03.09.2019

Solent Stevedores. Partnerská spolupráca.

Odvetvie: Prevádzka prístavu (Southampton)

Spoločnosť: Prístavné služby pre približne 370 výletných lodí. Odbavenie približne 1,5 milióna cestujúcich a 2,7 milióna kusov batožiny a naloženie viac ako 100 000 ton lodných zásob.

Výzvy: Zlepšenie bezpečnosti, zvýšenie účinnosti, zníženie vplyvu na životné prostredie a zníženie emisií.

Riešenie: Nová generácia plne elektricky poháňaných vysokozdvižných vozíkov s najmodernejšími bezpečnostnými systémami.

Produkty STILL: Elektrické vysokozdvižné vozíky RX 20, softvér na správu flotíl FleetManager™.

Spoločnosť Solent Stevedores Ltd poskytuje v prístave Southampton celý rad služieb pre spoločnosti, ktoré prevádzkujú výletné lode, ako sú P&O Cruises, Princess Cruises, Cunard a Fred Olsen Cruise Lines.

Spoločnosť Solent Stevedores poskytuje svoje služby približne 370 výletným lodiam v prístave: ročne odbaví približne 1,5 milióna cestujúcich, preloží približne 2,7 milióna kusov batožiny a naloží viac ako 100 000 ton lodných zásob. Spoločnosť si tak upevňuje svoju pozíciu popredného svetového poskytovateľa logistických služieb pre výletné lode. V rámci príprav na sezónu 2019 spoločnosť Solent Stevedores nedávno v prístave Southampton prevzala 35 elektrických vysokozdvižných vozíkov STILL.

Tom Dynes (prevádzkový riaditeľ spoločnosti Solent Stevedores) sa k partnerstvu vyjadril takto: „So spoločnosťou STILL spolupracujeme už mnoho rokov. Touto najnovšou investíciou (na zabezpečenie logistických služieb pre viac ako 80 % výletných lodí, ktoré priplávajú do Southamptonu) chceme ďalej zvýšiť bezpečnosť našich vodičov vysokozdvižných vozíkov, zvýšiť efektivitu pre našich zákazníkov a znížiť zaťaženie životného prostredia a emisie.“

Nová generácia elektrických vysokozdvižných vozíkov je vybavená modernými bezpečnostnými systémami a inovácie na sedadle vodiča zabezpečujú pohodlie a znižujú únavu vodiča. Investícia vo výške 1 milión libier by mala zabezpečiť, že spoločnosť Solent Stevedores bude schopná udržať vynikajúcu úroveň služieb a vysokú spoľahlivosť aj pri dramatickom náraste počtu výletných lodí v prístave Southampton.

Nové vysokozdvižné vozíky, vrátane 32 nových vozíkov RX 20, si zamestnanci v Southamptone veľmi pochvaľujú. Richard Gill-Martin (vodič vysokozdvižného vozíka) je nadšený: „Z vozíkov STILL sme absolútne nadšení. Kabína vodiča je priestrannejšia ako predtým, ovládacie prvky sú ľahko dostupné a nový displej je vynikajúci. Vozíky môžeme naprogramovať úplne podľa našich potrieb, čo je veľmi dôležité z hľadiska bezpečnosti.“

Elektrické vozíky pracujú úplne nehlučne, čo je neoceniteľná výhoda, keď cestujúci odpočívajú alebo spia, keď loď pripláva do prístavu Southampton. Vďaka svojej novej kompaktnej konštrukcii sa vozíky RX 20 osvedčili ako veľmi obratné pri práci v stiesnených priestoroch spoločnosti Solent. Používajú sa na prepravu batožiny do a z nákladných priestorov a na vykladanie a nakladanie lodných zásob z a na nákladné vozidlá. Nová kombinovaná náprava vozíkov RX 20 poskytuje najmenší polomer otáčania vo svojej triede a spoločnosti Solent to prináša vynikajúcu manévrovateľnosť pri preprave nákladu v prístave.

Podľa Perryho Dacka (Cruise Manager v spoločnosti Solent Stevedores) zanechávajú vysokozdvižné vozíky STILL na cestujúcich skvelý dojem. „Ich elegantný vzhľad sa dokonale hodí k našej značke. Vozíky sú bezpečné, praktické a spoľahlivé. To sú nevyhnutné predpoklady pre tunajšie prevádzkové procesy.“

Rovnako ako pre spoločnosť STILL, aj pre spoločnosť Solent Stevedores je bezpečnosť práce vysokou prioritou. Lepšia viditeľnosť vďaka mimoriadne veľkému oknu a úzkemu zdvíhaciemu zariadeniu zabezpečuje, že z vozíkov RX 20 je vynikajúci výhľad do všetkých strán, čo prispieva k optimálnej bezpečnosti práce. Vnútorný tím spoločnosti pre dodržiavanie predpisov zabezpečuje, aby sa v prístave skutočne dodržiavali vysoké normy bezpečnosti práce. Akreditácie ISO, ktoré spoločnosť vlastní, sú základným vodítkom pri implementácii obchodných procesov a predstavujú dôležitú spoločnú hodnotu pri výbere dodávateľov.

Tom Dynes (prevádzkový riaditeľ spoločnosti Solent Stevedores) komentuje: „Spoločnosť STILL berie naše požiadavky na bezpečnosť práce a etické záväzky veľmi vážne. Ako prístavná spoločnosť spolupracujeme na znižovaní emisií a zodpovedne nakupujeme všetky pracovné stroje."

Spoločnosť Solent Stevedores v úzkej spolupráci s ABP (Association British Ports) pracuje na ďalšom znižovaní emisií zo svojej prístavnej činnosti. Nová flotila vysokozdvižných vozíkov so 100 % elektrickým pohonom, ktoré sa používajú na všetkých štyroch výletných termináloch, je ďalším krokom k tomuto cieľu.

Scott Vidler (oblastný manažér predaja spoločnosti STILL vo Veľkej Británii) dodáva: „Sme hrdí na to, že partnerstvo medzi spoločnosťami Solent Stevedores a STILL pokračuje. Nová dodávka je dôkazom trvalého úsilia o bezpečné, efektívne a produktívne navrhovanie procesov."

Nick Smith (výkonný riaditeľ spoločnosti STILL UK) dopĺňa: „Stále pracujeme na znižovaní našej ekologickej stopy. Používame recyklovateľné materiály vo výrobných procesoch, ktoré šetria životné prostredie, vyrábame energeticky účinné výrobky a vytvárame ekologické pracovné miesta. So spoločnosťou Solent Stevedores spolupracujeme už niekoľko rokov a tešíme sa z najnovšej dodávky 35 elektrických vysokozdvižných vozíkov. Sme nesmierne hrdí na to, že sme mohli podporiť spoločnosť Solent Stevedores v jej cieli znížiť ekologickú stopu. Význam tejto spoločnej hodnoty je jedným z hlavných dôvodov nášho dlhodobého obchodného vzťahu. A tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.“

Prečo ste si vybrali práve STILL?

Spoločnosť STILL ponúka vynikajúcu úroveň služieb. Kvalita a spoľahlivosť výrobkov je prvotriedna.

Aké boli vaše požiadavky?

Vysokozdvižné vozíky STILL zohrávajú dôležitú úlohu v efektívnosti našich prevádzkových procesov. Počas procesu vylodenia a nalodenia prepravíme v priemere viac ako 500 paliet a 10 000 kusov batožiny a odbavíme 8 500 cestujúcich. Na to sme potrebovali spoľahlivý a robustný stroj, ktorý by nás nesklamal.

Ste so službami spokojní?

So službami sme veľmi spokojní. Spolupracujeme už desiatu sezónu a za tie roky si naši zamestnanci vybudovali s tímom spoločnosti STILL výborný vzťah.

Sú nejaké oblasti, na ktoré by ste chceli upozorniť?

Bezpečnosť zamestnancov je pre nás najvyššou prioritou. Nové bezpečnostné funkcie elektrického vysokozdvižného vozíka RX 20 sú v tomto odvetví jedinečné. Okrem toho nás zaujal systém FleetManager™, ktorým sú vybavené naše vozíky. Vďaka softvéru je naša činnosť transparentnejšia a celkovo sa ľahšie monitoruje.

Odporučili by ste spoločnosť STILL?

Spoločnosť STILL odporúčame bez váhania. Náš tím udržiava vynikajúce vzťahy s oddeleniami predaja a popredajných služieb. Spoľahlivosť je pre nás kľúčová a spoločnosť STILL ponúka prvotriednu podporu, aby naše operácie vždy fungovali bez problémov.