STILL zakladá svoju 22. dcérsku spoločnosť v Nórsku

Na veľtrhu CeMAT 2016 v Hannoveri sa predstavitelia spoločností oficiálne dohodli na vzniku 22. dcérskej spoločnosti STILL Nórsko, čo bolo spečatené oficiálnym podpisom zmluvy.

Silný tím STILL v Nórsku.

So zriadením 22. dcérskej spoločnosti firma STILL posilňuje svoju prítomnosť na škandinávskom trhu.

Hamburg, 01.09.2016 – Spoločnosť STILL, špecialista na intralogistiku, založila svoju 22. dcérsku spoločnosť prevzatím svojho nórskeho distribútora Andersen Truck, čím posilňuje svoje pôsobenie na trhu v Škandinávii. Všetky firemné aktivity tak budú v budúcnosti zlúčené pod menom STILL Norge. Finálny prevod vlastníctva zo strany príslušných orgánov sa konal 1. septembra 2016. Roar Andersen, výkonný riaditeľ Andersen Truck, podpísal príslušnú zmluvu na veľtrhu CeMAT 2016 v Hannoveri, a tým sa spoločnosť oficiálne zaradila do skupiny STILL.

Získaním Andersen Truck, STILL prevezme existujúce organizácie. Marek Juhas, ktorý predtým úspešne viedol STILL Slovensko ako generálny riaditeľ, povedie novú spoločnosť v Nórsku. Sönke Imbeck, pôsobiaci vo finančnej oblasti bol naposledy vedúci financií STILL v národnom podniku v Rumunsku, sa stane vedúci finančného oddelenia a súčasne bude zodpovedný za správu a prenájom vozíkov tak aj použitej techniky. Úspešný tím Andersen Truck bude prevzatý a selektívne posilnený, a to najmä v oblasti distribúcie, servisu, prenájomu a predaja použitej techniky. Zámerom je, aby sa nový nórsky národný podnik ďalej rozvíjal a rozširoval dodatočnými investíciami za účelom využitia potenciálu pre našich zákazníkov v krajine.

Dr. Henry Puhl, predseda správnej rady, vysvetlil, že "Prevzatím Andersen Truck, s ktorými sme už dlhodobo úspešne spolupracovali , sme boli schopní vytvoriť národnú spoločnosť s potenciálom prostredníctvom ktorej môžeme dôsledne sledovať plnenie našich ambicióznych cieľov na nórskom trhu. Nórsky trh so svojim vysokým podielom prémiových produktov a elektrických vysokozdvižných vozíkov, má zásadný význam pre STILL v Európe. V prípade, že rastúci trend smerom k elektrickej mobilite bude pokračovať, očakávame aj výrazný rast v segmente elektrických vozíkov. Sme presvedčení, že máme ideálnu pozíciu na to, aby sme obslúžili tento náročný trh tak ako sľubujeme. "

Spoločnosť STILL ponúka  intralogistické riešenia namieru po celom svete a taktiež prináša inteligentnú súhru v podobe kvalitných vysokozdvižných vozíkov, skladovej techniky, softvéru a širokej škály služieb. Tento úspech dosahuje spoločnosť vďaka  jej zakladateľovi  Hansovi od roku 1920 cez veľké množstvo kreativity, podnikateľského ducha a kvality, čím sa rýchlo sa vyvinula v silnú značku známu po celom svete. V súčasnej dobe sa okolo 8000 kvalifikovaných pracovníkov v oblasti výskumu a vývoja, výroby, marketingu a služieb podieľa výlučne na plnení potrieb zákazníkov po celom svete. Kľúčom k úspechu firmy sú vysoko efektívne výrobky, od  špecifických, sektorových, komplexných ponúk pre veľké ale aj malé podniky k počítačom riadených, logistických programov pre efektívne riadenie materiálových tokov.