Porovnanie vychystávacích vozíkov !

Porovnanie vychystávacích vozíkov !

Spoločnosť STILL predstavuje najmodernejšiu flotilu na vychystávanie na svete.

Efektívne a rýchle logistické procesy sú kľúčové. V mnohých prípadoch je vychystávanie objednávok mimoriadne dôležité. Spoločnosť STILL otestovala svoje koncepty vozíkov z oblasti vychystávania tovarov, aby určila, do akej miery je možné využiť ďalší potenciál optimalizácie pri zohľadnení pracovných procesov s cieľom optimálne spĺňať neustále rastúce požiadavky procesov modernej logistiky.

Výsledkom je skutočne úchvatné predstavenie nových vozíkov na vychystávanie, ktoré zabodujú technikou s optimalizovaným výkonom, inovatívnymi technológiami a tým najvyšším možným pohodlím pri práci.
Začíname s novým regálovým vozíkom MX-X do veľmi úzkych uličiek, vertikálnym vychystávacím vozíkom EK-X, oceneným autonómnym horizontálnym vychystávacím vozíkom iGo neo CX 20 a našim najnovším prírastkom do sveta STILL: všestranne využiteľným modelom OPX.

Spoznajte našu flotilu vychystávacích vozíkov a presvedčte sa sami!

Prehľad najmodernejších vychystávacích vozíkov


MX-X

Šampión v prekládkovej kapacite v mimoriadne kompaktných skladoch

 • Optimálne využitie ukladacieho priestoru: 18 metrová výška zdvihu a tá najvyššia zvyšková nosnosť
 • Rýchle ukladanie a zdvíhanie: Aktívna stabilizácia nakladania (ALS) na zníženie vibrácií stožiara
 • Maximálne možné pohodlie pri práci: Priestranná a flexibilne nastaviteľná kabína vodiča
 • Ten najlepší výkon: individuálne prispôsobiteľný balík služieb podľa vašich potrieb

Získate vozík, ktorý presne splní vaše individuálne požiadavky, od rozmerov po technické vlastnosti.


Dokonalý výkon a pohodlie

Inovatívne technológie a inteligentná modulárnosť: Nový regálový vozík vhodný do veľmi úzkych uličiek od spoločnosti STILL MX-X určuje štandardy vo výkone a jednoduchosti ovládania. Bol vyvinutý tak, aby optimálne zvládol každý problém, čo znamená, že model MX-X boduje svojím nastaviteľnými variantmi výkonu, ktoré saje možné prispôsobiť každému využitiu. Preto je vozík presne prispôsobený vašim individuálnym potrebám, od jeho rozmerov až po technické vlastnosti.

Operátor je v strede pozornosti: Priestranná a flexibilne nastaviteľná kabína vodiča, intuitívne ovládanie a inteligentné asistenčné systémy sľubujú bezpečnosť, pohodlie a efektívnu prácu počas celej zmeny.

Jazdná rýchlosť do 14 km/h, výška zdvihu až do 18 metrov a tá najvyššia zvyšková nosnosť na trhu robia z vozíka MX-X majstra prekládkovej kapacity vo vysoko kompaktných skladoch. Kým aktívna stabilizácia nákaldu (ASL) výrazne skracuje procesy ukladania a vyzdvihovania až o 5 %, mechanizmus otočnej vidlice sľubuje dokonca ešte kratšie vzdialenosti pri vyzdvihovaní. Vďaka plne zvarenému prídavnému zdvihu boduje model svojou maximálnou stabilitou počas celej svojej živostnosti. Vychystávacie vozíky pre vysoké regály MX-X od spoločnosti STILL je možné individuálne nakonfigurovať podľa vašich požiadaviek. Zaistene vás nadchnú svojou vynikajúcou funkčnosťou.

Čo hovoria naši zákazníci o rade MX-X

Vysoká presnosť, efektívnosť a pohodlie - rad vozíkov STILL MX-X VNA odskúšal poskytovateľ logistických služieb SCHUON
Schuon dodáva až 20 000 dodávok týždenne. Rýchlosť a efektívnosť je potrebná. Tu model MX-X zažiari vďaka svojej dokonale vylepšenej ergonómii.
Ale prečítajte si sami.

Úspech poskytovateľa logistických služieb, spoločnosti Schuon, v meste Haiterbach v Čiernom lese, neurčujú len bezproblémové logistické procesy, ale tiež vysoká úroveň flexibility pri fluktuácii výrobkov a dopytu. „Oceňujem si skladové zariadenia, ktoré sú šité na mieru pre naše potreby tak, aby sme dokázali reagovať flexibilne,“ hovorí majiteľ a generálny riaditeľ Horst Schuon. „Maximálnu flexibilitu môžeme dosiahnuť vďaka vyššiemu výkonu, ktorý nový vozík VNA od spoločnosti STILL prináša.“

Spoločnosť STILL Schuon sú dlhodobými partnermi. Odborníkovi na vnútropodnikovú logistiku z Hamburgu sa podarilo nie len skonštruovať regálový systém s výškou 17,2 m s 30 uličkami a 65 000 miestami na palety v rámci rozšírenia budovy, ale takisto poskytuje kompletné riadenie logistiky flotily vozíkov spoločnosti. „Sme hrdí na to, že máme za sebou mnoho rokov plných dôvery a spolupráce so spoločnosťou Schuon. Vďaka nim veľmi dobre poznáme procesy a z nich vyplývajúce problémy v spoločnosti ,“ hovorí Thomas A. Fischer, riaditeľ predaja, marketingu a služieb (CSO) v spoločnosti STILL GmbH. „Náš nový rad MX-X je presne navrhnutý na mieru náročným požiadavkám poskytovateľa logistických služieb. To je dôvod, prečo otestovali naše koncepty vychystávania objednávok a našli sme spôsoby ich optimalizácie.“

Sklad odborníka na logistiku je navrhnutý na najvyššiu úroveň efektívnosti so 140 000 miestami pre palety a 80 000 regálmi na vychystávanie objednávok. Či už ide o časovo presné dodávky „Just in Sequence“, riadenie kvality a plánovanie zásob pre logistiku obstarávania, alebo o dodávanie do online obchodov, spoločnosť Schuon a jej 120 zamestnancov dokáže zrealizovať obrovské množstvo úloh v rámci skladu v centrále v meste Haiterbach a Lengwill vo Švajčiarsku.

Koľajový vozík MX-X VNA obslúži horné regály v hlavnej hale spoločnosti Schuon. Vozidlá dokážu vďaka prídavnému zdvihu bez problémov zdvihnúť náklad do výšky až 18 metrov. Hlavný a prídavný zdvih sa v rámci rýchleho prístupu používajú naraz. Model MX-X je vybavený novým systémom ASL, ktorý stabilizuje náklad, podobne ako pri aktívnej stabilizácii vozíka s výsuvným stožiarom FM-X, ktorý zabezpečuje nie len bezpečnú manipuláciu s nákladom, ale tiež urýchľuje vychystávací proces. To znamená, že hydraulické ovládače pomáhajú vyrovnávať vibrácie v stožiari pri vychystávaní a ukladaní. To zohľadňuje inteligentné ovládanie prídavnej rýchlosti a hĺbky. Okrem jednotnej ukladacej hĺbky je tiež možné dosiahnuť kapacitu manipulácie, ktorá je až o 5 % vyššia pri ukladaní a vychystávaní.

Spoločnosť Schuon dodáva až 20 000 dodávok týždenne. Rýchlosť a efektívnosť je potrebná. Spolu so zvyšujúcim sa obchodom online potrebujú zamestnanci stále viac vychystávať malé množstvá z paliet namiesto celých paliet. Tu model MX-X zažiari vďaka svojej dokonale vylepšenej ergonómii. Zväčšili sme napríklad kabínu vodiča a znížili vibrácie tak, aby operátor mohol pohodlne pracovať a zvýšiť tak kapacitu vychystávania. Prerobený návrh mechanizmu otočnej výsuvnej vidlice zlepšil nie len stabilitu prídavného zdvihu, ale tiež skrátil vzdialenosť medzi kabínou a koncom palety o 40 mm a vďaka snímaču sklonu je znížená aj vzdialenosť vodiča od regálu.

Keďže rýchlosť približovania je pre rýchle vychystávanie mimoriadne dôležitá, súbežná prevádzka hlavného a prídavného zdvihu prináša výrazné zvýšenie efektívnosti. „S novým modelom MX-X sa k regálu dokážeme dostať rýchlejšie a po vyzdvihnutí palety ju prepraviť rýchlejšie do prepravnej stanice jednou hladkou operáciou,“ povedal Horst Schuon. Lepšia stabilita otočnej vysúvacej vidlice a tichší chod bočného posuvu tiež zabezpečujú bezpečnú manipuláciu s nákladom obsahujúcim výrobky vyžadujúce jemné zaobchádzanie.

„Náročné podmienky v logistickej spoločnosti Schuon nám ukázali, že náš nový koncept vozidla je veľkým úspechom a dokonale spĺňa nároky pokročilého skladu. Nové vychystávacie vozíky MX-X od spoločnosti STILL sú preto ideálnou kombináciou vysokej výkonnosti, efektívnosti a ergonómie, ktorá prináša zákazníkom ako je spoločnosť Schuon hmatateľný osoh,“ hovorí Thomas A. Fischer.


Chcete sa dozvedieť viac o novom modeli MX-X?

Potom si stiahnite technický údajový list tu:

 • Technické dáta MX-X (anglicky) PDF, 2 MB Stiahnuť
 • Technické dáta iGo pilot (anglicky) PDF, 1 MB Stiahnuť
 • Technické dáta iGo systems (anglicky) PDF, 10 MB Stiahnuť

Kontakt

V prípade otázok alebo iných informácií kontaktujte našich profesionálnych poradcov.

Potrebujte ďalšie informácie o našej flotile vychystávacích vozíkov?
Dohodnite si konzultáciou s našimi odborníkmi.
This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.

EK-X

EK-X - Nová dimenzia vo vychystávaní .

Je kráľom medzi vychystávacími vozíkmi keď ide o úzke uličky v skladoch: vertikálny vychystávací vozík EK-X nastavuje latku pokiaľ ide o výkon, vychystávaciu výšku, zvyškovú nosnosť, funkčnosť a ergonómiu.

 • Optimálne využitie skladovacieho priestoru: vychystávacia výška až 12 metrov
 • Veľká a priestranná kabína pre maximálnu voľnosť pohybu
 • Optimálne upravený pre každý typ skladu: riešenie na mieru vďaka modulárnej koncepcii

EK-X si razí cestu vpred k novým dimenziám efektívnej manipulácii s tovarom pri jazdnej rýchlosti do 13 km/h a rýchlosti zdvíhania do 0,4 m/s. Vďaka systému OPTISPEEDje tento kompaktný pomocník do skladu vždy v pohybe pri maximálnej rýchlosti a bez ohrozenia bezpečnosti jazdy. Vozík ďalej disponuje vynikajúcim zorným poľom a maximálnou výškou vychystávania 12 metrov, ktorá je v pravom zmysle slova mimoriadna, ako aj priestrannou kabínou vodiča tlmiacou nárazy.

V skratke: ak chcete dosiahnuť to najefektívnejšie skladové hospodárstvo s jednoduchou ovládateľnosťou pri vychystávaní tovaru, bez modelu EK-X sa nezaobídete. Modulárny systém navyše umožňuje optimálne prispôsobenie EK-X na mieru pre každý typ skladu.


Model EK-X v najmodernejšej flotile vychystávacích vozíkov

Ďalšie informácie, obrázky, videá a technické údaje nájdete na produktovej strane modelu EX-K.

Alebo nás jednoducho kontaktujte priamo prostredníctvom kontaktných údajov nižšie.

 


iGo neo CX 20

iGo neo CX 20 - Pracujte inteligentnjšie

Model iGo neo CX 20 operátora neustále počas pracovného cyklu nasleduje a presunie sa do polohy prvej alebo druhej palety podľa želania. Vozík vždy umožní operátorovi kráčať vpredu a autonómne udržuje konkrétny odstup minimálne 50 cm od regálu alebo polohy palety.

 • Autonómny systém zvyšuje výkon pri vychystávaní až o 30 %
 • Šetrí manuálnu energiu: tovar sa prepravuje ručne len na krátke vzdialenosti
 • Na mieru šité vychystávanie objednávok: vozík sa jednoducho prispôsobí konkrétnym preferenciám operáto
 • Najvyšší výkon: nosnosť 2 tony pri rýchlosti až 12 km/h

Vďaka autonómnej podpore preberá kontrolu nad jazdou a riadením, operátor je tak schopný úplne sa koncentrovať na úlohu. Výsledkom je výrazne vyšší výkon pri vychystávaní a prechádzanie chybám. Bezpečnosť zaručujú snímače sledovania pohybu, ktoré dokážu rozoznať operátora, iných ľudí a prekážky.

Vozík buď prekážku obíde, alebo, ak je cesta úplne zablokovaná, zastaví sa. Ak sa pred vozíkom pohybuje pomalší vozík, alebo ak sa vytvorí rad, rýchlosť sa tomu prispôsobí. Keď je cesta opäť priechodná, model iGo neo CX 20 sa automaticky znova pohne.
Rozpozná a prejde popri prázdnych regáloch. Cez križovatku prejde autonómne len vtedy, ak mu to vodič povolí. Operátor si môže vybrať, či má zariadenie fungovať v manuálnom alebo autonómnom režime. LED svetlá signalizujú, či je vozík v autonómnom alebo manuálnom prevádzkovom režime. Iný optický signál ukazuje orientáciu vozíka iGo neo CX 20.


Model iGo neo CX 20 v najmodernejšej flotile vychystávacích vozíkov

Ďalšie informácie, obrázky, videá a technické údaje nájdete na produktovej strane modelu iGo neo CX 20.

Alebo nás jednoducho kontaktujte priamo prostredníctvom kontaktných údajov nižšie.

 


OPX

OPX - Vzrušujúco dynamický

Či už maloobchod, automobilový alebo potravinársky priemysel: Horizontálny vychystávací vozík OPX spoločnosti STILL s nosnosťou do 2,5 tony je inovatívnym všestranným modelom.  Úžasná rôznorodosť verzií a funkcií robí z modelu OPX optimálny vozík na každé použitie. Vždy efektívny, vždy spoľahlivý, vždy vzrušujúci a dynamický.

 • Vysoká nosnosť až do 2,5 tony
 • Jednoduchý volant s nastavením výšky a ovládaním všetkých funkcií vozíka bez zmeny úchytu
 • Rýchlosť jazdy až 14 km/h
 • Kapacita batérie: 620 Ah
 • ýborná pohyblivosť a vynikajúca dynamika jazdy
 • Automatické prispôsobenie rýchlosti jazdy v zákrutách
 • Nízke nastupovanie (výška nastupovania: 130 mm)
 • Veľký ukladací priestor

Voliteľné funkcie:

 • Hydraulická zdvíhacia plošina s ergonomickou funkciou spúšťania (výška dosahu až 2 800 mm
 • Režim ručného vedenia
 • Skladací schodík na vychystávanie z prvej úrovne regálu
 • Sklápacie vzduchom pružené sedadlo s nastaviteľnou výškou
 • Pneumatické perovanie plošiny s individuálnym nastavením (28 % zníženie vibrácií tela)
 • Úzka opierka chrbta pre viac priestoru vo vnútri kabíny
 • 12 V zásuvka pre elektrické zariadenia
 • Inteligentné denné prevádzkové LED osvetlenie
 • Výmena batérie z boku
 • Li-Ion batéria
 • Nabíjačka na palube

Model OPX v najmodernejšej flotile vychystávacích vozíkov

Ďalšie informácie, obrázky, videá a technické údaje nájdete na produktovej strane modelu OPX.

Alebo nás jednoducho kontaktujte priamo prostredníctvom kontaktných údajov nižšie.

Potrebujte ďalšie informácie o našej flotile vychystávacích vozíkov?
Dohodnite si konzultáciou s našimi odborníkmi.
This site is protected by FriendlyCaptcha and the Friendly Captcha Privacy Policy applies.