Porovnanie vychystávacích vozíkov !

Porovnanie vychystávacích vozíkov !

Spoločnosť STILL predstavuje najmodernejšiu flotilu na vychystávanie na svete.

Efektívne a rýchle logistické procesy sú kľúčové. V mnohých prípadoch je vychystávanie objednávok mimoriadne dôležité. Spoločnosť STILL otestovala svoje koncepty vozíkov z oblasti vychystávania tovarov, aby určila, do akej miery je možné využiť ďalší potenciál optimalizácie pri zohľadnení pracovných procesov s cieľom optimálne spĺňať neustále rastúce požiadavky procesov modernej logistiky.

Výsledkom je skutočne úchvatné predstavenie nových vozíkov na vychystávanie, ktoré zabodujú technikou s optimalizovaným výkonom, inovatívnymi technológiami a tým najvyšším možným pohodlím pri práci.
Začíname s novým regálovým vozíkom MX-X do veľmi úzkych uličiek, vertikálnym vychystávacím vozíkom EK-X, oceneným autonómnym horizontálnym vychystávacím vozíkom iGo neo CX 20 a našim najnovším prírastkom do sveta STILL: všestranne využiteľným modelom OPX.

Spoznajte našu flotilu vychystávacích vozíkov a presvedčte sa sami!

Prehľad najmodernejších vychystávacích vozíkov


MX-X

Šampión v prekládkovej kapacite v mimoriadne kompaktných skladoch

  • Optimálne využitie ukladacieho priestoru: 18 metrová výška zdvihu a tá najvyššia zvyšková nosnosť
  • Rýchle ukladanie a zdvíhanie: Aktívna stabilizácia nakladania (ALS) na zníženie vibrácií stožiara
  • Maximálne možné pohodlie pri práci: Priestranná a flexibilne nastaviteľná kabína vodiča
  • Ten najlepší výkon: individuálne prispôsobiteľný balík služieb podľa vašich potrieb

Získate vozík, ktorý presne splní vaše individuálne požiadavky, od rozmerov po technické vlastnosti.


Dokonalý výkon a pohodlie

Inovatívne technológie a inteligentná modulárnosť: Nový regálový vozík vhodný do veľmi úzkych uličiek od spoločnosti STILL MX-X určuje štandardy vo výkone a jednoduchosti ovládania. Bol vyvinutý tak, aby optimálne zvládol každý problém, čo znamená, že model MX-X boduje svojím nastaviteľnými variantmi výkonu, ktoré saje možné prispôsobiť každému využitiu. Preto je vozík presne prispôsobený vašim individuálnym potrebám, od jeho rozmerov až po technické vlastnosti.

Operátor je v strede pozornosti: Priestranná a flexibilne nastaviteľná kabína vodiča, intuitívne ovládanie a inteligentné asistenčné systémy sľubujú bezpečnosť, pohodlie a efektívnu prácu počas celej zmeny.

Jazdná rýchlosť do 14 km/h, výška zdvihu až do 18 metrov a tá najvyššia zvyšková nosnosť na trhu robia z vozíka MX-X majstra prekládkovej kapacity vo vysoko kompaktných skladoch. Kým aktívna stabilizácia nákaldu (ASL) výrazne skracuje procesy ukladania a vyzdvihovania až o 5 %, mechanizmus otočnej vidlice sľubuje dokonca ešte kratšie vzdialenosti pri vyzdvihovaní. Vďaka plne zvarenému prídavnému zdvihu boduje model svojou maximálnou stabilitou počas celej svojej živostnosti. Vychystávacie vozíky pre vysoké regály MX-X od spoločnosti STILL je možné individuálne nakonfigurovať podľa vašich požiadaviek. Zaistene vás nadchnú svojou vynikajúcou funkčnosťou.

Čo hovoria naši zákazníci o rade MX-X

Vysoká presnosť, efektívnosť a pohodlie - rad vozíkov STILL MX-X VNA odskúšal poskytovateľ logistických služieb SCHUON
Schuon dodáva až 20 000 dodávok týždenne. Rýchlosť a efektívnosť je potrebná. Tu model MX-X zažiari vďaka svojej dokonale vylepšenej ergonómii.
Ale prečítajte si sami.

Úspech poskytovateľa logistických služieb, spoločnosti Schuon, v meste Haiterbach v Čiernom lese, neurčujú len bezproblémové logistické procesy, ale tiež vysoká úroveň flexibility pri fluktuácii výrobkov a dopytu. „Oceňujem si skladové zariadenia, ktoré sú šité na mieru pre naše potreby tak, aby sme dokázali reagovať flexibilne,“ hovorí majiteľ a generálny riaditeľ Horst Schuon. „Maximálnu flexibilitu môžeme dosiahnuť vďaka vyššiemu výkonu, ktorý nový vozík VNA od spoločnosti STILL prináša.“

Spoločnosť STILL Schuon sú dlhodobými partnermi. Odborníkovi na vnútropodnikovú logistiku z Hamburgu sa podarilo nie len skonštruovať regálový systém s výškou 17,2 m s 30 uličkami a 65 000 miestami na palety v rámci rozšírenia budovy, ale takisto poskytuje kompletné riadenie logistiky flotily vozíkov spoločnosti. „Sme hrdí na to, že máme za sebou mnoho rokov plných dôvery a spolupráce so spoločnosťou Schuon. Vďaka nim veľmi dobre poznáme procesy a z nich vyplývajúce problémy v spoločnosti ,“ hovorí Thomas A. Fischer, riaditeľ predaja, marketingu a služieb (CSO) v spoločnosti STILL GmbH. „Náš nový rad MX-X je presne navrhnutý na mieru náročným požiadavkám poskytovateľa logistických služieb. To je dôvod, prečo otestovali naše koncepty vychystávania objednávok a našli sme spôsoby ich optimalizácie.“

Sklad odborníka na logistiku je navrhnutý na najvyššiu úroveň efektívnosti so 140 000 miestami pre palety a 80 000 regálmi na vychystávanie objednávok. Či už ide o časovo presné dodávky „Just in Sequence“, riadenie kvality a plánovanie zásob pre logistiku obstarávania, alebo o dodávanie do online obchodov, spoločnosť Schuon a jej 120 zamestnancov dokáže zrealizovať obrovské množstvo úloh v rámci skladu v centrále v meste Haiterbach a Lengwill vo Švajčiarsku.

Koľajový vozík MX-X VNA obslúži horné regály v hlavnej hale spoločnosti Schuon. Vozidlá dokážu vďaka prídavnému zdvihu bez problémov zdvihnúť náklad do výšky až 18 metrov. Hlavný a prídavný zdvih sa v rámci rýchleho prístupu používajú naraz. Model MX-X je vybavený novým systémom ASL, ktorý stabilizuje náklad, podobne ako pri aktívnej stabilizácii vozíka s výsuvným stožiarom FM-X, ktorý zabezpečuje nie len bezpečnú manipuláciu s nákladom, ale tiež urýchľuje vychystávací proces. To znamená, že hydraulické ovládače pomáhajú vyrovnávať vibrácie v stožiari pri vychystávaní a ukladaní. To zohľadňuje inteligentné ovládanie prídavnej rýchlosti a hĺbky. Okrem jednotnej ukladacej hĺbky je tiež možné dosiahnuť kapacitu manipulácie, ktorá je až o 5 % vyššia pri ukladaní a vychystávaní.

Spoločnosť Schuon dodáva až 20 000 dodávok týždenne. Rýchlosť a efektívnosť je potrebná. Spolu so zvyšujúcim sa obchodom online potrebujú zamestnanci stále viac vychystávať malé množstvá z paliet namiesto celých paliet. Tu model MX-X zažiari vďaka svojej dokonale vylepšenej ergonómii. Zväčšili sme napríklad kabínu vodiča a znížili vibrácie tak, aby operátor mohol pohodlne pracovať a zvýšiť tak kapacitu vychystávania. Prerobený návrh mechanizmu otočnej výsuvnej vidlice zlepšil nie len stabilitu prídavného zdvihu, ale tiež skrátil vzdialenosť medzi kabínou a koncom palety o 40 mm a vďaka snímaču sklonu je znížená aj vzdialenosť vodiča od regálu.

Keďže rýchlosť približovania je pre rýchle vychystávanie mimoriadne dôležitá, súbežná prevádzka hlavného a prídavného zdvihu prináša výrazné zvýšenie efektívnosti. „S novým modelom MX-X sa k regálu dokážeme dostať rýchlejšie a po vyzdvihnutí palety ju prepraviť rýchlejšie do prepravnej stanice jednou hladkou operáciou,“ povedal Horst Schuon. Lepšia stabilita otočnej vysúvacej vidlice a tichší chod bočného posuvu tiež zabezpečujú bezpečnú manipuláciu s nákladom obsahujúcim výrobky vyžadujúce jemné zaobchádzanie.

„Náročné podmienky v logistickej spoločnosti Schuon nám ukázali, že náš nový koncept vozidla je veľkým úspechom a dokonale spĺňa nároky pokročilého skladu. Nové vychystávacie vozíky MX-X od spoločnosti STILL sú preto ideálnou kombináciou vysokej výkonnosti, efektívnosti a ergonómie, ktorá prináša zákazníkom ako je spoločnosť Schuon hmatateľný osoh,“ hovorí Thomas A. Fischer.


Chcete sa dozvedieť viac o novom modeli MX-X?

Potom si stiahnite technický údajový list tu:

Kontakt

V prípade otázok alebo iných informácií kontaktujte našich profesionál