Vysokozdvižný vychystávací vozík EK-X

Nový rozmer vychystávania

 • Optimálne využitie skladových priestorov s výškou vychystávania až 12 metrov
 • Veľká a priestranná kabína prináša maximálnu voľnosť pohybu
 • Optimálne nastavenie pre akýkoľvek sklad: modulárna konštrukcia sa prispôsobí požiadavkám
NOVÝ
Nezáväzná ponuka
NA PRENÁJOM
Nezáväzná ponuka na prenájom
JAZDENÝ
Naša ponuka použitých vozíkov

Žiadosť na: EK-X

Vyplňte nasledujúci formulár. Čo najskôr Vás oslovíme.

Oslovenie*

Vertikálny vychystávací vozík EK-X je kráľom vychystávacích vozíkov v každom sklade s úzkymi uličkami, kde zadefinoval nový štandard výkonu, výšky vychystávania, zostatkovej hmotnosti, funkčnosti a ergonómie. EK-X vstupuje do novej dimenzie efektívnej manipulácie s tovarom s jazdnou rýchlosťou až 13 km/h a rýchlosťou zdvíhania až 0,4 m/s. Kompaktný skladový pomocník s navigáciou OPTISPEED iGo pilot navigation je neustále v pohybe so zachovaním maximálnej rýchlosti a bezpečnosti jazdy. Vyniká aj vynikajúcim výhľadom a maximálnou výškou vychystávania až 12 metrov (vynikajúci v pravom slova zmysle) a priestrannou odpruženou kabínou vodiča. Stručne povedané, ak sa snažíte o maximálne efektívne a užívateľsky priateľské riadenie vychystávacieho skladu, nezaobídete sa bez vozíka EK-X. Jeho modulárne riešenie umožňuje zhotovenie na mieru do konkrétneho skladu.


EK-X detail

Sila

 • Bezúdržbová trojfázová pohonná jednotka, 24 V alebo 48 V
 • Efektívna manipulácia s tovarom vďaka vysokej jazdnej rýchlosti a rýchlosti zdvihu (13 km/h a 0,4 m/s)
 • Dostatočné množstvo energie na viac pracovných zmien s kapacitou batérie až 1240 Ah (24 V) alebo 930 Ah (48 V)
 • Výkonný pomocný zdvíhací mechanizmus pre efektívne vychystávanie
 • Maximálna dostupnosť: Lítium-iónová batéria zachová veľa energie, rýchlo a jednoducho sa nabíja

Ergonómia

 • Rýchly a bezpečný vstup a výstup obsluhy vďaka priestrannému a nízkemu vstupnému schodíku
 • Voľnosť pohybu v priestrannej kabíne vodiča
 • Odpružená podlaha s integrovaným spínačom pohonu zaručí vodičovi pohodlie pri práci
 • Efektívna práca odhliadnuc od výšky vodiča vďaka nízkej stene kabíny a malej vzdialenosti od prepravného prostriedku
 • Voliteľné výklopné bočné zábrany uľahčujú prístup k tovaru
 • Intuitívny a ergonomický ovládací panel s nastaviteľnou výškou
 • Široká škála možností, ako vybaviť kabínu vodiča (napr. odkladací systém na svorky, úložné priestory, opierka, 12 voltová zásuvka)

Bezpečnosť

 • Bezpečná manipulácia aj vo veľmi úzkych uličkách s mechanickým alebo indukčným vedením
 • Energeticky úsporné LED svetlá s dlhou životnosťou pre optimálnu viditeľnosť
 • Voliteľná funkcia iGo pilot safety optimálne podporuje navigáciu a riadenie vozidla v citlivých skladových priestoroch
 • Bezpečná prevádzka a riadenie ľavou či pravou rukou s podporou senzora
 • Jednoducho prístupné servisné miesta zjednodušujú údržbu

Presnosť

 • Citlivé ovládanie a plynulá regulácia rýchlosti zdvíhania vďaka modernej technológii s proporčným ventilom
 • Optimalizovaná rýchlosť jazdy vďaka presnému snímaniu výšky
 • Maximálna možná prevádzková rýchlosť pri náklade ľubovoľnej hmotnosti vďaka iGo pilot navigation
 • Nižšia pracovná záťaž vďaka poloautomatickému priblíženiu k regálu s iGo pilot navigation

Kompaktnosť

-

Zodpovednosť za životné prostredie

 • Dlhšia prevádzková doba a optimálne využitie energie pri brzdení a spúšťaní
 • Úsporný režim Blue-Q jediným stlačením tlačidla ušetrí až 10 percent energie bez poklesu výkonu
 • 90 % použitých materiálov je recyklovateľných

Možnosti doplnkov

Zostrenie všetkých zmyslov: podporíme Vás vďaka širokej škále inteligentných asistenčných systémov a funkcií, ktoré Vám výrazne uľahčia každodennú prácu. Budete môcť jazdiť bezpečnejšie, pohodlnejšie, efektívnejšie a bez únavy - v každej jazdnej situácii.

Highlights

STILL SafetyLight 4plus

Systém vizuálneho varovania na predchádzanie nehodám

Modré výstražné svetlo STILL SafetyLight 4plus výrazne zvyšuje bezpečnosť práce v oblastiach, ktoré sú neprehľadné alebo plné zákrut. Modré svetelné body sa premietajú približne 5 m pred a za vozidlom a upozornia ľudí na blížiace sa vozidlo, aby sa predišlo hroziacim kolíziám.

Ďalšie informácie

STILL iGo pilot safety

Šesť zárezov na jeden pokus

Optimalizované brzdné dráhy: na konci uličky vysokozdvižný vozík mierne spomalí v pomere k rýchlosti a výške zdvihu, čo zvyšuje manipulačnú schopnosť.
Automatické nastavenie rýchlosti: v definovaných zónach je možné automaticky nastaviť rýchlosť podľa terénnych podmienok.
Obmedzenie výšky: Nastaviteľné obmedzenie výšky umožňuje optimálne využitie priestoru pod strechou pre rôzne výšky vašej skladovej haly.
Prevencia kolízie: umožňuje definovať známe prekážky. Vodič sa nemusí učiť naspamäť všetky osobitosti systému a môže sa sústrediť na svoju prácu.
Asistent odchodu z uličky: riadenie je možné zablokovať na určitý úsek, napr. pri odchode z uličky, aby sa zabránilo prípadnej kolízii.
Výber polohy: Výber umožňuje cielený pohyb do definovaných, často používaných pozícií, napríklad na miestach prekládky.

Ďalšie informácie

Systém bezpečnosti osôb

Mobilný integrovaný systém bezpečnosti osôb spoľahlivo deteguje osoby v úzkych uličkách a vysokozdvižný vozík zastaví včas, aby zabránil nehode. Na konci uličky je tiež možná aktivácia automatickej brzdy v kombinácii so systémom bezpečnosti osôb.

Ďalšie informácie

Oprávnenie na prístup

V prípade potreby môžete pomocou oprávnenia na prístup obmedziť použitie vášho vysokozdvižného vozíka na konkrétne osoby alebo skupiny osôb. Môžete si zvoliť, či chcete poskytnúť prístup pomocou kľúčového spínača alebo prostredníctvom digitálneho kódovacieho systému s desiatimi konfigurovateľnými prístupovými kódmi.

Ďalšie informácie

Automatické brzdenie

Pohonná jednotka sa počas jazdy automaticky spomalí, ak sa blíži ku koncu uličky. Táto funkcia existuje v piatich rôznych alternatívach:

 • Pri znížení rýchlosti na oboch otvorených koncoch uličky je vždy je možné jazdiť smerom do stredu uličky maximálnou rýchlosťou. Od začiatku koncovej časti uličky je rýchlosť znížená na 2,5 km/h.
 • S úplným zastavením: Zníženie rýchlosti na otvorenom konci uličky, ako aj zníženie rýchlosti a úplné zastavenie na uzavretom konci uličky. Jazda smerom do stredu uličky je vždy možná maximálnou rýchlosťou. Od začiatku koncovej zóny uličky je rýchlosť znížená na 2,5 km/h. Na uzavretom konci uličky je jednotka spomalená až do úplného zastavenia. Polohovací pohyb smerom ku koncu uličky je umožnený pomocou potvrdzovacieho tlačidla.
 • So zastavením na oboch otvorených koncoch uličky Vždy je možné jazdiť smerom do stredu uličky maximálnou rýchlosťou. Pohonná jednotka je spomalená od začiatku koncových zón uličky až do zastavenia. Naši technici môžu nastaviť parametre bezpečnej vzdialenosti, aby mohol vozík pokračovať v jazde so zníženou rýchlosťou 2,5 km/h smerom ku koncu uličky.
 • So zastavením a úplným zastavením: Zastavenie na otvorenom konci uličky, ako aj zastavenie a úplné zastavenie na uzavretom konci uličky. Jazda smerom do stredu uličky je vždy možná maximálnou rýchlosťou. Pohonná jednotka je spomalená od začiatku koncových zón uličky až do zastavenia. Naši technici môžu nastaviť parametre bezpečnej vzdialenosti, aby mohla pokračovať v jazde so zníženou rýchlosťou 2,5 km/h ku koncu uličky. Jednotka sa na konci uzavretej uličky spomalí až do zastavenia a pomocou potvrdzovacieho tlačidla je potom možný polohovací pohyb ku koncu uličky.
 • S úplným zastavením na oboch zatvorených koncoch uličky a znížením rýchlosti na oboch otvorených koncoch uličky. Smerom do stredu uličky je vždy je možné jazdiť maximálnou rýchlosťou. Od začiatku zón na konci uličky je vozík spomalený na konci otvorenej uličky na 2,5 km/h a na konci uzavretej uličky je zastavený. Vozíku je umožnené pokračovať v jazde pomocou potvrdzovacieho tlačidla, aby opustil uličku maximálnou rýchlosťou 2,5 km/h.
Ďalšie informácie

Podlaha kabíny chránená proti nárazom

Jazda ako v bavlnke: podlaha kabíny chránená proti nárazom zmierňuje tlak, ktorému je vystavený váš zamestnanec, kým veľký pedál umožňuje variabilnú a pohodlnú polohu v stoji.

Ďalšie informácie
Highlights

Zobrazenie výšky zdvihu

Videnie namiesto odhadovania

Zobrazenie výšky zdvihu pomocou štandardne inštalovaného LED snímača výšky zdvihu zabezpečuje maximálnu presnosť od prvého milimetra. Vodiči vždy poznajú výšku hrotov vidlíc a môžu sa presne orientovať, aby sa pri naberaní palety nedotkli regálu. Systém pracuje s opakovateľnosťou menšou ako +/- 5 mm a výška zdvihu sa vodičom trvalo zobrazuje na displeji.

Ďalšie informácie

STILL iGo pilot navigation

Navigačná podpora pre vodiča.

Systém optimalizuje prístup k cieľu automatickým zastavením vidlíc v horizontálnej a vertikálnej cieľovej polohe. Poloha sa počíta pomocou merania vzdialenosti a porovnania s aktuálnou pozíciou (pomocou RFID transpondérov alebo čiarových kódov). OptiSpeed 4.0 rozlišuje medzi nakládkou, vykládkou a vychystávaním objednávok v cieľovej polohe a automaticky nastavuje výšku zdvihu vidlice.

Ľahko použiteľné: ručné zadanie konkrétneho miesta v sklade alebo načítanie zo systému riadenia skladu; obsluha spočíva iba v stlačení páky pohonu.

Vysoká produktivita: vozík ide optimálnou cestou do svojho cieľa - bez ohľadu na skúsenosti a znalosti obsluhy.

Vysoká presnosť: vozík sám manévruje do presnej polohy palety - pohyby vidlice mimo cieľ nie sú možné, čím sa zabráni nesprávnemu uskladňovaniu a vyskladňovaniu.

Ďalšie informácie

FleetManager