchlosťou zdvíhania až 0,4 m/s. Kompaktný skladový pomocník s navigáciou OPTISPEED iGo pilot navigation je neustále v pohybe so zachovaním maximálnej rýchlosti a bezpečnosti jazdy. Vyniká aj vynikajúcim výhľadom a maximálnou výškou vychystávania až 12 metrov (vynikajúci v pravom slova zmysle) a priestrannou odpruženou kabínou vodiča. Stručne povedané, ak sa snažíte o maximálne efektívne a užívateľsky priateľské riadenie vychystávacieho skladu, nezaobídete sa bez vozíka EK-X. Jeho modulárne riešenie umožňuje zhotovenie na mieru do konkrétneho skladu.


EK-X detail

Výkon

 • Bezúdržbová trojfázová pohonná jednotka, 24 V alebo 48 V
 • Efektívna manipulácia s tovarom vďaka vysokej jazdnej rýchlosti a rýchlosti zdvihu (13 km/h a 0,4 m/s)
 • Dostatočné množstvo energie na viac pracovných zmien s kapacitou batérie až 1240 Ah (24 V) alebo 930 Ah (48 V)
 • Výkonný pomocný zdvíhací mechanizmus pre efektívne vychystávanie
 • Maximálna dostupnosť: Lítium-iónová batéria zachová veľa energie, rýchlo a jednoducho sa nabíja

Ergonómia

 • Rýchly a bezpečný vstup a výstup obsluhy vďaka priestrannému a nízkemu vstupnému schodíku
 • Voľnosť pohybu v priestrannej kabíne vodiča
 • Odpružená podlaha s integrovaným spínačom pohonu zaručí vodičovi pohodlie pri práci
 • Efektívna práca odhliadnuc od výšky vodiča vďaka nízkej stene kabíny a malej vzdialenosti od prepravného prostriedku
 • Voliteľné výklopné bočné zábrany uľahčujú prístup k tovaru
 • Intuitívny a ergonomický ovládací panel s nastaviteľnou výškou
 • Široká škála možností, ako vybaviť kabínu vodiča (napr. odkladací systém na svorky, úložné priestory, opierka, 12 voltová zásuvka)

Bezpečnosť

 • Bezpečná manipulácia aj vo veľmi úzkych uličkách s mechanickým alebo indukčným vedením
 • Energeticky úsporné LED svetlá s dlhou životnosťou pre optimálnu viditeľnosť
 • Voliteľná funkcia iGo pilot safety optimálne podporuje navigáciu a riadenie vozidla v citlivých skladových priestoroch
 • Bezpečná prevádzka a riadenie ľavou či pravou rukou s podporou senzora
 • Jednoducho prístupné servisné miesta zjednodušujú údržbu

Presnosť

 • Citlivé ovládanie a plynulá regulácia rýchlosti zdvíhania vďaka modernej technológii s proporčným ventilom
 • Optimalizovaná rýchlosť jazdy vďaka presnému snímaniu výšky
 • Maximálna možná prevádzková rýchlosť pri náklade ľubovoľnej hmotnosti vďaka iGo pilot navigation
 • Nižšia pracovná záťaž vďaka poloautomatickému priblíženiu k regálu s iGo pilot navigation

Kompaktné rozmery

-

Ekologická zodpovednosť

 • Dlhšia prevádzková doba a optimálne využitie energie pri brzdení a spúšťaní
 • Úsporný režim Blue-Q jediným stlačením tlačidla ušetrí až 10 percent energie bez poklesu výkonu
 • 90 % použitých materiálov je recyklovateľných

Možnosti vybavenia

Zostrenie všetkých zmyslov: podporíme vás vďaka širokej škále inteligentných asistenčných systémov a funkcií, ktoré vám výrazne uľahčia každodennú prácu. Budete môcť jazdiť bezpečnejšie, pohodlnejšie, efektívnejšie a bez únavy - v každej jazdnej situácii.

Highlights

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

STILL iGo pilot safety

Šesť zárezov na jeden pokus

Optimalizované brzdné dráhy: na konci uličky vysokozdvižný vozík mierne spomalí v pomere k rýchlosti a výške zdvihu, čo zvyšuje manipulačnú schopnosť.
Automatické nastavenie rýchlosti: v definovaných zónach je možné automaticky nastaviť rýchlosť podľa terénnych podmienok.
Obmedzenie výšky: Nastaviteľné obmedzenie výšky umožňuje optimálne využitie priestoru pod strechou pre rôzne výšky vašej skladovej haly.
Prevencia kolízie: umožňuje definovať známe prekážky. Vodič sa nemusí učiť naspamäť všetky osobitosti systému a môže sa sústrediť na svoju prácu.
Asistent odchodu z uličky: riadenie je možné zablokovať na určitý úsek, napr. pri odchode z uličky, aby sa zabránilo prípadnej kolízii.
Výber polohy: Výber umožňuje cielený pohyb do definovaných, často používaných pozícií, napríklad na miestach prekládky.

Ďalšie informácie

Systém bezpečnosti osôb

Mobilný integrovaný systém bezpečnosti osôb spoľahlivo deteguje osoby v úzkych uličkách a vysokozdvižný vozík zastaví včas, aby zabránil nehode. Na konci uličky je tiež možná aktivácia automatickej brzdy v kombinácii so systémom bezpečnosti osôb.

Ďalšie informácie

Oprávnenie na prístup

V prípade potreby môžete pomocou oprávnenia na prístup obmedziť použitie vášho vysokozdvižného vozíka na konkrétne osoby alebo skupiny osôb. Môžete si zvoliť, či chcete poskytnúť prístup pomocou kľúčového spínača alebo prostredníctvom digitálneho kódovacieho systému s desiatimi konfigurovateľnými prístupovými kódmi.

Ďalšie informácie

Automatické brzdenie

Pohonná jednotka sa počas jazdy automaticky spomalí, ak sa blíži ku koncu uličky. Táto funkcia existuje v piatich rôznych alternatívach:

 • Pri znížení rýchlosti na oboch otvorených koncoch uličky je vždy je možné jazdiť smerom do stredu uličky maximálnou rýchlosťou. Od začiatku koncovej časti uličky je rýchlosť znížená na 2,5 km/h.
 • S úplným zastavením: Zníženie rýchlosti na otvorenom konci uličky, ako aj zníženie rýchlosti a úplné zastavenie na uzavretom konci uličky. Jazda smerom do stredu uličky je vždy možná maximálnou rýchlosťou. Od začiatku koncovej zóny uličky je rýchlosť znížená na 2,5 km/h. Na uzavretom konci uličky je jednotka spomalená až do úplného zastavenia. Polohovací pohyb smerom ku koncu uličky je umožnený pomocou potvrdzovacieho tlačidla.
 • So zastavením na oboch otvorených koncoch uličky Vždy je možné jazdiť smerom do stredu uličky maximálnou rýchlosťou. Pohonná jednotka je spomalená od začiatku koncových zón uličky až do zastavenia. Naši technici môžu nastaviť parametre bezpečnej vzdialenosti, aby mohol vozík pokračovať v jazde so zníženou rýchlosťou 2,5 km/h smerom ku koncu uličky.
 • So zastavením a úplným zastavením: Zastavenie na otvorenom konci uličky, ako aj zastavenie a úplné zastavenie na uzavretom konci uličky. Jazda smerom do stredu uličky je vždy možná maximálnou rýchlosťou. Pohonná jednotka je spomalená od začiatku koncových zón uličky až do zastavenia. Naši technici môžu nastaviť parametre bezpečnej vzdialenosti, aby mohla pokračovať v jazde so zníženou rýchlosťou 2,5 km/h ku koncu uličky. Jednotka sa na konci uzavretej uličky spomalí až do zastavenia a pomocou potvrdzovacieho tlačidla je potom možný polohovací pohyb ku koncu uličky.
 • S úplným zastavením na oboch zatvorených koncoch uličky a znížením rýchlosti na oboch otvorených koncoch uličky. Smerom do stredu uličky je vždy je možné jazdiť maximálnou rýchlosťou. Od začiatku zón na konci uličky je vozík spomalený na konci otvorenej uličky na 2,5 km/h a na konci uzavretej uličky je zastavený. Vozíku je umožnené pokračovať v jazde pomocou potvrdzovacieho tlačidla, aby opustil uličku maximálnou rýchlosťou 2,5 km/h.
Ďalšie informácie

Podlaha kabíny chránená proti nárazom

Jazda ako v bavlnke: podlaha kabíny chránená proti nárazom zmierňuje tlak, ktorému je vystavený váš zamestnanec, kým veľký pedál umožňuje variabilnú a pohodlnú polohu v stoji.

Ďalšie informácie
Highlights

OptiSpeed 4.0

Navigačná podpora pre vodiča. Systém optimalizuje prístup k cieľu automatickým zastavením vidlíc v horizontálnej a vertikálnej cieľovej polohe. Poloha sa počíta pomocou merania vzdialenosti a porovnania s aktuálnou pozíciou (pomocou RFID transpondérov alebo čiarových kódov). OptiSpeed 4.0 rozlišuje medzi nakládkou, vykládkou a vychystávaním objednávok v cieľovej polohe a automaticky nastavuje výšku zdvihu vidlice.

Ľahko použiteľné: ručné zadanie konkrétneho miesta v sklade alebo načítanie zo systému riadenia skladu; obsluha spočíva iba v stlačení páky pohonu.

Vysoká produktivita: vozík ide optimálnou cestou do svojho cieľa - bez ohľadu na skúsenosti a znalosti obsluhy.

Vysoká presnosť: vozík sám manévruje do presnej polohy palety - pohyby vidlice mimo cieľ nie sú možné, čím sa zabráni nesprávnemu uskladňovaniu a vyskladňovaniu.

Ďalšie informácie

FleetManager

Kto môže použiť ktorý vysokozdvižný vozík a na aký účel? A čo kapacita vozíka? Kedy došlo k prípadnému nárazu? Veci, ktoré sa dajú relatívne ľahko zvládať, ak máte len zopár vysokozdvižných vozíkov. S pribúdajúcimi prírastkami vo Vašej flotile je to výrazne zložitejšie a náročné na riadenie. Náš inteligentný FleetManager poskytuje riešenie. Vďaka tomuto inovatívnemu softvéru môžete riadiť a ovládať svoju flotilu vozíkov efektívnejšie a úspornejšie ako kedykoľvek predtým.

FleetManager sa skladá z niekoľkých modulov:

 • Oprávnenie na prístup
 • Zostavenie prevádzkových údajov prepojených na ovládanie vozíka
 • Detekcia nehody s reakciou vozidla (napr. funkcia nízkej rýchlosti)
 • Detekcia zaťaženia pomocou snímača tlaku v zdvíhacej hydraulike bez indikácie hmotnosti na displeji a dve dátové karty
 • Detekcia nárazov v spojení s nástrojom FleetManager: vysokozdvižný vozík detekuje možnú kolíziu a prepne sa do režimu nízkej rýchlosti, vydá zvukový signál alebo sa úplne vypne
 • Funkciu môžeme nakonfigurovať podľa želania zákazníka

Čítačka prístupovej karty FleetManager je ľahko prístupná vľavo vedľa stĺpika riadenia. Prístup k nástroju FleetManager vyžaduje špeciálne oprávnenie.

Ďalšie informácie

Detekcia uličky

Inteligentná orientácia: vysokozdvižné vozíky, ktoré sa pohybujú pomocou indukčného núteného riadenia kolies alebo mechanickej nútenej prevádzky, sú vďaka bezkontaktnej detekcii uličky schopné zistiť, či sa nachádzajú v správnej uličke skladu.

Ďalšie informácie

Displej výšky zdvihu

Štandardne integrovaný LED senzor výšky zdvihu zaisťuje tú najvyššiu úroveň presnosti už od prvého milimetra. Systém opakovane pracuje s presnosťou pod +/- 5 mm. Vodič tak môže vždy vidieť na displeji výšku zdvihu. Obsluha si je preto vždy vedomá výšky hrotu vidlice a dokáže s istotou určiť, že sa pri zdvíhaní palety nedotkne police.

Ďalšie informácie

Predvoľba výšky zdvihu

Či už skladujete a vykladáte tovar alebo zdvíhate a spúšťate stožiar: požadovanú výšku zdvihu je možné ľahko vopred nakonfigurovať pomocou výberového tlačidla integrovaného v multifunkčnom ovládacom paneli. Je možné naprogramovať až 20 úrovní políc. Po dosiahnutí správnej výšky sa zdvíhací proces automaticky ukončí. Indikátor výšky zdvihu na LCD displeji navyše informuje vodiča o dosiahnutí požadovanej výšky zdvihu.

Výhody: práca sa stáva bezpečnejšou a efektívnejšou, opatrná manipulácia s nákladom a zvyšuje sa komfort obsluhy.

Ďalšie informácie

OptiSpeed 3.3

Maximálna manipulačná kapacita: STILL OptiSpeed

 

Komplexné hardvérové a softvérové asistenčné systémy, ktoré optimalizujú pohyb vozíka bez ohľadu na zaťaženie. To výrazne zvyšuje vašu manipulačnú kapacitu.

Systém kombinuje výhody funkcie OptiSpeed 3.1 so snímačom hmotnosti: okrem vizuálnych a zvukových signálov pri dosiahnutí konkrétnych medzných hodnôt sa pri prekročení prípustnej hmotnosti nákladu spustí aj funkcia zastavenia jazdy a zdvihu.

Okrem toho počíta ideálne prepravné pohyby a optimalizuje ich na základe výšky zdvihu a váhy nákladu.

To umožňuje vyššiu rýchlosť pri prázdnych jazdách bez nákladu alebo pri nakladaní a vychystávaní.

Zníženie rýchlosti pri zdvihnutej vidlici

Pre bezpečnú prepravu tovaru: pri jazde so zdvihnutými vidlicami hrozí nebezpečenstvo prevrátenia naložených paliet a poškodenia tovaru. Aby sa tomu zabránilo, rýchlosť jazdy sa automaticky zníži v závislosti od výšky zdvihu.

Ďalšie informácie

Meranie zaťaženia

Systém deteguje náklad od 5% užitočného zaťaženia vozíka a zobrazuje informáciu pracovníkovi obsluhy na displeji

Ďalšie informácie

Médiá

{{ filteredVideos.length }} Videí

Informácie na stiahnutie

 • Technické dáta EK-X (anglicky) PDF, 6 MB Stiahnuť
 • Technické dáta iGo pilot (anglicky) PDF, 5 MB Stiahnuť
 • Návod na použitie EK-X (anglicky) PDF, 2 MB Stiahnuť

Dokumenty na stiahnutie predstavujú aktuálnu verziu prevádzkových pokynov pre štandardný vozík. Nevymenúva všetky zákaznícke možnosti. Požiadajte o užívateľskú príručku ku konkrétnemu vozíku zo STILL servisného centra náhradných dielov podľa sériového čísla a roku výroby vozíka.


Prehľad modelov

Model
Maximálna nosnosť (kg)
Maximálna dostupná výška (mm)
Pojazdná rýchlosť (km/h)
Napätie batérie (V)
EK-X / Li-Ion 1.200 12.000 13 24/48