17.08.2021

Skutočný veterán v spoločnosti CRT Electronic

Slúžil takmer 60 rokov

Funkčné veterány nájdeme nielen medzi automobilmi. Dôkazom je vysokozdvižný vozík STILL, ktorý svoje úlohy hravo zvládne aj po takmer 60 rokoch. Ako vo výdrži, tak v i kompaktnosti či schopnosti manévrovať v úzkych uličkách medzi regálmi.

Vozík s označením „R“ uzrel svetlo sveta v roku 1960. Hoci sa vozík už vtedy radil svojím výkonom medzi nadštandard, len málokto by predpokladal, že bude plne funkčný i v roku 2018.

Väčšinu svojho života strávil vozík „R“ v spoločnosti CRT Electronic Oravská Lesná, ktorá sa primárne zaoberá výrobou HI - Tech elektroniky. Bol určený na vykládku a nakládku automobilových vozidiel, zaskladňovanie tovaru a ukladanie potrebných výrobných komponentov do regálov. Pracovníci CRT ho na tieto účely používali každý deň a boli s ním maximálne spokojní. Podľa ich slov je vozík stále absolútne funkčný a nebyť štandardov bezpečnosti a nárokov na ekologické princípy, možno by ho za novší vozík od STILL ani nevymenili. Zákony však nepustia, a tak spoločnosť CRT oslovila STILL s požiadavkou o vypracovanie cenovej ponuky na dodávku nového vozíka, ktorý vo firme nahradí svojho predchodcu.

„Technológia postúpila dopredu a nový vozík, ktorý sme spoločnosti CRT odporučili, spĺňa okrem potrebných technických parametrov aj všetky náležitosti ohľadom ekológie, bezpečnosti a výdrže, na ktorú sa špecializujeme. Sme radi, že nám spoločnosť CRT umožnila takýmto spôsobom zdokumentovať tento historický vozík a ukázať tak vysokú kvalitu našich výrobkov“ hovorí Martin Gejdoš – obchodný zástupca spoločnosti STILL.