02.01.2020

PETROFER. Správa flotily? Funguje ako hodinky.

Odvetvie: Chémia

Spoločnosť: Popredný dodávateľ priemyselných mazív, špeciálnych kvapalín a technických riešení. Spoločnosť pôsobí v 50 krajinách sveta a má viac ako 1 100 zamestnancov.

Výzva: Optimalizácia procesov po reštrukturalizácii.

Riešenie: Flotila STILL neXXt poskytuje na svojej platforme deväť aplikácií, ktoré zhromažďujú, spracúvajú a vizualizujú údaje o vozíkoch.

Produkty STILL: STILL FleetManager, STILL neXXt fleet

S platformou neXXt fleet má spoločnosť PETROFER Chemie ideálny nástroj na komplexný prehľad o flotile manipulačnej techniky a nákladoch na jej prevádzku.

Vo svete, kde je všetko čoraz zložitejšie, sú potrební odborníci, ktorí všetko zjednodušia. Špecialisti ako spoločnosť PETROFER Chemie z Hildesheimu. Spoločnosť si získala medzinárodné renomé vývojom a výrobou viac ako 1 200 priemyselných mazív, špeciálnych kvapalín a individuálnych metód. Tieto výrobky sú veľmi individuálne a používajú sa v najzložitejších výrobných zariadeniach v rôznych priemyselných odvetviach na celom svete. Ak teda niekto vie, ako procesy bežia ako hodinky, je to spoločnosť PETROFER Chemie.

 

Deväť aplikácií, všetky informácie

Požiadavky, pre ktoré spoločnosť STILL ponúka ideálne riešenie s platformou neXXt fleet. Na tejto platforme môže zákazník používať deväť rôznych aplikácií, ktoré zhromažďujú údaje o vozíkoch, spracúvajú ich a poskytujú vo vizualizovanej podobe. Patria sem okrem iného aplikácie pre individuálny cost reporting, na údržbu vozíkov, na prehľad časov ich nasadenia a mnohé ďalšie. Presne to, čo spoločnosť PETROFER potrebovala – a chcela vyskúšať pred rozhodnutím o kúpe. „Pri prezentácii flotily neXXt sme automaticky zahrnuli vozíky spoločnosti STILL a okrem toho sme integrovali vozíky iných výrobcov z flotily spoločnosti PETROFER,“ vysvetľuje zákaznícky poradca STILL, Marvin Koch. „Potom sme zákazníkovi naživo ukázali, čo dokážu jednotlivé aplikácie neXXt fleet.“ Následne spoločnosť PETROFER získala 30-dňový testovací prístup, „počas ktorého sme im pomohli s prevádzkou a mohli sme demonštrovať presvedčivé výhody flotily neXXt v reálnej prevádzke.“

 

Presvedčilo jednoduché ovládanie

V prvom kroku spoločnosť STILL previedla údaje o vozíkoch na platformu a vytvorila pre spoločnosť PETROFER dashboard. Od tohto momentu mohol nákupný tím pristupovať ku všetkým údajom o vozíkoch a používať ich nezávisle prostredníctvom platformy. Výsledok: Spoločnosť PETROFER má teraz prehľad o všetkých potrebných údajoch pre každý jednotlivý vozík na niekoľko kliknutí – od času nasadenia cez intervaly údržby až po históriu investícií.

„Vďaka platforme neXXt fleet môžeme teraz dokonale sledovať náklady na našu flotilu manipulačnej techniky a vyhodnocovať ich z hľadiska nákladov na kontrolu, údržbu, násilné poškodenie, opravy a mnohých ďalších aspektov. Existujúci systém ERP nám takéto údaje nemohol poskytnúť,“ vysvetľuje Yvonne Wachtendorfová z oddelenia technickej údržby spoločnosti PETROFER. „Univerzálny program, ktorý nám konečne poskytne prehľad, ktorý potrebujeme pre naše efektívne procesy.“

 

Výhody platformy neXXt fleet pre PETROFER

  • Rýchly prístup ku všetkým údajom o flotile a vozíkoch
  • Podrobný prehľad o každom vozíku
  • Intuitívne ovládanie
  • Modulárna štruktúra s deviatimi aplikáciami
  • Vysoké zabezpečenie údajov
  • Automatické upozornenia
  • Flexibilný model predplatného