Spoločnosť STILL získala ocenenie Red Dot Award: Product Design 2016

Firma STILL získala s vozíkom EXV-SF ocenenie Red Dot Award Product Design 2016.

Hamburg, 5. júla 2016 - Dňa 4. júla 2016 sa v meste Essen konalo pred približne 1200 hosťami slávnostné odovzdávanie ocenení Red Dot Award: Product Design 2016. Tento rok sa do tohto medzinárodného ocenenia vysokej kvality dizajnu prihlásili účastníci z 57. krajín, približne 5200 produktov a inovácií. Bola medzi nimi aj hamburská spoločnosť STILL, ktorá jedno z uznávaných ocenení získala. Spoločnosť STILL presvedčila porotu inovatívnym dizajnom vysokozdvižného vozíka EXV-SF. Ocenenie Red Dot Award: Product Design sa ako pečať kvality udeľuje iba na výrobky, ktoré sa výrazne odlišujú svojou vynikajúcou konštrukciou.

Ocenený vysokozdvižný vozík STILL EXV-SF bol koncipovaný špeciálne pre úzke skladové uličky. Vozík EXV-SF je úzky ako europaleta, má zaoblené kontúry a jeho pneumaticky odpružená sklopná plošina zaisťuje pre vodiča jazdu bez nárazov a vibrácií. Jedinečný, jasne členený a intuitívne zrozumiteľný farebný displej s ikonami a symbolmi rôznych programov jazdy nepredstavuje pre obsluhu žiadnu jazykovú ani kultúrnu bariéru. Porotu navyše presvedčili aj šikovné inovácie, ktoré spájajú bezpečnosť a komfort. Keď stožiar dosiahne výšku 1 800 mm, objaví sa tu upozornenie, že by sa mali sklopiť ochranné bočnice alebo sa musí najazdiť iniciálny zdvih. Variabilné, kombinované ovládacie oje zvyšuje bezpečnú vzdialenosť a skosená hlavica ovládacieho oje vystužená sklenými vláknami nabehne pri neúmyselnom cúvaní doľava alebo doprava. Stroj ďalej zabodoval inteligentným ovládacím systémom. Vysokozdvižný vozík je vybavený ergonomickými tlačidlami, ktoré môžu bez prehmatávania obsluhovať ľaváci aj praváci. Na tlačidlách sú výstupky na ovládanie zdvíhania a priehlbiny na ovládanie spúšťania.

41 expertov z celého sveta, ktorí boli vybraní podľa prísnych kritérií, zaručuje Red Dot Award: Product Design vysokú kompetenciu v hodnotení. Do poroty sú pozývaní iba dizajnéri, učitelia dizajnu a odborní novinári - ale nie dizajnéri zamestnaní u potenciálnych účastníkov. Nezávislé zasadnutie expertov posudzuje každú prihlášku podľa rôznych kritérií, ako je stupeň inovácie, formálna kvalita, funkčnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Profesor Dr. Peter Zec, iniciátor a CEO Red Dot Awards hovorí: "Svojimi riešeniami preukazujú víťazi ocenenia Red Dot nielen vynikajúce tvorivú kvalitu, ale tiež ukazujú, že dizajn je integrálnou súčasťou inovatívnych produktov."

"Sme veľmi pyšní, že sme  získali uznávané ocenenie Red Dot Award: Product Design 2016," hovorí Dr. Henry Puhl, predseda predstavenstva STILL. "V podobe vysokozdvižného vozíka STILL EXV-SF sa nám podarila symbióza ergonómie a dizajnu, ktorá je symbolom vývojárskych prác spoločnosti STILL. Vozík STILL EXV-SF dokazuje, že popri technických inováciách prispieva k zvýšeniu bezpečnosti, ergonómii a efektivite veľkou mierou aj dizajn. "

Víťazné produkty budú štyri týždne vystavované v Red Dot Design múzeu v meste Essen na špeciálnej výstave "Design on Stage", než sa stanú súčasťou stálej expozície.