Logistika a doprava 2017

Zdroj: TREND

Zdroj: TREND

Zdroj: TREND

26. október 2017 | Radisson Blu Carlton Hotel, Bratislava

Spoločnosť STILL spol s.r.o. sa zúčastnila konferencie Logistika a Doprava 2017, ktorú organizuje jeden z najčítanejších týždenníkov o podnikaní a ekonomike na Slovensku, TREND.

 

Faktom je, že aktuálne firmy  pôsobiace v oblasti dopravy a logistiky prechádzajú turbulentnými zmenami. Dopravcovia musia bojovať s reguláciami, ochrannými opatreniami, ako aj novej európskej legislatíve. V logistike sa kamióny stávajú skladmi na kolesách. Nástup nových technológií, ako aj rozmach internetového obchodovania mení aj toto odvetvie obrovským tempom. 

 

Jednou z nosných tém bol aj boom na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností, kde je skutočne veľmi živo. Miera obsadenosti priestorov v známych lokalitách prepisuje rekordné maximá. Dopyt po nových halách je vysoký a je ťahaný najmä dvoma sektormi – automotive a e-commerce, čo znásobil očakávaný príchod automobilky Jaguar Land Rover a rozvoj internetových obchodov. 

 

Naša spoločnosť sa zúčastnila bloku - Nové trendy v logistike. Logistika je dnes kľúčovým prvkom, ktorý rozhoduje o úspechu alebo neúspechu spoločnosti. Nástup nových výrobných technológií však mení aj toto odvetvie radikálnym tempom. 

Situáciu na trhu, možnosti ako na ňu reagovať a ako si s ňou poradili niektoré firmy, predstavil prvý ročník TREND konferencie Logistika a doprava. ktorého sme sa zúčastnili aj my. Spolu s ostatnými veľkými spoločnosťami ako je CEIT, DB Schenker, Metro a inými aj náš špecialista na intralogistické riešenia p. Andrej Korchaník odprezentoval náš úspešný projekt komplexného riešenia nového skladu pre spoločnosť Kinekus s.r.o.