10.10.2019

IAE. Partnerská spolupráca.

Odvetvie: Príslušenstvo pre poľnohospodárstvo, jazdectvo a stavbu plotov

Spoločnosť Popredný výrobca príslušenstva pre chov hospodárskych zvierat vo Veľkej Británii

Výzva: Zníženie emisií CO2 a pohodlie vodičov vysokozdvižných vozíkov

Riešenie: Vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom s nízkou spotrebou a softvér na riadenie flotily na zabezpečenie transparentnosti

Produkty STILL: RX 70 25/35, STILL FleetManager™

Spoločnosť IAE je jedným z popredných výrobcov príslušenstva pre poľnohospodárstvo, jazdectvo a pastviny vo Veľkej Británií. Portfólio výrobkov rodinnej spoločnosti s 50-ročnou históriou zahŕňa technológie na chov a kŕmenie hospodárskych zvierat, oplotenie, ustajnenie a mrežové rohože.

Po dôkladnom testovaní bola spoločnosť IAE veľmi spokojná s nízkou spotrebou a komfortným miestom pre vodiča špičkového dieselového vysokozdvižného vozíka STILL. Krátko nato agrárny gigant IAE prevzal 19 vozíkov STILL RX 70 do svojej novej flotily v pobočke v britskom Stoke-on-Trente. Okrem toho boli dodané štyri z chôdze ovládané vysokozdvižné vozíky EXV na manipuláciu s materiálom v oddelení príjmu. Steve Holt, manažér distribúcie IAE, hovorí: „Testovali sme desať rôznych dodávateľov. Výrobky spoločnosti STILL boli najlepšie v oblasti spotreby paliva a účinnosti. Dúfame, že sa v budúcnosti zlepší aj opotrebovanie pneumatík. Vysokozdvižné vozíky skutočne určujú štandardy v oblasti zvyšovania produktivity.

Martin Barnett, vedúci tímu, dodáva, že nové vysokozdvižné vozíky sú navyše pohodlnejšie ako ich predchodcovia. „Stožiar umožňuje lepší výhľad, kabína je priestranná a všetci vodiči pozitívne hodnotia nové ovládacie prvky a komfort sedenia. Spoločnosť IAE sa tiež po prvýkrát rozhodla pre uzavreté kabíny, čo tím veľmi ocenil.“

Jazdné vlastnosti sú u konštrukčného radu RX 70 plne programovateľné. Maximálna účinnosť sa dosahuje prostredníctvom až piatich jazdných programov, pomocou ktorých možno jednoducho nastaviť hodnoty rýchlosti, zrýchlenia a brzdenia.

Regulácia rýchlosti je pre spoločnosť IAE dôležitým faktorom pri znižovaní počtu nehôd. Spoločnosť zaviedla bodový systém na hodnotenie vodičov a ich správania počas jazdy. Spoločnosť IAE kladie maximálny dôraz na bezpečnosť práce a požiadala o najnovšie akreditácie ISO. Preto sa spoločnosť neustále usiluje o zvyšovanie bezpečnosti na pracovisku.

Frank Klucznik (IAE Managing Director) remarked: "We are really pleased with the new fleet of forklifts, they have surpassed our expectations in terms of their safety features and fuel-saving benefits. I am confident that we will continue to see huge cost savings with this product and the new FleetManager™ system will facilitate a new way of reporting for us. As market leader in the agricultural sector, safety is our top priority so this software will help us minimise incidents which is absolutely paramount within our operation."

Frank Klucznik, výkonný riaditeľ spoločnosti IAE, je s novou flotilou veľmi spokojný: „Vysokozdvižné vozíky prekonávajú naše očakávania v oblasti bezpečnostného vybavenia a spotreby paliva. Som si istý, že s týmito vysokozdvižnými vozíkmi dosiahneme výrazné zníženie nákladov. Okrem toho FleetManager™ umožní nové vykazovanie. Bezpečnosť je pre nás ako popredného dodávateľa v oblasti poľnohospodárstva najvyššou prioritou. Tento softvér nám pomôže splniť našu najdôležitejšiu úlohu – znížiť počet pracovných úrazov.“

Tim Easter, oblastný manažér predaja spoločnosti STILL, dodáva: „Pre spoločnosť IAE bolo veľmi dôležité, aby mali vozíky špecifickú konfiguráciu. Aby sa znížilo poškodenie, boli napríklad zadné svetlá namontované vyššie a výfuk bol presunutý. Som si istý, že spoločnosť IAE môže počas trvania zmluvy dosiahnuť vysoké úspory. Okrem toho sa spoločnosť IAE rozhodla prejsť na dvojzmennú prevádzku. To malo za následok zodpovedajúce zvýšenie počtu motohodín. Sme veľmi spokojní s naším partnerstvom so spoločnosťou IAE a budeme ju podporovať aj v budúcnosti.“

Prečo ste si vybrali práve STILL?

Nízka spotreba vozíkov radu RX 70 je neprekonateľná. To je zároveň prejavom našej spoločenskej zodpovednosti a zníženia emisií CO2. Je to dobré nielen pre životné prostredie, ale znamená to aj bezpečnejšie a čistejšie pracovisko pre našich vodičov.

Aké boli vaše požiadavky?

V spoločnosti IAE máme niekoľko predajných, výrobných a galvanizačných pracovísk. Preto sme potrebovali silného partnera z oblasti manipulačnej techniky, ktorý by podporil naše komplexné prevádzkové procesy.

Ste so službami spokojní?

Keďže sme len nedávno prevzali naše prvé vozíky, nemáme veľa skúseností s popredajným oddelením spoločnosti STILL. Sme však presvedčení, že nás táto služba nesklame.

Sú nejaké oblasti, na ktoré by ste chceli upozorniť?

Kvalita vozíkov STILL prekonala naše očakávania. FleetManager™ vyzerá veľmi sľubne. Naše procesy budú transparentnejšie a budeme sa môcť zamerať na jednotlivé vozíky a vodičov a v prípade potreby im poskytnúť ďalšie školenia.

Odporučili by ste spoločnosť STILL?

Spoločnosť STILL odporúčame bez váhania. Spolupráca s tímom sa nám veľmi páčila a tešíme sa na ďalší rozvoj našich vzťahov.