11.07.2019

ECORNATURASÌ: KDE BIO A LOGISTIKA IDÚ RUKA V RUKE

Talianska spoločnosť EcorNaturaSì vznikla spojením spoločností Ecor, najväčšieho talianskeho výrobcu a predajcu biologických a biodynamických produktov, a NaturaSì, najvýznamnejšieho talianskeho reťazca biosupermarketov.

Sector: Food retail

Odvetvie: Potravinárska spoločnosť: Výroba a predaj biologických a biodynamických produktov. 

Pobočky: San Vendemiano a Bologna 

Výzva: Maximálna efektívnosť logistických procesov a absolútna bezpečnosť zamestnancov pri všetkých činnostiach.

Riešenie: Pre vysokozdvižné vozíky s výsuvným zdvíhacím zariadením videokamery na vidliciach, systém prednastavenia výšky, automatické centrovanie vidlíc, sklenená strecha a regulácia rýchlosti v zákrutách.

Produkty STILL: 68 vozíkov na horizontálne vychystávanie, 14 vysokozdvižných vozíkov s výsuvným zdvíhacím zariadením, 8 vysokozdvižných vozíkov, 6 nízkozdvižných vozíkov s plošinou pre vodiča, 2 čelné vysokozdvižné vozíky.

Skupina v súčasnosti zamestnáva približne 1 150 ľudí a na trhu má 250 predajní NaturaSì a 230 predajní CuoreBio. Spoločnosť EcorNaturaSì je tak dokonale pripravená na rastúcu tendenciu spotrebiteľov uprednostňovať biopotraviny.

Každý deň vychádza zo skladov spoločnosti EcorNaturaSì vo všetkých talianskych regiónoch približne 45 nákladných vozidiel, ktoré dodávajú viac ako 9 000 rôznych položiek približne 8 000 zákazníkom v celej krajine. „Jedným z rozhodujúcich faktorov, ktoré nám umožnili urobiť kvalitatívny skok a byť dnes lídrom na trhu, je efektívnosť našich logistických procesov,“ vysvetľuje Mario Cicolecchia, riaditeľ logistiky spoločnosti EcorNaturaSì. „Manipulačná technika zohráva veľmi dôležitú úlohu vo všetkých našich logistických procesoch. Spolupráca so spoločnosťou STILL sa začala približne pred 30 rokmi a od začiatku sa ukázala ako úspešné partnerstvo v každom ohľade.“

Spoločnosť EcorNaturaSì už využíva flotilu manipulačnej techniky STILL vo svojom dlhoročnom logistickom centre v San Vendemian. Spoločnosť nedávno zakúpila 41 nových strojov STILL na spracovanie úloh prekládky v logistickom centre v Bologni – úplne novom zariadení s rozlohou 40 000 m2. Svoje miesto tu nájde približne 14 000 paliet s tovarom a každý deň sa tu preložia tisíce položiek. Mario Cicolecchia pokračuje: „V priebehu rokov sme vyvinuli špecifické logistické procesy, a preto kladieme vysoké nároky na vozíky a vybavenie. Spoločnosť STILL bola jediným dodávateľom, ktorý to pochopil, splnil naše potreby a spoločne sme vyvinuli riešenie na mieru. Výsledky spĺňajú naše požiadavky z hľadiska účinnosti a bezpečnosti. Preto sme si vybrali manipulačnú techniku STILL aj pre sklad v Bologni.“

V novom logistickom centre sa vozíky STILL používajú na všetky úlohy prekládky, od vykládky nákladných vozidiel a ich uskladnenia v sklade až po prípravu objednávok zákazníkov a nakladanie výrobkov na expedíciu. V novom sklade v Bologni zabezpečuje tieto činnosti 32 horizontálnych vychystávacích vozíkov, 2 nízkozdvižné vozíky s plošinou pre vodiča, 2 vysokozdvižné vozíky s plošinou pre vodiča a jeden čelný vysokozdvižný vozík. Najväčšou výzvou pre spoločnosť STILL bolo, ako zaručiť maximálnu efektívnosť logistických procesov a absolútnu bezpečnosť vodičov pri práci medzi vysokými skladovými regálmi. Vysokozdvižné vozíky s výsuvným zdvíhacím zariadením boli preto vybavené inovatívnymi asistenčnými systémami. Videokamery namontované na vidliciach na lepšiu kontrolu pracovných procesov vo výške, systém prednastavenia výšky zdvihu Easy Target Plus, automatické centrovanie vidlíc, sklenená strecha a systém Curve Speed Control, ktorý automaticky upravuje rýchlosť v zákrutách.

„Asistenčné systémy STILL sa ukázali ako kľúčové pre našu logistiku,“ hovorí Mario Cicolecchia. „V sklade v Bologni sme medzi vidlice vysokozdvižného vozíka s výsuvným zdvíhacím zariadením umiestnili kameru, ktorá pomáha vodičovi pri neprehľadných pracovných procesoch vo výške. A ukázalo sa, že sklenená strecha je veľmi dôležitá aj pre všetky práce vo výškach. Tieto pomôcky majú pri jazde na vozíku veľký význam: Operátori sa môžu spoľahnúť na asistenčné systémy, ktoré im uľahčia prácu, znížia stres, zvýšia pohodlie a produktivitu. Okrem toho všetky vozíky plne spĺňajú naše vlastné bezpečnostné požiadavky, ktoré presahujú normy stanovené zákonom, pretože zdravie našich zamestnancov je pre nás veľmi dôležité. Spoločnosť STILL opäť odviedla skvelú prácu pri priamej komunikácii so zákazníkom.“