STILL nastavuje meradlá v oblasti vychystávania

STILL nastavuje meradlá v oblasti vychystávanie a prináša na trh najmladšiu flotilu vychystávacích vozíkov.

Nové regálové vozíky STILL MX-X (man-up) s otočnou výsuvnou vidlicou alebo teleskopickou vidlicou sú výkonní pomocníci v skladoch s úzkymi regálmi v papierenskom a oceliarskom priemysle, v strojárstve, v podnikaní, logistike alebo v obchode.

Typový rad OPX s nosnosťami od 1,2 do 2,5 t sa skladá z celkom deviatich vychystávacích vozíkov - okrem iného je medzi nimi vozík pre súčasnú prácu v dvoch úrovniach, vozík s nožnicovým zdvihom a ťahač.

Kto by chcel svoj vychystávací sklad obsluhovať čo najefektívnejšie, spoľahne sa na flexibilný vozík EK-X 10. Kto chce dosiahnuť ešte vyššie, môže siahnuť napríklad po väčšom bratovi, vozíku EK-X.

iGO neo CX 20 - interaktívne súhra človeka a stroja.

Hamburg, 7. novembra 2017 - Zavedením konštrukčných radov OPX a MX-X STILL znovu rozširuje svoju produktovú paletu o nové vychystávacie vozíky a prináša na trh najmladšiu flotilu vychystávacích vozíkov. Rovnako ako autonómny vychystávací vozík iGo neo CX 20, predstavený v roku 2016, nedávno predstavený vozík pre horizontálne vychystávanie OPX a k začiatkom roka uvedený vozík pre vertikálne vychystávanie EK-X 10 tiež nové regálové vozíky MX-X (man-up) s otočnou výsuvnou vidlicou alebo teleskopickou vidlicou sú vybavené radom inteligentných ergonomických vylepšení a šikovnými asistenčnými systémami, ktoré prinášajú obsluhe väčšiu pohodu pri práci. STILL sa tak zameriava na to najdôležitejšie v sklade - na človeka. Na veľtrhu LogiMAT 2018 v Stuttgarte, 16. medzinárodnom odbornom veľtrhu pre intralogistická riešenia a procesný management, si môžu záujemcovia z radov odborníkov prezrieť v hale 10, pri stánku B55 a B61, novú flotilu vychystávacích vozíkov STILL.

Pre logistické spoločnosti sú rozhodujúce efektívne a rýchle logistické procesy. Vychystávanie pritom hrá dôležitú úlohu, pretože má veľký význam pre spokojnosť zákazníkov. Výzvy, ktoré pritom musia logistické spoločnosti zvládnuť, predstavujú rastúci tlak na náklady kvôli zvyšujúcim sa objednávaným objemom v expandujúcich on-line obchodoch, nízky počet artiklov na jednu objednávku a stále sa zväčšujúca rozmanitosť sortimentu a variantov.

"Na tomto pozadí sme sa podrobne pozreli na koncepcie našich vozíkov v oblasti vychystávania, aby sme zistili, do akej miery je možné so zohľadnením pracovných procesov u zákazníkov využiť ďalšie možnosti optimalizácie, aby neustále a v čo najväčšej miere zodpovedali stále rastúcim procesným požiadavkám modernej logistiky," vysvetľuje Thomas A. Fischer, člen predstavenstva zodpovedný za predaj STILL EMEA. "Zásadný je pre nás faktor pracovnej pohody človeka, ktorý rozhodne ovplyvňuje mieru rastu efektivity pri vychystávaní."

Výsledok je skutočnou lavínou nových produktov pre vychystávanie:

Regálový vozík MX-X - dokonalý výkon a komfort

Nové regálové vozíky STILL MX-X (man-up) s otočnou výsuvnou vidlicou alebo teleskopickou vidlicou s nosnosťou až 1 500 kg a na trhu jedinečnou rýchlosťou pojazdu až 14 km / h, sú výkonní pomocníci v skladoch s úzkymi regálmi v papierenskom a oceliarskom priemysle, v strojárstve, v podnikaní, logistike alebo v obchode. Ich vynikajúcu výkonnosť a ľahká ovládateľnosť nadchne ako užívateľa, tak aj prevádzkovateľa.

Srdce obsluhy sa rozbúši: Kabína štandardne narástla o 50 mm. Navyše sa vďaka vyššej stabilite otočného výsuvu a stožiarov ďalej zvýšila  zostatková nosnosť. Vďaka novej konštrukcii otočnej výsuvnej vidlice bola vylepšená nielen stabilita prídavného zdvihu, ale aj vzdialenosť pre vychystávanie - vzdialenosť kabíny k palete bola skrátená o 40 mm. To umožňuje lepší výhľad a tiež ľahší prístup k bremenu.

Popri väčšej ponuke priestoru je potrebné vyzdvihnúť tiež intuitívne ovládacie prvky a chytré asistenčné systémy, ktoré počas celej zmeny zaisťujú bezpečnú, príjemnú a efektívnu prácu. Spoločnosť STILL prepracovala aj ovládací pult. Prvýkrát môže obsluha vozíka sama nastaviť individuálne obsadenie tlačidiel. Môže napríklad na svojom ovládacom pulte nastaviť často nájazd výšky zdvihu, aby bolo nutné preklikávať sa cez celé menu. Všetky dôležité parametre jazdy, ako je hmotnosť bremena, výška zdvihu, uhol natočenia kolies, rýchlosť alebo funkcie Optispeed 4.0, sú na displeji vidieť naraz.

Aby mala obsluha optimálny výhľad na vidlice a bremeno i v sede, bolo okno smerom nadol zväčšené o 80 mm. Vykláňacia závora zmenšuje vodičovi vzdialenosť pri prístupe do regálu. Ďalej bolo prepracované uloženie kabíny, aby sa znížili vibrácie pri uskladňovaní a vyskladňovaní paliet a zvýšila sa rýchlosť vychystávania.

Vo výkonnosti sú vozíky tiež neprekonateľné: MX-X dosahuje maximálnu rýchlosť jazdy až 14 km / h; pri čisto indukčnom vedení až 10 km / h. Rýchlosti zdvihu dosahujú až 0,6 m / s a rýchlosť spúšťania až 0,45 m / s. To umožňuje rýchle uskladňovanie a vyskladňovanie paliet v každej výške. Prídavný zdvih dosahuje rýchlosť zdvihu 0,31 m / s bez rozpoznania zaťaženia; s na želanie dodávaným rozpoznaním zaťaženie až 0,47 m / s.

Spoločne s prídavným zdvihom je možné dvíhať bremená bez námahy do výšky viac ako 18 m. Aby sa zvýšila rýchlosť prístupu, je možné súčasné zdvíhanie hlavného a prídavného zdvihu. Obsluha môže rýchlejšie nabehnúť k regálovej priehradke a tovar zaskladňovať a vyskladňovať plynulým pohybom. Palety sa tak dostanú na odovzdávacie miesto výrazne rýchlejšie. Kvôli lepšej stabilite otočných výsuvných vidlíc a kľudnejšiemu chodu bočného výsuvu prepracovala spoločnosť STILL taktiež mechanizmus otočných výsuvných vidlíc a konštrukciu na kompaktnejšiu. Ďalej sa už nepoužíva riadiaca reťaz na otáčanie vidlíc. Efekt, ktorý šetrí náklady v servise.

To ale ešte nie je všetko. Absolútnou svetovou novinkou je aktívna stabilizácia zaťaženia (ALS) u regálového vozíka MX-X. Pre väčšiu bezpečnosť pri zaskladňovaní, vyskladňovaní a na zrýchlenie procesu vychystávanie sa bremeno stabilizuje, podobne ako u aktívnej stabilizácie bremena u vysokozdvižného vozíka s výsuvným zdvíhacím zariadením STILL FM-X. To znamená, že sa pomocou hydraulického riadenia až o 90% znižuje kývanie stožiaru pri uskladňovaní a vyskladňovaní. Dosahuje sa to  inteligentným riadením rýchlosti a hĺbky výsuvu so zohľadnením bočného naklonenia stožiaru, výšky zdvihu, polohy vidlíc a hmotnosti bremena. Výsledkom je popri rovnomernejšej hĺbke zaskladnenia až o 5% vyšší výkon prekládky pri uskladňovaní a vyskladňovaní.

Výnimočný je tiež nový plánovací softvér STILL, pomocou ktorého je možné konfigurovať vozík MX-X u zákazníka. Z modulárneho stavebnicového systému konštrukčného radu MX-X si môže zákazník nakonfigurovať, otestovať a optimalizovať rôzne typy MX-X, a nechať si tak vypočítať najlepšie možné vybavenie vozíka. Skrátka: Kto chce zvýšiť hustotu svojho skladu, vsádza na vysoký výkon prekládky a dbá pritom na pracovnú pohodu svojich zamestnancov, pre toho je vozík MX-X nutnosťou.

Vozíky pre horizontálne vychystávanie OPX - všestranné stroje, ktoré nadchnú dynamikou
Vozíky pre horizontálne vychystávanie STILL konštrukčného radu OPX preukazujú všestranný talent a svoje zručnosti uplatnujú najmä v centrálnych skladoch maloobchodov, v automobilovom priemysle, v distribučných centrách, v potravinárskom priemysle a v oblasti third party logistics (3PL), teda všade tam, kde sa tovar vychystáva s vysokou intenzitou, musia sa prekonávať dlhšie vzdialenosti, a kde sa požaduje maximálna flexibilita. Typový rad s nosnosťami od 1,2 do 2,5 t sa skladá z celkom deviatich vychystávacích vozíkov - okrem iného je medzi nimi aj vozík pre súčasnú prácu v dvoch úrovniach, vozík s nožnicovým zdvihom a ťahač. S kapacitami batérie až 620 Ah a rýchlosťou jazdy až 14 km / h pri modeloch Plus sa svižné vychystávacie vozíky ideálne hodia pre viaczmennú prevádzku. Spoločnosť STILL boduje u konštrukčného radu OPX nielen užívateľsky príjemnou celkovou koncepciou, ale aj rozmanitou výbavou, napríklad novým pneumaticky odpruženým sedadlom pre vodiča a plošinou pre vodiča na dlhé trasy, 5kolovým podvozkom prinášajúcim vynikajúcu trakciu, novým volantom STILL EASY Drive a funkciou STILL EASY Move, ktorá umožňuje intuitívne ovládanie a precízne manévrovanie s vozíkom a zaisťuje maximálnu efektivitu pri vychystávaní. Vozík OPX šikovne neobsluhuje iba spodnú vychystávaciu úroveň, pomocou možnosti zdvihu miesta vodiča dosiahne obsluha vrátane volantu STILL EASY Drive úchopovú výšku 2,80 m a v tejto výške môže nielen manévrovať, ale aj prejsť k ďalšiemu miestu vychystávania. Tým sa šetrí cenný čas. Skrátka: Kto chce dosiahnuť vyššiu efektivitu vďaka neunavujúcej práci, vsadí na konštrukčný rad OPX.

Vozík pre vertikálne vychystávanie EK-X 10 - nová dimenzia vychystávania
Vďaka veľmi kompaktným rozmerom a vysokej flexibilite preukazuje vozík pre vertikálne vychystávanie EK-X 10 svoj um tak v širokých, aj úzkych uličkách. Vozík je podľa požiadaviek nasadenia k dostaniu so silným a spoľahlivým 24V trojfázovým pohonom. S nosnosťami až 1 000 kg, maximálnou rýchlosťou jazdy až 10 km / ha rýchlosťami zdvihu až 0,32 m / s zaisťuje vrtký skladový pomocník efektívnu prekládku tovaru napríklad v papierenskom a oceliarskom priemysle, v strojárstve, v podnikaní, logistike alebo v obchode - aj vo viaczmennej prevádzke. Vozík hravo dosiahne aj úchopových výšok až 6 350 mm. Obsluha má pritom vo veľkej kabíne tlmiace otrasy a k dispozícii veľkorysý priestor a ergonomické ovládacie prvky, ktoré umožňujú jemné ovládanie vozíka. Veľké zorné pole zaisťuje, že má neustále prehľad a môže bezpečne pohybovať s bremenami. Vďaka stavebnicovému systému a rozmanitým variantom vybavenia možno vozík prispôsobiť rôznym profilom skladu. Skrátka: Kto by chcel svoj vychystávací sklad obsluhovať čo najefektívnejšie, spoľahne sa na flexibilný vozík EK-X 10. Kto chce dosiahnuť ešte vyššie, môže siahnuť napríklad po väčšom bratovi, vozíku EK-X s úchopovými výškami až 12 m, rýchlosťami jazdy 13 km / ha rýchlosťami zdvihu až 0,4 m / s.

iGO neo CX 20 - interaktívna súhra človeka a stroja
S autonómne pracujúcim vychystávacím vozíkom iGo neo CX 20 prerazila spoločnosť STILL minulý rok hranicu od čisto automatizovaného vozíka k mysliacemu tímovému hráčovi, ktorý reaguje na svoje okolie. Vozík iGo neo sa môže inteligentne pohybovať vďaka tomu, že rozpoznáva svoje okolie a obsluhu a nasleduje ju pri každom kroku. Oproti automatizovanému vozíku, takzvanému FTF, ktorý jazdí po pevne stanovenej trase a samostatne nie je schopný vyhnúť sa prekážkam v ceste, vie tento autonómny vozík nielen kedykoľvek reagovať na zmeny v okolí a rozlišovať medzi statickými a dynamickými objektami, ako sú osoby, ale vie tiež prispôsobiť svoju rýchlosť rýchlosti chôdze obsluhy. Pomocou kognitívnych vlastností rozpozná iGo neo úmysly obsluhujúceho personálu podľa jeho pohybov a ide paralelne s ním automaticky od zastávky k zastávke. Pritom vždy nabehne do optimálnej pozície pre obsluhu. Autonómny pomocník dosahuje až 30% úspory času - pri výrazne vyššom výkone vychystávania. Súčasne vozík oslobodzuje obsluhu od unavujúcich pohybov, ako je napríklad neustále nastupovanie a vystupovanie z vozíka. Skrátka: Inovatívny vozík, ktorý vznikol vo vlastnom vývoji spoločnosti STILL, je ideálny pre zákazníkov s náročnými úlohami vychystávania, ktorí chcú byť o krok vpred v budúcnosti.

"S týmto paketom nových vozíkov môžeme nielen právom tvrdiť, že máme najmladšiu a najmodernejšiu flotilu vychystávacích vozíkov na trhu, ale našim zákazníkom ponúkame aj bezkonkurenčne najväčšiu rozmanitosť variantov pre takmer každý prípad nasadenia s najväčším komfortom pre vodiča," hovorí Thomas Fischer. "Pretože len človek, ktorý pracuje bez únavy, môže počas celej zmeny konštantne vysoký výkon." Nové vychystávacie vozíky STILL sú tak perfektnou kombináciou vysokého výkonu prekládky a ergonómie, ktoré sa zákazníkom oplatia v podobe konkurenčnej výhody pri vychystávaní.


STILL Vychystávacie vozíky
Regálové vozíky MX-X

Cookie Panel

Spoločnosť STILL používa súbory cookie na to, aby vám poskytla najlepší online zážitok a poskytla anonymizované, agregované údaje o používaní webových stránok. Informácie o tom ktoré cookies používame, čo robia a ako ich môžete zakázať sú dostupné v našich Pravidlách cookie.

Prehliadaním našich stránok súhlasíte s používaním súborov cookie. Zatvorením tejto správy súhlasíte s používaním súborov cookie na tomto zariadení v súlade s našimi Pravidlami cookie, pokiaľ ich nemáte zablokované.